Wpis z mikrobloga

To co sie dzieje obecnie z #pogoda w #rolnictwo to jest tragedia... zapamiętajcie obecne ceny warzyw, bo w tym sezonie jak nie przyjdzie przynajmniej tydzień ciągłych opadów na terenie całego kraju to ceny beda tylko rosły...
Szlag mnie trafia jak czytam te wywody ćwiercmózgów tu na mirko że "jak to kurla śnieg w zimie????" Albo " po co ten deszcz? Kiedy przestanie padać bo mam przez to depresje??"
Zmiany klimatu sa tu i teraz... dzieje sie to szybciej niż naukowcy przewidywali...
Nigdy nie bylo takiej suszy na wiosne, mamy juz burze piaskowe i pyłowe bo jest tak sucho... u mnie w lubelskim ostatni porzadny deszcz (powyzej 15mm) był w styczniu!!!
Zmiany klimatu nie oznaczają tego że "hehe mati bedziemy mandarynki w ogródku uprawiac a nie tam jablka" oznacza to bardziej pustynnienie naszego kraju który ma małe zasoby wody, a rządzacy mają to gdzieś...
Możecie sobie heheszkować, ze sprowadzimy itp itd. Tylko pytanie skąd? Z południa europy gdzie sa powodzie i gradobicia jakich jeszcze w historii nie było? Czy z chin albo indii gdzie ludzie mnożą sie jak mrówki i potrzebują coraz wiecej jedzenia?
Przemyślcie to i jesli sytuacja sie nie poprawi to przypomnijcie sobie to co napisałem jak przyjda zbiory...
#klimat #polska #susza #jedzenie #zywnosc
  • 155
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@siodemkaxx: można powiedzieć, że jestem rolnikiem (przynajmniej z wykształcenia bo ziemie ktos przejąć musi) bardziej mam bliski kontakt z uprawa owoców i to co się dzieje od kilku lat to armagedon.
Krzaki jeszcze kilka lat temu wymagały od nas jedynie przycinania i nawożenia. Od kilku lat bez podlewania nie byłoby plonów. Mamy studnie głębinowe na chyba 23 metry i okazał się to nasz jedyny ratunek. Braliśmy wcześniej wodę z małej sadzawki
@siodemkaxx #!$%@?, nikogo nie obchodzi szczekanie jakiegoś wykopka, nie mamy wpływu na to co się dzieje, klimat od zawsze migrował i się zmieniał, tam gdzie lądy były morza, tam gdzie lód pustynie, świat sie zmienia, ewoluuje a nasz wpływ na niego jest marginalny. Temperatura się podniesie, zaczną wybuchac wulkany, pył wulkaniczny przykryje atmosferę, promieniowanie słoneczne przestanie docierać do ziemii, klimat się ochłodzi i zacznie się wielka zima, wulkany przestaną byc aktywne, pył