Wpis z mikrobloga

Samotny wojownik. Walcze w waszym imieniu o nasze przywileje. Chcialem sie zapisac do dermatologa na nfz. Jako, ze jestem zasluzonym honorowym dawca krwi, termin maksymalny to 7 dni roboczych. Pisalem mailowo prosbe o zapisanie. W 5 termin dano mi za 2 miesiace, w jednej napisano, ze czy zhdk czy nie czeka sie rowno. Oczywiscie na 6 przychodni poszlo zazalenie imienne listowne do nfz. W ostatnim przypadku, nfz nalozyl tylko upomnienie, a przy nastepnych takich "wybrykach" naloza kare finansowa a potem zerwanie umowy z nfz. Moge wstawic pisma z ostatnich akcji. Jak jestescie ciekawi rozwoju plusujcie, bede wolal. #krwiodawstwo #nfz #zhdk
  • 30
@tetris795: czekaj, czyli z legitka PCK (mam 1 stopnia, oddane 25l) są krótsze terminy przyjęć?!
Jak się to ma do wszystkich specjalistów na NFZ czy szpitali? Zawsze tylko kolejkę do lekarza POZ omijałem (trzask pękających dup słychać było chyba w innej galaktyce ;))
@Fudgehog: Zgadza sie. Do 7 dni musza Cie wszedzie przyjac. Poza kolejnoscia. Jezeli odmawiaja to pros, zeby wystawili dokument, ze nie przyjma mimo legitymacji i z tym odwolujesz sie w odpowiednim oddziale NFZ.
Ja niedawno byłem w mojej przychodni, do której należą też moje dzieci. Okazałem legitymację ZHDK a pani do mnie, że teraz mnie będą obsługiwali bez kolejki i tak samo do lekarza jak będzie potrzeba i skierowania mi wypisze ekspresowo. Byłem miło zaskoczony.