Wpis z mikrobloga

Uber vs. Taxi

Pojeździłem sobie ostatnio w kilku miastach Polski zarówno uberem jak i taksówką. Wnioski:
auta
- uber: przeważnie nowsze choć średniej klasy, zawsze czyste.
- taksówki zawsze dojechanie, przeważnie starsze ode mnie mercedesy, co ciekawe trafiłem w takie co mocno śmierdziały papierosami
kierowcy
- w uberze pół na pół Polacy i Ukraińcy. Niektórzy słabo mówiący po Polsku. Młodzi 20-30 lat.
- w taksówkach zawsze Polacy - panowie w zaawansowanym wieku
nastawienie do klienta
- w uberze póki samemu się nie zagadało to tematu nie było, na pytania jak się jeździ na uberze nikt nie narzekał, każdy chwalił, że może dorobić do studiów albo zarobić na nową furę. Opowiadali anegdoty, wymieniali stawki, ogólnie chwalili sobie.
- taksówkarze - jeden wielki cierp jak to jest źle i że ludzi nie ma i sezon słaby. Ogólnie malkontenctwo do kwadratu
stawki
- przykład z Krakowa (do potwierdzenia) z Głównego na Życzkowskiego uber 16 zł vs. 30 u taksiarza który nawet nie włączył licznika
- podobna relacja była we Wro z Głównego na Trzebnicką oraz w Warszawie z Koszykowej na Krakowskie

To są moje własne doświadczenia i oczywiście nie można? ich przekładać na wszystkich kierowców zarówno ubiera jak i taksówek ale wnioski pozostawiam wam do wyciagnięcia.

#uber #taxi #krakow #warszawa #wroclaw #r2d2zwiedza
R2D2zSosnowca - Uber vs. Taxi 

Pojeździłem sobie ostatnio w kilku miastach Polski za...

źródło: comment_aAdD5iQdAhDhbsab6sRYg3cY26qpTfGa.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@R2D2_z_Sosnowca w Poznaniu mam odmienne odczucia. Stawka z rynku do mojego mieszkania i tutaj i tutaj 15 zł. Samochody jeśli chodzi o Uber to Fabię, i20 i inne maluchy w których kolana na tyle wchodzą pod c---i, a Taxa to spore auta gdzie można wygodnie sie rozsiąść.

Podniecanie się Uberem jest przesadzone wg. mnie.
  • Odpowiedz
@MikelThief: podjeżdżasz do obcego miasta w kraju w którym od dawna nie mieszkasz, nie masz pojęcia na temat aplikacji i tego co żre w danym mieście, masz w------e na pieniądze bo jesteś w delegacji, stoi rząd januszy taksówkarzy i wsiadasz do pierwszego lepszego. Wyjaśnione? Podobnie zrobiłem z pociągami jeżdżąc różnymi klasami z różnymi przewoźnikami a także z różnymi liniami lotniczymi bo w krótkim czasie zaliczyłem osiem lotów po całym świecie.
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: ej serio k---a to popadnie w przesady. Ja po Łodzi dosyć często jeżdżę taksówka. Jest np taki greencab który ma aplikacje zamawiam sobie aplikacja, płace aplikacja samochody przeważnie nowe, sporo hybryd. Ceny naprawdę spoko. Taksometr zawsze włączony przeważnie można posiedzieć i nic nie gadać (tak lubię najbardziej). Ja rozumiem narzekanie na taksówkarzy ale szczerze tylko dwa razy przez ostatnie 10 lat mi się zdarzyło, że Taksometru nie włączył. Jasne
  • Odpowiedz
@crbman: > mnie tylko zastanawia czemu korpo taksówkarskie nie założą po prostu aplikacji?

Bo chcą zarobić najmniejszym nakładem czegokolwiek. Łatwiej im znaleźć paru frajerów dziennie, przez 90% czasu siedząc w samochodzie niż jeździć non stop. Zarobią tyle samo, ale nie pracują. Już pomijając fakt, że wiekszość z tych zajechanych mercedesów nie wytrzymałaby takiej eksploatacji na dłuższą metę.
  • Odpowiedz
@MikelThief: tak bo w kraju w którym mieszkam używam tej samej aplikacji do ubiera natomiast nie wiem czy istnieje jakaś uniwersalna na polskie i amerykańskie taksówki. Skończ proszę

@Deska_o0: bo miałem taką okazję i pomyślałem, że to zrobię i to zrobiłem
  • Odpowiedz
  • 1
Szanuje całym sercem Ubera, ale nie zgodzę się z w uberze póki samemu się nie zagadało to tematu nie było. Ostatnio byłam w Warszawie i jezdzilam tylko nim. 100% przejazdów byłam zagadywana przez panów, mimo braku chęci na rozmowy i zdawkowe odpowiedzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
mnie tylko zastanawia czemu korpo taksówkarskie nie założą po prostu aplikacji?


@crbman: Bo aplikacja to koszt około 50k, chyba że chcesz bardziej dojechaną - to więcej.
A u nas lepiej wypłacać sobie po 15k pensji i drzeć mordę że Uber psuje rynek, niż "przebidować" pół roku i najzwyczajniej w świecie zainwestować hajs.
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca:

skończ proszę


weź się nie ośmieszaj jak już zostałeś zgaszony. jak jedziesz do amerykańskiego odpowiednika pcimia dolnego to jesteś w 100% pewny że będzie uber działal? albo do włoskiego odpowiednika? albo słoweńskiego?

może być tak, że nie ma tam ubera a jest jakaś lokalny odpowiednik. i sobie nie pojedziesz.
  • Odpowiedz
@MikelThief: nie, wówczas biorę lokalną złotówę zaparkowaną w każdej dziurze pod stacją kolejową i nie wnikam w rynek co jest akurat najlepsze w okolicy. To też uczyniłem w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. O co ci chodzi?
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: po prostu skończę dyskusję bo reprezentujesz poziom typowego wykopowego zera dyskusyjnego. życzę ci unikania tych tragicznych złotówek do których masz szczęście i trafienia na kogoś normalnego w taksówce
  • Odpowiedz