Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 343
Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala ustawić maksymalny % naładowania baterii, tak jak ma to miejsce w laptopach lenovo czy chociażby samochodach tesla.
Ludzie często używają telefonów jako nawigacji i zostawiają je pod ładowarką, gdzie bateria jest ciągle nabita na 100%, co bardzo jej szkodzi. Tak samo dex samsunga czy używanie telefonu jako routera usb.
Dodatkowo informacje o ogromnej szkodliwości rozładowywania baterii do 0 czy super szybkiego ładowania, są gdzieś zakopane w instrukcjach, których i tak nikt nie czyta.

Wiadomo, że chodzi o kasę i producentom jest na rękę jak ludzie muszą wymieniać zajechane baterie.

Czasami boli mnie ten konsumpcjonizm i świadomość, że produkujemy znacznie więcej odpadów przez chęć jak największego zysku.

#telefony #elektronika #przemyslenia
Saturday_Night - Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala u...

źródło: comment_M2ePqvIyqdhq34qGcmgm8gyc2TpRoN56.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
producentom jest na rękę jak ludzie muszą wymieniać zajechane baterie.


@Saturday_Night: producentom jest na rękę, jak ludzie muszą wymieniać zajechany telefon, baterii od dawna już niemal nikt nie wymienia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Saturday_Night: jak pytałem się na mirko o to na Mirko to mnie wyśmiali. Próbowałem znalesc informacje co robić.trze
Chyba najlepsza opcja byłoby ładować telefon niskim prądem do 90 procent pojemnością w ciągu nocy.
Spróbuj tylko znalesc taka ładowarkę.
No i pytanie jak wyłączyć ładowanie przy 90 procentach, bo do tego trzeba roota.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@maseczjuset: nie zauważyłem spadku pojemności z czasem póki co, używam ileś lat już na drugim telefonie teraz. Często mogę ładować ładowarką w aucie czy na biurku bezprzewodowo więc wąski zakres powyżej 20 do 85 mi spokojnie wystarcza, nigdy nie zajechalem baterii w telefonie w mojej historii w przeciwieństwie do laptopowej...
  • Odpowiedz
@Saturday_Night: Ja mam apkę Accu Battery na androida- bardzo ładnie pokazuje jakim natężeniem i ile W przyjmuje telefon w trakcie ładowania, ale jej główną funkcją jest właśnie ustawienie % ładowania. Co prawda sama ładowania nie rozłączy, ale gdy bateria dojdzie do zadanego poziomu (domyślnie ustawione 80%) To wtedy zaczyna dzwonić jak budzik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Używam jej już 2 lata na moim potworze 4000mAh i
  • Odpowiedz
@Saturday_Night: Generalnie to wydaje mi się że ładowanie baterii jest odcinane, ale przy 100%. Nie wiem czemu miałoby być to bardziej szkodliwe dla baterii niż odcinanie przy 85%, czy ilu tam.
  • Odpowiedz
@JakNicOko: Oneplus rozwiazał problem mocnego nagrzewania przy szybkim ładowaniu, bo wszystkie elementy, które się mocno nagrzewają podczas ładowania, przeniósł do ładowarki. Dzięki temu bateria nie obrywa.
Nie wiem od którego modelu to wprowadzili
  • Odpowiedz
@wybur: Wiadomo, że nikt tak nie będzie robił, bo to tylko bateria i wymiana kosztuje niewiele, ale jakbyś chciał zgodnie ze sztuką to utrzymuj baterie w przedziale 20-80% i ładuj słabymi ładowarkami, żeby bateria się mocno nie rozgrzewała. Doładowywać możesz nawet 100 razy dziennie i przy każdym stopniu naładowania.
  • Odpowiedz
@Saturday_Night A skąd pewność ze 100% w telefonie to faktycznie 100% baterii? Albo odwrotnie, ze 0% w telefonie to 0% baterii? Daj jakieś dowody bo inaczej Twój wywód jest inwalidą ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz