Wpis z mikrobloga

To co sie dzieje obecnie z #pogoda w #rolnictwo to jest tragedia... zapamiętajcie obecne ceny warzyw, bo w tym sezonie jak nie przyjdzie przynajmniej tydzień ciągłych opadów na terenie całego kraju to ceny beda tylko rosły...
Szlag mnie trafia jak czytam te wywody ćwiercmózgów tu na mirko że "jak to kurla śnieg w zimie????" Albo " po co ten deszcz? Kiedy przestanie padać bo mam przez to depresje??"
Zmiany klimatu sa tu i teraz... dzieje sie to szybciej niż naukowcy przewidywali...
Nigdy nie bylo takiej suszy na wiosne, mamy juz burze piaskowe i pyłowe bo jest tak sucho... u mnie w lubelskim ostatni porzadny deszcz (powyzej 15mm) był w styczniu!!!
Zmiany klimatu nie oznaczają tego że "hehe mati bedziemy mandarynki w ogródku uprawiac a nie tam jablka" oznacza to bardziej pustynnienie naszego kraju który ma małe zasoby wody, a rządzacy mają to gdzieś...
Możecie sobie heheszkować, ze sprowadzimy itp itd. Tylko pytanie skąd? Z południa europy gdzie sa powodzie i gradobicia jakich jeszcze w historii nie było? Czy z chin albo indii gdzie ludzie mnożą sie jak mrówki i potrzebują coraz wiecej jedzenia?
Przemyślcie to i jesli sytuacja sie nie poprawi to przypomnijcie sobie to co napisałem jak przyjda zbiory...
#klimat #polska #susza #jedzenie #zywnosc
  • 155
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: w moje okolicy jest tego mnóstwo (chyba 12?). Często zbierały się chmury deszczowe, burzowe (nie gradowe) i w tym momencie zaczynała się seria strzałów, zwykle z paru armatek na raz. Widoczne było wręcz rozrywanie się deszczowych chmur.
Jaki tego efekt? Brak deszczu w okolicach okręgu ~10km (na "oko"), a padało gdzies własnie dalej. Jest dramat, susza totalna, czekam na pierwszą chmurę rozbijaną w tym roku - pewnie to będzie deszczowa
  • Odpowiedz
  • 0
@podzielny tylko to nie powoduje rozbijania chmur czy ich usuwania, to ma rozbijac grad... jak strzelisz w odpowiednim momencie to rozwala grad i spada w postaci grudek sniegowych albo deszczu... no chyba ze idioci napieprzaja raz za razem to moze faktycznie cos psuje...
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: wiem jak to działa, nie pozwala się związać cząsteczkom gradu i ma padać deszcz. Ale efekt jest taki, że debile nawet strzelają na jedną chmurkę na niebie (powaga,tak było 1 raz) bo chcą, aby dzisiaj nie padało.

Jeżeli patrzę na horyzont i cały jest granatowy/czarny i wiem, w którym miejscu jest armatka na horyzoncie własnie i w tym miejscu jest biała plama na niebie i się robi najprościej mówiąc "rozerwana
  • Odpowiedz
no zajebiscie mnie interesuje to co bylo 500 lat temu xDD pogadamy jak dorośniesz...


@siodemkaxx: Ciebie ogólnie mało faktów interesuje a interesuje cię manipulacja i kłamstwo. Susze jak każde anomalie są zjawiskami występującymi wielokrotnie z pewnymi częstotliwościami. Ty natomiast z całą dla swojej ignrorancji pewnością piszesz, że nigdy nie było suszy w Polsce na wiosnę a teraz, że cię nie obchodzi w ogóle co było kiedyś xD.

Susze w Polsce występują
  • Odpowiedz
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol ty nawet przeczytac ze zrozumieniem jednego zdania nie potrafisz... wyraznie napisałem ze takiej suszy jak teraz, tak sucho i na taka skale nie było nigdy w obecnych czasach... mnie nie interesuja twoje teorie o tym co bylo 500 czy 50 lat temu... w wiekszosci miejsc w kraju w kwietniu nie spadlo wiecej jak 5mm deszczu...
Oczywiście dalej wierz w to ze to normalne i nic sie nie dzieje a zmiany klimatu
  • Odpowiedz
jak teraz, tak sucho i na taka skale nie było nigdy w obecnych czasach


@siodemkaxx: Teraz dopiero piszesz o obecnych czasach. Ale nawet jeśli by ci wtedy chodziło o obecne czasy to znowu muszę cię zmartwić. Bywało nawet gorzej w obecnych czasach. W ostatnich 10 latach mieliśmy 3 razy taką samą lub gorszą niż teraz sytuację. Ja natomiast zwracam ci uwagę na jedno. Nie pisz z pewnością

nigdy nie było takiej
  • Odpowiedz
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol xDD nie czytam ani nie ogladam tvn meteo i wiedze mam duzo większa od ciebie, srodowisko obserwuje u siebie w polu i nie, nie bylo takiej suszy nigsy wczesniej, moj tata ktory od 86 notuje wszystko co w pogodzie i w polu tez nigdy czegos takiego nie widzial a to kolejny juz rok po zeszłorocznej suszy...
  • Odpowiedz
  • 0
@siodemkaxx: prawda jest taka że teraźniejszy okres jest trudny dla rolnictwa i nikt temu nie zaprzeczy, jednak twoje #!$%@? zwiastujące apokalipsę jest zwykłym kłamstwem. Sam powiedziałeś że nigdy w historii nie było takiej sytuacji a teraz się wycofowujesz. Jesteś błaznem który to co z e dzieje nagina do swojej manipulacji a nie faktów
  • Odpowiedz
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol nie moje #!$%@? a #!$%@? naukowców i ludzi ktorzy badaja zmiany klimatu, jakbys przeczytal komentarze gdzie pisałem o konferencji w ktorej ostatnio brałem udział gdzie takie dane podawano... wypad na czarna liste bo sam jestes jakims sfrustrowanym gimbusem którego boli chyba to ze mi wpis zaplusowalo 1k ludzi...
  • Odpowiedz