Wpis z mikrobloga

Uber vs. Taxi

Pojeździłem sobie ostatnio w kilku miastach Polski zarówno uberem jak i taksówką. Wnioski:
auta
- uber: przeważnie nowsze choć średniej klasy, zawsze czyste.
- taksówki zawsze dojechanie, przeważnie starsze ode mnie mercedesy, co ciekawe trafiłem w takie co mocno śmierdziały papierosami
kierowcy
- w uberze pół na pół Polacy i Ukraińcy. Niektórzy słabo mówiący po Polsku. Młodzi 20-30 lat.
- w taksówkach zawsze Polacy - panowie w zaawansowanym wieku
nastawienie do klienta
- w uberze póki samemu się nie zagadało to tematu nie było, na pytania jak się jeździ na uberze nikt nie narzekał, każdy chwalił, że może dorobić do studiów albo zarobić na nową furę. Opowiadali anegdoty, wymieniali stawki, ogólnie chwalili sobie.
- taksówkarze - jeden wielki cierp jak to jest źle i że ludzi nie ma i sezon słaby. Ogólnie malkontenctwo do kwadratu
stawki
- przykład z Krakowa (do potwierdzenia) z Głównego na Życzkowskiego uber 16 zł vs. 30 u taksiarza który nawet nie włączył licznika
- podobna relacja była we Wro z Głównego na Trzebnicką oraz w Warszawie z Koszykowej na Krakowskie

To są moje własne doświadczenia i oczywiście nie można? ich przekładać na wszystkich kierowców zarówno ubiera jak i taksówek ale wnioski pozostawiam wam do wyciagnięcia.

#uber #taxi #krakow #warszawa #wroclaw #r2d2zwiedza
R2D2zSosnowca - Uber vs. Taxi 

Pojeździłem sobie ostatnio w kilku miastach Polski za...

źródło: comment_aAdD5iQdAhDhbsab6sRYg3cY26qpTfGa.jpg

Pobierz
  • 53
@R2D2_z_Sosnowca: mnie tylko zastanawia czemu korpo taksówkarskie nie założą po prostu aplikacji? Takie MyTaxi jakoś mogło - inna sprawa że ceny jakie dyktuje to nieporozumienie. Tak na prawdę to tylko tym wygrywa Uber/Bolt czy cokolwiek innego. Widzisz trasę, wiesz +/- ile zapłacisz i nie musisz się pytać, patrzyć na taksometr czy Cię przypadkiem kierowca nie oszuka. A niestety taksówkarze żyją ciągle w poprzednim stuleciu i ewidentnie umyka im aspekt tego, że
@wezsepigulke najs, w sensie być może każda korpo ma aplikacje, ale jeśli chce konkurować z uberem wygoda, to powinni się tym chwalić i reklamować - żebym jako potencjalny klient o tym wiedział. Plus jednak cenowo dalej nie są konkurencja
dlatego napisałem, że to moje własne wnioski na przykładzie kilkunastu przejazdów i jak to mają do sienie przykłady anegdotyczne nie przekładam tego na ogół.


@R2D2_z_Sosnowca: Nie, napisałeś coś zgoła innego

To są moje własne doświadczenia i oczywiście nie można? ich przekładać na wszystkich kierowców zarówno ubiera jak i taksówek ale wnioski pozostawiam wam do wyciagnięcia.


@R2D2_z_Sosnowca: W swoim tendencyjnym wpisie oczekujesz, że na podstawie twoich anegdot ktoś będzie wyciągał
Trasa Myślenice -> Siepraw (10 km)
- Taxi w normalne dni 35 zł, weekendy 60 zł, chyba że jakaś większa impra jest to nawet 80 zł
- Uber 24 zł, tylko jedna wada, nie zawsze on jest na okolicy
@pabianczyk: to jak niby mam opisać inaczej sytuację która mi się przydarzyła? Przecież w jakąkolwiek stronę bym się nie przychylał to byłaby to zawsze tylko moja ocena i moje doświadczenie. Tutaj akurat ci nie przypasowało bo masz inne doświadczenie.