Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 343
Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala ustawić maksymalny % naładowania baterii, tak jak ma to miejsce w laptopach lenovo czy chociażby samochodach tesla.
Ludzie często używają telefonów jako nawigacji i zostawiają je pod ładowarką, gdzie bateria jest ciągle nabita na 100%, co bardzo jej szkodzi. Tak samo dex samsunga czy używanie telefonu jako routera usb.
Dodatkowo informacje o ogromnej szkodliwości rozładowywania baterii do 0 czy super szybkiego ładowania, są gdzieś zakopane w instrukcjach, których i tak nikt nie czyta.

Wiadomo, że chodzi o kasę i producentom jest na rękę jak ludzie muszą wymieniać zajechane baterie.

Czasami boli mnie ten konsumpcjonizm i świadomość, że produkujemy znacznie więcej odpadów przez chęć jak największego zysku.

#telefony #elektronika #przemyslenia
Saturday_Night - Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala u...

źródło: comment_M2ePqvIyqdhq34qGcmgm8gyc2TpRoN56.jpg

Pobierz
  • 109
@hatihati: Hamowanie silnikiem mniej zużyje Ci samochód niż hamowanie na biegu jałowym lub na sprzęgle.
Jeśli koszt wygody, użyteczności jest niewielki to oszczędzam. Idę spać i robię to co każdy - podpinam ładowarkę, która jest pod gniazdkiem z harmonogramem. Odcięcie ładowania po godzinie bo w pracy mam pod ręką ładowarkę indukcyjną, więc po co mi rano 100% skoro za 30 minut będę znów miał możliwość ładować telefon przez kolejne 8 godzin
@vegetassj1: I taki właśnie mam :P Samsun Note 3 działa do dzisiaj i to dobrze :D
@trll: Jakbym kupował coś nowego to poszedłbym pewnie na jakiś kompromis.. baterię można wymienić nawet jak się nie da w wielu przypadkach. Jednak braku Jacka i micro sd nie zaakceptuje. Notch też mi przeszkadza :P
@morti92: Pewno zgadza sie tylko są telefony gdy jest to mega upierdliwe/ryzykowne.
@Niebadzlosiem Po cholerę ci wolna pamięć SD skoro masz w telefonie 128 GB UFS? A potem ludzie narzekają że im telefon zamula.

Od kiedy uszkodziło mi się złącze w starym telefonie korzystam wyłącznie ze słuchawek BT, grają lepiej bezprzewodowo niż po kablu podpięte do jakiejś gównointegry, do tego mają ANC i trzymają nie wiem dokładnie ile ale dobre kilkanaście godzin, możliwe że koło 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Saturday_Night:

Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala ustawić maksymalny % naładowania baterii


Xperia XZ - sony dało taki bajer: przy podłączeniu telefonu na noc bateria jest ładowana do 90% i tak zostaje, na 45 minut przed budzikiem jest doładowywana do pełna.
Telefon 2 lata i co prawda bateria trzyma nie wiele gorzej niż nowa
@Dave987654321: Bo 128 jest drogie:P
Obecnie mam chyba 16 wewnętrznej + 64 w karcie i miezscze się ledwo na styk. Muzyka + seriale + filmy.
O ile brak micro sd można przeboleć mając 128Gb tak braku jacka nie da rady.
jedziesz z kimś autem - hej @Niebadzlosiem odpal ten nowy album Alestorama - nie da rady nie mam jacka :<
Hej @Niebadzlosiem pusc muzyke przez jacka na wiezy z yt
Słuchawki