Wpis z mikrobloga

@Red_u: @vosmor: @Vigorowicz: Jeden z komentarzy, który mnie zagiął:

No one said games journalists are good at games. It's not like being good at games should be a prerequisite to reviewing them.


Może warunkiem wstępnym być nie musi, ale ciężko mi sobie wyobrazić jak dziennikarz ma dobrze ocenić grę bez umiejętności niezbędnych do jej solidnego przegrania. Przecież z braku tej umiejętności wynika jasno, że recenzent nie jest w stanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Red_u: no nie zesrajcie się, jemu płacą za pisanie o grach a nie w granie w nie. Tak samo jak krytyk kulinarny sam nie musi być mistrzem kuchni, a znawca sztuki nie musi być wybitnym malarzem.

Inna sprawa że jest możliwość że poprostu nie umie grać w ten konretny typ gierek, może być mistrzem Quakea lub FIFIY, a jako że musiał przejść całą gre, to zamiast męczyć się i tracić dziesiątki
no nie zesrajcie się, jemu płacą za pisanie o grach a nie w granie w nie. Tak samo jak krytyk kulinarny sam nie musi być mistrzem kuchni, a znawca sztuki nie musi być wybitnym malarzem.


@Diamond-kun: Sorry, ale ktoś nie umie grać w daną grę to nie powinien jej recenzować (a przynajmniej bez zaznaczenia tego faktu w recenzji). Na co ci recenzja EU IV czy Stellaris od kogoś kto nie potrafi
@Yukio_Mishima: Recenzenci zwykle dostają odgórny nakaz recenzowania danej gry. Dlatego na redaktorze naczelnym spoczywa obowiązek dania odpowiedniej gry dla osoby, która będzie w stanie ją ukończyć. Na dodatek osoba recenzując grę musi ukończyć ją przed konkretnym terminem, aby tekst ukazał się jak najbliżej premiery gry.
Jeśli mnie pamięć nie myli, to w CD-ACTION bywały przypadki, gdy ktoś nie potrafił ukończyć fragment jakiejś gry, więc inny członek redakcji robił to za niego.
@Vigorowicz nerf DS3? Ohhh sweet summer child, zobacz temat na Reddit, teraz nie mam jak go zacytować ale powinien być łatwy do znalezienia. Wprowadzili patch, który zmniejszył otrzymywane obrażenia, HP bossów i ogólnie jest łatwiej. Sam o tym nie wiedziałem, póki nie zdziwiłem się że przy nowej postaci mobek który one-shotował, nagle zadał tym samym uderzeniem jakoś połowę mniej xD