Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 343
Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala ustawić maksymalny % naładowania baterii, tak jak ma to miejsce w laptopach lenovo czy chociażby samochodach tesla.
Ludzie często używają telefonów jako nawigacji i zostawiają je pod ładowarką, gdzie bateria jest ciągle nabita na 100%, co bardzo jej szkodzi. Tak samo dex samsunga czy używanie telefonu jako routera usb.
Dodatkowo informacje o ogromnej szkodliwości rozładowywania baterii do 0 czy super szybkiego ładowania, są gdzieś zakopane w instrukcjach, których i tak nikt nie czyta.

Wiadomo, że chodzi o kasę i producentom jest na rękę jak ludzie muszą wymieniać zajechane baterie.

Czasami boli mnie ten konsumpcjonizm i świadomość, że produkujemy znacznie więcej odpadów przez chęć jak największego zysku.

#telefony #elektronika #przemyslenia
Saturday_Night - Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala u...

źródło: comment_M2ePqvIyqdhq34qGcmgm8gyc2TpRoN56.jpg

Pobierz
  • 109
nie ważne jaką ładowarką będziesz ładować i w jaki sposób i tak po określonym czasie bateria będzie do wymiany i trochę bez sensu się bawić w to wszystko


@Gorkel: A widzisz tu kwestia tego, że na pewno będzie do wymiany po OKREŚLONYM czasie, ale ten czas może być różny. Jeśli ja dbam o baterię i chcę trzymać telefon 3 lata to duża szansa, że nie będe musiał wymieniać baterii, ponieważ po
@morti92: Sprawdziłem w swoim Galaxy s7 pojemność baterii przy pomocy apki AccuBattery i pokazuje 77% kondycję baterii, gdzie już najchętniej bym ją wymienił.
@Gorkel: Korzystaj i pochwal się za jakiś czas, ja w Samsungu S8 ładowanym bez QC, czasem QI, zwykle od 20 do 85-90% mam po 1,5 roku mam 85% (wynik na podstawie 561 ładowań - łącznie 641Ah). W Xiaomi mi4c miałem po 2 latach 75%, ale Xiaomi ma moim zdaniem trochę mniej wytrzymałe ogniwa, choć był też ładowany częsciej QC
@Gorkel: AccuBattery nie wydłuży ci baterii - jedyna użyteczna funkcja która może to zrobic to powiadomienie np po przekroczeniu 90% lub innego poziomu jaki ustawisz. A tak to apka czysto informacyjna - spośród wszystkich tego typu apek które badałem ma najwyższą dokładnośc przy najniższym poborze zasobów gdy pracuje w tle. Ale można i bez niej po prostu starać się nie rozładować do 0% i nie ładować całą noc i też będzie