Wpis z mikrobloga

#takaprawda #google #huawei #android #sailfish #sailfishos #linux
Możecie powiedzieć, że jestem marzycielem, ale istnieje sobie taki dużo lepszy od Androida OS na telefony o nazwie SailFishOS stworzony przez byłych pracowników Nokii którzy odeszli stworzyć własną firmę, gdy Nokię przejął MicroSoft.
I moje sny brzmią tak: Niech USA wymusi na goooglu bojkot wszystkich panów Chinów robiących telefony, niech panowie Chinowie powdrażają na tych telefonach SailFisha, niech SailFish zacznie dzięki temu zyskiwać popularność i wyprze tę googlowskie ścierwo zwane androidem!
C.....e - #takaprawda #google #huawei #android #sailfish #sailfishos #linux
Możecie ...

źródło: comment_bW9APcyBnfEUQbcBIXr9FVEwqfeEheij.jpg

Pobierz
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CoolCake: taaaa i wyglądało by to tak, że Chińczycy wykupują te firemke z tym twoim systemie, ładują tam mnóstwo szpiegowskich rzeczy jak każdy ma w telefonie, a biedni Finowie już nic do gadania nie mają XD marzyć można
@CoolCake: Ta... ten sailfish wygląda jak wersja alfa (i to wczesna). Widzę, że tam robią zmiany na lepsze, ale w takim tempie to do 2030 ten system się nie będzie nadawał.

NO ale oczywiście dobrze, że tworzą. Sam też marzę o tym, żeby się pojawił godny trzeci gracz na rynku (a najlepiej niech ich będzie więcej).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CoolCake: no coz usa wgledem chin przyjela polityke symetrii.

Chiny na swoim rynku tez blokuja obcy kapital i np sieci 5 g w chinach nie zbuduja firmy spoza panstwa srodka. Nawet serwisy jak facebook czy wyszukiwarka google maja tam poblokowane.
@levusek1992: Średnio to widzę - stany nie mają żadnej firmy produkującej oprogramowanie/hardware pod 5G,biorą od Nokii, Ericksona, Huawei. Wszyscy robią pod standard 3GPP, więc działanie takie samo. Na bank Verizon z USA bierze hw/sw od Nokii, inne firmy telekomunikacyjne zestawiaaja BTSy na podzespołach różnych firm. Sprecyzuj jakie przetargi pls bo ciekaw jestem.