Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 343
Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala ustawić maksymalny % naładowania baterii, tak jak ma to miejsce w laptopach lenovo czy chociażby samochodach tesla.
Ludzie często używają telefonów jako nawigacji i zostawiają je pod ładowarką, gdzie bateria jest ciągle nabita na 100%, co bardzo jej szkodzi. Tak samo dex samsunga czy używanie telefonu jako routera usb.
Dodatkowo informacje o ogromnej szkodliwości rozładowywania baterii do 0 czy super szybkiego ładowania, są gdzieś zakopane w instrukcjach, których i tak nikt nie czyta.

Wiadomo, że chodzi o kasę i producentom jest na rękę jak ludzie muszą wymieniać zajechane baterie.

Czasami boli mnie ten konsumpcjonizm i świadomość, że produkujemy znacznie więcej odpadów przez chęć jak największego zysku.

#telefony #elektronika #przemyslenia
Saturday_Night - Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala u...

źródło: comment_M2ePqvIyqdhq34qGcmgm8gyc2TpRoN56.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
@Saturday_Night: O jaa, dawno nie trafiłem na kogoś kto myśli podobnie jak ja. Bardzo bym chciał mieć możliwość ustawienia maksymalnego poziomu ładowania, tak jak mam taką możliwość w swoich laptopach (DELL i Samsung).

Chyba najlepsza opcja byłoby ładować telefon niskim prądem do 90 procent pojemnością w ciągu nocy.

Spróbuj tylko znalesc taka ładowarkę.


@Sl_w_k_1: Ja ładuję telefon pod gniazdkiem Blitzwolf. Wczoraj kładłem się spać, miałem niecałe 20%, więc ustawiłem by
  • Odpowiedz
A skąd pewność ze 100% w telefonie to faktycznie 100% baterii? Albo odwrotnie, ze 0% w telefonie to 0% baterii? Daj jakieś dowody bo inaczej Twój wywód jest inwalidą ¯\(ツ)/¯


@rurek49: Napisałem wyżej. Jakbyś podstawy elektroniki znał to byś wiedział, że nie ma czegoś takiego jak 100% baterii. Ten poziom - 100%, 0% etc. są ustawiane przez producenta. Tak, by przy 100% akumulator nie eksplodował. I tak jest, więc robią to
  • Odpowiedz
która pozwala ustawić maksymalny % naładowania baterii, tak jak ma to miejsce w laptopach lenovo czy chociażby samochodach tesla


@Saturday_Night: szybciej bateria się zużyje, szybciej człowiek wymieni telefon ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Saturday_Night: xperie maja to wbudowane i zgrane z budzikiem - godzine przed nim zdejmuja limit 90% z baterii i doladowuja do konca. Teraz to chyba podpieli pod asystenta sony (informuje usera i dopasowuje do weekemdow ladowanie)
  • Odpowiedz
  • 0
@Sl_w_k_1 "Chyba najlepsza opcja byłoby ładować telefon niskim prądem do 90 procent pojemnością w ciągu nocy. Spróbuj tylko znalesc taka ładowarkę."
Znaleźć to po pierwsze.
A niski prąd ładowania możesz bardzo łatwo osiągnąć po prostu dupiatym tanim/długim kablem o małym przekroju żył. Niezależnie od ładowarki możesz mieć na takim max 500-800ma
Zainstaluj apke jak np. Ampere która pokazuje prąd i sprawdź kilka kabli. A można też łatwo znaleźć matę starych ładowarek które
emesc - @Slwk_1 "Chyba najlepsza opcja byłoby ładować telefon niskim prądem do 90 pro...

źródło: comment_XuTZl2Fxu9GPFer0FbhF9zCkzqgiPBDs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Saturday_Night: mate 9 pro, mate 10 pro a teraz mate 20 pro, na żadnym nie zauważyłem zmian jeśli chodzi o baterie, zawsze fastcharge także zdupy przemyślenia.
  • Odpowiedz
@morti92: spoko jakieś szmery bajery ustawianie do ile % ładować i po 1,5 roku masz 85 % kondycji baterii.

ja isrona ładuje czym popadnie, w większości kable z ali ładowarki samochodowe, na noc zawsze podpięty do ładowarki i po ponad 2 latach użytkowania 80% kondycji baterii. To po co to wszystko
  • Odpowiedz
@Saturday_Night Tak? A opowiedz więcej czemu tak się dzieje. Kiedyś były płoty ze trzeba do prawie zera i potem do maksa bo wtedy bateria zapamiętuje swoją prawdziwa pojemność. Później był mit ze bateria jest zaprogramowania do 10000 lądowań i każde bezsensowne połączenie baterii do ładowarki to marnowanie jednego ważnego cyklu. Wiec skąd teraz ten przedział 20-80? I czemu mogę magle ładować ile razy chce
  • Odpowiedz
Ja ładuję telefon pod gniazdkiem Blitzwolf. Wczoraj kładłem się spać, miałem niecałe 20%, więc ustawiłem by ładował się przez 15 minut od położenia się spać. Tak dobił sobie do ponad 35% (używam wolnego ładowania). I telefon standardowo 50 minut przed budzikiem znów ma załączone zasilanie według harmonogramu.


@morti92:
Możesz podrzucić linka do tego gniazdka?
ROzumiem że to gniazdko steruje ci ładowaniem?

@stanli:
szukałem w sklepie play
i faktycznie jest takie
  • Odpowiedz
@Saturday_Night przydałoby się to co opisałeś plus opcja zasilania zewnętrznego jak w laptopie, naładujesz baterie to telefon działa na zasilaniu z kabla i już nie ładuje baterii póki nie spadnie do zadanej wartości
  • Odpowiedz