Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 343
Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala ustawić maksymalny % naładowania baterii, tak jak ma to miejsce w laptopach lenovo czy chociażby samochodach tesla.
Ludzie często używają telefonów jako nawigacji i zostawiają je pod ładowarką, gdzie bateria jest ciągle nabita na 100%, co bardzo jej szkodzi. Tak samo dex samsunga czy używanie telefonu jako routera usb.
Dodatkowo informacje o ogromnej szkodliwości rozładowywania baterii do 0 czy super szybkiego ładowania, są gdzieś zakopane w instrukcjach, których i tak nikt nie czyta.

Wiadomo, że chodzi o kasę i producentom jest na rękę jak ludzie muszą wymieniać zajechane baterie.

Czasami boli mnie ten konsumpcjonizm i świadomość, że produkujemy znacznie więcej odpadów przez chęć jak największego zysku.

#telefony #elektronika #przemyslenia
Saturday_Night - Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala u...

źródło: comment_M2ePqvIyqdhq34qGcmgm8gyc2TpRoN56.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dave987654321: Szybka micro sd 128gb kosztuje 200zł, a idealnie nadaje się do trzymania filmów, zdjęć czy muzyki ze spotify. Nigdy nie trzeba czekać na załadowanie.
Telefony od dawna nie pozwalają trzymać aplikacji na micro sd, właśnie z tego powodu, o którym piszesz
  • Odpowiedz
Nie masz pojęcia o czym piszesz. Poczytaj o technologii li-on


@Saturday_Night: To ty nie masz pojęcia i inni cię już zdążyli zaorać.

Rodzaj baterii to nie wszystko, bo jest to jeszcze sparowane z oprogramowaniem i wszystko dzieje się w tle, bez ingerencji użytkownika.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hound: Z komentarzy doszliśmy, że tylko sony i oneplus stosuje rozwiązania zdrowe dla baterii, więc o jakim zaoraniu piszesz?
Nie będę Cie przekonywał drugi raz o poczytaniu nt. baterii, bo widze, że należysz do tych co wiedzą swoje i nie reagują na to co się do nich mówi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Saturday_Night: polecam aplikacje accubattery z playstore możesz sobie prZynajmniej ustawić alarm jak osiągnie procent naładowania który sobie wyobrazić myślisz.Wedle zasady:lepszy rydz niż nic
  • Odpowiedz
@Saturday_Night: Mam Xperię, z czwarty rok już leci. Bateria wciąż trzyma wystarczająco dobrze, chociaż tak naprawdę miałem w dupie jakieś optymalne przedziały. Myślę, że posłuży jeszcze z 2 lata i go wywalę, ale wciąż nie z powodu baterii, tylko niewystarczających parametrów technicznych.
Ja nie wiem jak wy te telefony użytkujecie, że musicie wymieniać baterię i to więcej niż jeden raz. Albo po prostu wciskają wam takie tandetne gówna pod szyldem
  • Odpowiedz
@morti92: Ja w swoim S7 używałem na początku tylko ładowarki dołączonej w zestawie, czyli z QC 2.0 przez około 3/4 miesiące, potem dokupiłem sobie 5V 2A i ładowałem tylko nią (plus nie ładowałem przez noc, nie rozładowywałem poniżej 20%). Po półtorej roku bateria straciła na żywotności widocznie, nie mówię, że na początku po wyjęciu z pudełka była super, ale jednak różnica jest odczuwalna. Teraz pozostaje mi tylko przypuszczać jaką żywotność
  • Odpowiedz
@Gorkel: Twój wpis wymaga głębszej analizy, napisałeś fakty ale jakie z tego wnioski wyciągasz? Masz na myśli, że QC zmęczyło Ci baterię, czy wolne ładowanie Ci zmęczyło baterię?
QC 2.0 jest szczególnie niedobre dla urządzeń, wg mnie ma gorszy wpływ niż QC 3.0...

Swoją drogą w S7 mogłeś wyłączyć szybkie ładowanie i nadal używać oryginalnej ładowareczki.
  • Odpowiedz
  • 0
@morti92
Wnioski wyciągam 2:
- na początku zrobiłem błąd, że miałem włączone szybkie ładowanie w opcjach i ładowałem QC 2.0 i przez moja bateria teraz trzyma ile trzyma (wersja bardziej prawdopodobna, bo jednak jest coś na rzeczy)
-nie ważne jaką ładowarką będziesz ładować i w jaki sposób i tak po określonym czasie bateria będzie do wymiany i trochę bez sensu się bawić w to wszystko

Wyciągnąłem wnioski i nadal będę przestrzegać
  • Odpowiedz