Wpis z mikrobloga

  • 1300
Możecie być niewierzący, możecie wątpić, możecie być bardzo wierzący, ale wszyscy spójrzcie na to bardzo wymowne zdjęcie po 7 godzinach strasznego pożaru. Krzyż od 850 lat na swoim miejscu, ołtarz prawie nienaruszony.
To jest właśnie Wielki Tydzień.
#religia #francja #notredame #mirkomodlitwa
Skju - Możecie być niewierzący, możecie wątpić, możecie być bardzo wierzący, ale wszy...

źródło: comment_KdLLaDODZVHmawXS34DOZSs8AVtVUKeu.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcus1a: Przytoczyłeś cytat, który jest idealną wymówką na typowy tandem logiki chrześcijańskiej - "dzięki Bogu!" i "Bóg tak chciał". Czyli niebezpośrednio przytaknąłeś mi. Powolne brawa.

Teoretyczne rozprawy nie interesują mnie, jeśli nie mają praktycznej implementacji. Więc podziękuję, nie będę robił sobie krzywdy przetwarzaniem kilkudziesięciu stron górnolotnego bełkotu, wystarczy, że przeglądam wykop.
  • Odpowiedz
@Skju: w ogóle bardzo dobre jest to zdjęcie, mogło by wygrać jakiś plebiscyt, ten strażak z oświetlą w połowie buzią i na drugim planie oświetlone zgliszcza, i ten krzyż, strasznie dobra fota
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: Maja bardzo praktyczna implementacje - daja sporej czesci ludzi cos takiego, co nazywa sie nadzieja. A to sie przeklada chociazby na mniej samobojstw, znalezienie sensu zycia, odnalezienie miejsca w historii wlasnego zycia dla wydarzen potencjalnie destrukcyjnych (jak np. smierc partnera, wypadek samochodowy dziecka, itp.).

W Twoim pragmatycznym podejsciu (gdzie pragmatyzm jest jedynym kryterium klasyfikacji czegos, co sie przydaje badz nie przydaje w zyciu), umiejetnosc dania komus nadziei przeklada sie
  • Odpowiedz
@marcus1a: To, że zakładasz, że nie rozumiem, jest Twoim błędem. Po prostu są przerostem formy nad treścią w obliczu zerowego potwierdzenia w rzeczywistości.
Nadzieja to potężna siła, której nam potrzeba ze względu na nasze ograniczenia. Uważam, że lokowanie jej w tak naiwnych formach, jak te proponowane przez KK (czy chrześcijaństwo/judaizm w ogóle), staje się coraz mniej skorelowane z rozwojem i przetrwaniem gatunku ludzkiego.

Wiara to narzędzie, a narzędzia trzeba wymieniać
  • Odpowiedz
To Ty tak uwazasz, oczywiscie masz do tego prawo, ale nadal nie rozumiem, dlaczego obrazasz??
Nazwanie czegos belkotem, a ludzi, ktorzy to czytaja, ze maja nawalone we lbie, to swiadczy o Twoim chamstwie.
Ja, chociaz sie nie zgadzam z Toba, nie nazywam tego, co czytasz, belkotem, nie mowie Ci, ze masz nawalone we lbie.

Kto Ci dal, tak w ogole, prawo do odbierania ludziom miejsca, z ktorego czerpia nadzieje?
Ja sie ciesze z tego, ze Ty masz swoje sposoby na jej znalezienie i szczerze Ci gratuluje!
  • Odpowiedz
nie nazywam tego, co czytasz, belkotem,


@marcus1a: Możesz nazwać, ale uzyskasz tylko komiczny efekt, nazywając powershellowe skrypty bełkotem siedząc przy komputerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyśmiałem doszukiwanie się cudów w rzeczach.
KRZYŻ
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: Alez Ty jestes sfrustrowany, ze musisz kogos ponizyc, zeby utrzymac swoj wlasny obraz perfekcyjnego czlowieka...
Co Ci przeszkadzaja te przesadne baby z Kresow? Czemu znow okladasz werbalnie jakas grupe Bogu ducha winnych ludzi? Myslisz, ze ludy pierwotne czytaja Kanta?

A tak a propo tych pogardliwie przez Ciebie nazwanych "bab z Kresow", to jeszcze to mi sie przypomnialo:

"Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców,
  • Odpowiedz