Wpis z mikrobloga

@bekazplatnychtypow Niestety nie napisałem rozszerzenia z matmy gdyż z powodow zdrowotnych opuściłem prawie całą 3 klasę i mnie Nie dopuścili ale z podstawy bedzie okolo 100. Z podstawą da sie dostać? Czy pisać rozszerzenie za rok
@bialkovski Z sama podstawą prawie niemożliwym jest dostać się gdziekolwiek, jeśli chodzi o infe. W tym roku matura była prosta, wyniki ludzie będą mieli wyśrubowane. Za rok pewnie będzie trudniejsza jak to bywa. Więc ci co się teraz nie dostaną pewnie za rok spróbują. Chyba, że czujesz się na siłach napisać rozsz. Na 90%, to wtedy próbuj.
@bialkovski: No z sama podstawą się nie dostaniesz.

Warto iść ogólnie. Jeżeli jesteś słaby z matematyki to pewnie odpadniesz na 1-2 roku bo wtedy większość to kursy bazujące na matematyce.

Samych matematyk jest sporo w planie studiów. Analiza matematyczna 1, 2, algebra liniowa 1, 2, rachunek prawdopodobieństwa, statystyka, matematyka dyskretna
@bialkovski: chrzanić czy się dostaniesz XDDD ja mówię o samorozwoju, myśląc że staniesz się programistą idąc na studia "programistyczne", to tak jak myśleć że jak zaczniesz ćwiczyć na siłowni to będziesz wyglądał jak Robert Burneika XDD miałem okazję uczęszczać na studia informatyczne (licencjat) więc było same programowanie, to był straszny syf, jedne zajęcia w tygodniu przez cały semestr z jednej technologii, przecież ten materiał jakbyś przysiadł to idzie w kilka dni
@bialkovski Bogiem nie jestem, więc nie kieruj się mną, ale no może ma to sens. Typu coś z elektroniką. Ale takie studia wymagają sporo pracy w domu też. I wątpię byś znalazł jeszcze czas na jakieś większe projekty.
Tyle wiem, że ze studiami z dobrej uczelni łatwiej ponoć się gdzieś załapać na początek. I pewnie trochę lepiej Ci jakieś ścieżki wyznaczą. Ale i tak umiejętności zależą od tego ile w domu nad czymś przesiedzisz
@bialkovski: jako gość, który już przez to przeszedł, coś Ci poradzę, nie kieruj się prestiżem uczelni, idź tam gdzie masz najbliżej (może nie będziesz musiał wynajmować mieszkania czy brać kredytu studenckiego) jakiś łatwy kierunek z niskim poziomem, jakaś informatyka licencjat czy informatyka i ekonometria, jakieś totalne głupoty ale niech będą jakoś powiązane z informatyką, tak żebyś miał wywalone jajca na studiach a miał mnóstwo czasu na klepanie kodu w domu, stwórz
@bialkovski: nie lepiej zrobic sobie rok przerwy, bedziesz mial ponad rok (12 miesiecy do kolejnej matury, 2 miesiace do sprawdzenia matur, 3 miesiace wakacji) i uczyc sie programowac przez ten czas? potem na zaoczne + praca

jak bedziesz bez problemu zrobic cruda w springu to szukaj grupy opensourcowej i rob tam ile wlezie, opanujesz clean code i ogolnie prace z ludzmi w ten sposob

troche malo czasu zeby na juniora sie
@Bruno_ Jeśli chodzi o zainteresowanie no to siedzę w komputerach od małego gowniaka, a gdy teraz poczułem że muszę decydować co chce robić w zyciu i na czym zarabiac no to już chyba warto kontynuować te droge. Tym bardziej że nie widze alternaryw co bym chciał robic