Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 343
Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala ustawić maksymalny % naładowania baterii, tak jak ma to miejsce w laptopach lenovo czy chociażby samochodach tesla.
Ludzie często używają telefonów jako nawigacji i zostawiają je pod ładowarką, gdzie bateria jest ciągle nabita na 100%, co bardzo jej szkodzi. Tak samo dex samsunga czy używanie telefonu jako routera usb.
Dodatkowo informacje o ogromnej szkodliwości rozładowywania baterii do 0 czy super szybkiego ładowania, są gdzieś zakopane w instrukcjach, których i tak nikt nie czyta.

Wiadomo, że chodzi o kasę i producentom jest na rękę jak ludzie muszą wymieniać zajechane baterie.

Czasami boli mnie ten konsumpcjonizm i świadomość, że produkujemy znacznie więcej odpadów przez chęć jak największego zysku.

#telefony #elektronika #przemyslenia
Pobierz Saturday_Night - Szkoda, że producenci telefonów nie dorzucają opcji, która pozwala u...
źródło: comment_M2ePqvIyqdhq34qGcmgm8gyc2TpRoN56.jpg
  • 109
@Saturday_Night: Ja mam apkę Accu Battery na androida- bardzo ładnie pokazuje jakim natężeniem i ile W przyjmuje telefon w trakcie ładowania, ale jej główną funkcją jest właśnie ustawienie % ładowania. Co prawda sama ładowania nie rozłączy, ale gdy bateria dojdzie do zadanego poziomu (domyślnie ustawione 80%) To wtedy zaczyna dzwonić jak budzik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Używam jej już 2 lata na moim potworze 4000mAh i mimo
@wybur: Wiadomo, że nikt tak nie będzie robił, bo to tylko bateria i wymiana kosztuje niewiele, ale jakbyś chciał zgodnie ze sztuką to utrzymuj baterie w przedziale 20-80% i ładuj słabymi ładowarkami, żeby bateria się mocno nie rozgrzewała. Doładowywać możesz nawet 100 razy dziennie i przy każdym stopniu naładowania.