Wpis z mikrobloga

@Dibhala: no to wystarczy, żeby sprawdzić pierwszą, drugą i trzecią godzinę jazdy. Z każdej pokaże średnią i to będzie dowód. Tylko nie wiem jak się to robi i pewnie nie będzie tego trucka na firmie bo ktoś inny go weźmie :(
@Zawsze_wruce: po prostu taki rachunek wydawał mi się zbyt prosty i wmówiłem sobie, że na pewno źle robię bo wychodziło mi 55mph. Więc za dużo. A robiłem poprawnie tylko źle ująłem 3h10m bo podałem, że 171/3.1, a przecież jedna dziesiąta to nie dziesięć minut.

Zamysł miałem dobry. Po prostu matematyka to dla mnie zawsze była czarna magia i ten rachunek wydawał mi się zbyt prosty i myślałem, że źle robię( ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dryndol: podstawowy problem to jednostki. Musisz mieć godziny jako liczbę. Zamieniasz więc najpierw godziny na minuty. Czyli masz 3x60 minut + 10 minut. Razem 190 minut. Dzielisz to na 60, bo tyle minut ma godzina i masz godziny w systemie dziesiętnym.
190/60 = 3,167

Teraz mile dzielisz przez godziny:
171 mil/3,167 godziny= 54 mile na godzinę.

Pozdro i szerokości!
@Kwasnytoja: czemu jestem debilem? Napisałam tylko "żartobliwie" że po jest humanistą skoro nie umie zrobić tak prostego zadania matematycznego. Więc owszem, chyba coś pomyliłeś
@Dibhala Ja w dwóch poprzednich tachografach miałem opcje wykresu, drukowało podziałkę i wykres prędkości, coś jak na szajbie. W jednym to się nazywało v-diagram w drugim v-prędkość, nie wiem jak w tym co teraz jeżdżę, bo nie sprawdzałem.
@czapajew: ale to na wykresie czasowym zaznaczana jest krecha prędkości?
Pytam, bo w życiu tacho widziałem może 2 razy na własne oczy.
W tym rzecz czy po prostu widać całą prędkość w czasie jazdy, czy to jakaś średnia w ujęciu określonego odcinka czasu (np. 1h)