Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 343
Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala ustawić maksymalny % naładowania baterii, tak jak ma to miejsce w laptopach lenovo czy chociażby samochodach tesla.
Ludzie często używają telefonów jako nawigacji i zostawiają je pod ładowarką, gdzie bateria jest ciągle nabita na 100%, co bardzo jej szkodzi. Tak samo dex samsunga czy używanie telefonu jako routera usb.
Dodatkowo informacje o ogromnej szkodliwości rozładowywania baterii do 0 czy super szybkiego ładowania, są gdzieś zakopane w instrukcjach, których i tak nikt nie czyta.

Wiadomo, że chodzi o kasę i producentom jest na rękę jak ludzie muszą wymieniać zajechane baterie.

Czasami boli mnie ten konsumpcjonizm i świadomość, że produkujemy znacznie więcej odpadów przez chęć jak największego zysku.

#telefony #elektronika #przemyslenia
Pobierz Saturday_Night - Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala u...
źródło: comment_M2ePqvIyqdhq34qGcmgm8gyc2TpRoN56.jpg
  • 109
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: jeśli zainstalujesz magisk i po pierwszym uruchomieniu systemu z rootem przed uruchomieniem apek banku dodasz je do listy Magisk Hide to tak, działa nfc i banki elegancko, IKO w moim przypadku bez problemu, wcześniej miałem też Google Pay i działało.
po ponad 2 latach użytkowania 80% kondycji baterii. To po co to wszystko


@hatihati: ciekawe czym to zmierzyłeś?

A opowiedz więcej czemu tak się dzieje. Kiedyś były płoty ze trzeba do prawie zera i potem do maksa bo wtedy bateria zapamiętuje swoją prawdziwa pojemność


@wybur: TO nie były żadne ploty tylko fakty (ale dotyczyły baterii które wiodły prym 30 lat temu). Dotyczyły akumulatorów Ni-MH, Ni-Cd, które dziś można spotkać chyba
@rurek49: A ja nic takiego nie mówiłem. Tylko tłumaczę Ci że ogniwa nie mają czegoś takiego jak 100%. Możesz nazwać w swoim urządzeniu 4,25V że to 100% a możesz tak określić 4,1V. I w obu przypadkach bateria nie wybuchnie konsumentowi, ale w przypadku pierwszym jej żywotność będzie krótsza, ponieważ takie napięcie szybciej postarza baterię niż 4,15V.

I teraz postaw się w skórze producenta smartfona, który może ustawić 100% na 4,25V, wówczas
@hatihati: No to masz jakiś wyjątkowy egzemplarz, kumplowi w iPhone 6 po dwóch latach bateria wytrzymuje 70 minut wideorozmowy na whatsapp. Zaczynamy rozmowę on ma 100% ja 70% kończymy po 70 minutach on ma 15% ja 50% :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hatihati: to masz farta bo ja po niecalym półtorej roku iPhona musiałem odłożyć do szafki bo nie dało się używać. poniżej 40% po prostu się włączal co następowalo po 3-4 godz od pełnego naładowania.teraz mam podobnie ale 4 letnim sony który potrafi działać przez 5-6 godz,