Wpis z mikrobloga

No dobra, mam dość. Komentarze na temat strajku nauczycieli powodują już u mnie stany lękowe, dlatego pozwalam sobie na odniesienie się do nich. Chamskie wyłączam, bo jak wiadomo cham będzie chamem na wieki wieków amen i nikt mu nic nie wytłumaczy:

1. "Pracują 18 godzin tygodniowo": Nie, nie podam wyświechtanego argumentu, że sprawdzamy przecież po szkole klasówki i kartkówki. Ja zorganizowałam się tak, że w domu nie sprawdzam już nic, po prostu dłużej zostaję w szkole. ALE: te 18 razy 45 minut plus dyżury na przerwach to czas EFEKTYWNEJ PRACY, czyli albo uczę albo rozmawiam z młodzieżą na tematy, na które jakoś chyba Państwo rodziciele z nimi nie rozmawiają (przyszłość, praca, związki, seks). Nie chodzę w tym czasie 15 razy na fajka, do toalety, nie maluje się i nie spędzam dwóch godzin na plotach w socjalnym. Może więc policzycie państwo ile godzin dziennie pracujecie TAK NAPRAWDĘ i może się okazać, że różnica nie jest tak istotna.

2. 2 miesiące wakacji

Ja nie wiem co sobie państwo wyobrażają, chyba ,że leżę w Tajlandii z całą rodziną (2 dzieci) 2 miesiące i się relaksuję. Otóż nie. Nie stać mnie nawet na tydzień na Mazurach, co dopiero na Seszele. Więc proszę, chcecie spędzić dwa miechy w Warszawie zamiast 10 dni na Malediwach?Zamieńmy się.

3. Zaniżone płace

Nie wiem skąd biorą się opinie o bajecznych zarobkach nauczycieli. JA po 7 latach pracy, będąc podwójnym magistrem i mając 3 dyplomy studiów podyplomowych w kieszeni (TAK TAK DOKSZTAŁCAMY SIĘ, za niestety pożyczone pieniądze)będąc nauczycielem kontraktowym pracując na pełen etat dostaję co miesiąc 2400 złotych polskich i to już z tymi mitycznymi dodatkami. Znowu: ZAMIENIMY SIĘ?

4. "Wiadomo ile zarabia nauczyciel, trzeba było iść gdzie indziej do roboty"

Okej, mogę iść gdzie indziej, do korpo mogę iść i zarabiać 10 koła co z moim wykształceniem, również z uczelni zagranicznej i 4 językami nie jest nierealne. A co jeśli zrobimy tak wszyscy? KTO BĘDZIE UCZYŁ PAŃSTWA DZIECI? Jeśli wszyscy dobrze wykształceni ludzie pójdą do korporacji? No kto? Przypominam, ze spędzamy z waszymi pociechami więcej czasu niż wy.Pozostawiam to Państwa wyobraźni.

5. Nie zgadzam się na wyzywanie nas od nierobów. Ja pracuję dużo, robię fakultety do matury całkowicie za darmo bo mi na przyszłości tych dzieciaków zwyczajnie zależy.Bo kocham tę pracę ale uważam,że domaganie się godnego wynagrodzenia za dobrze wykonywane zadania nie jest niczym niezwykłym.

Proszę krytykujących o chwilę refleksji. Czy NAPRAWDĘ nam tak zazdrościcie?Czy NAPRAWDĘ nie zależy wam, żeby wasze dzieci miały kontakt z wykształconymi ludźmi, którzy nie muszą kombinować jak wysłać dziecko na obóz tylko myślą o tym jak ulepszyć swoje zajęcia? Bo robimy to i tak.

Bo nam na WASZYCH dzieciach zależy.

Może czas, żeby komuś zaczęło zależeć na nas.

Agnieszka Woroniecka - Aga Baloge
nauczyciel języka francuskiego
44 LO im. Stefana Banacha
Warszawa #strajknauczycieli
  • 105
Przestałem czytać już na punkcie o efektywnej pracy. Taguj #pasta albo #pdk. Jeśli myślisz, że inni się odbijają przez 40h tygodniowo to widocznie nie pracowałaś nigdy w korpo
JA po 7 latach pracy, będąc podwójnym magistrem i mając 3 dyplomy studiów podyplomowych w kieszeni


@kryku: ktoś tak mądry i wykształcony nie wie za ile będzie pracować po tych wszystkich latach nauki?
@kryku: Ten magister to z czego?
Matematyka, fizyka, medycyna, statystyka, kierunki stricte naukowe, czy jakieś śmieszne filologie?

Studia można zrobić bardzo łatwo xD
Większość niewymagająych kierunków jak te wyżej to po prostu chlanie, albo zdawanie testów bez nauki.

O czym mowa?
A 4 języki to fajna rzecz, ale biedny wieśniak też może mieć takie idee i nie będzie ubolewał, bo ktoś w szkole zamiast iść do korpo siedzi i akceptuje nauczanie
@pawel_je ok, teoretycznie. Pracuje w SSC i jest mnóstwo nauczycieli którzy próbują swoich sił w korpo, w większości przypadków wracają do nauczania w szkole z podkulonym ogonem. Zostawali tylko ci bardzo młodzi, którzy przepracowali w szkole 1-2 lata i nie zdążyli się przyzwyczaić. Pamiętam nawet laskę, która większość czasu lazila po open spejsie zamiast pracować bo "była przyzwyczajona że może sobie pochodzić po klasie no i co 45 minut ma przerwę".
Btw
Okej, mogę iść gdzie indziej, do korpo mogę iść i zarabiać 10 koła co z moim wykształceniem, również z uczelni zagranicznej i 4 językami nie jest nierealne. A co jeśli zrobimy tak wszyscy? KTO BĘDZIE UCZYŁ PAŃSTWA DZIECI? Jeśli wszyscy dobrze wykształceni ludzie pójdą do korporacji? No kto? Przypominam, ze spędzamy z waszymi pociechami więcej czasu niż wy.Pozostawiam to Państwa wyobraźni.


@kryku: tak, tak. W imie górnolotnej misji uczysz dzieci i
W czym jest gorszy Kowalski #!$%@? na lakierni za 2700zl i malujący sobie "fuchy" w domu i dorabiający dodatkowy 1000zl w miesiącu u siebie w domu?


@syjusz: W tym że nie musi skończyć studiów kierunkowych i czekać odpowiednią ilość lat żeby zostać nauczycielem mianowanym i nie zarabiać 1700 złotych? Tym, że Kowalski nie pójdzie do szkoły i nie będzie uczyć dzieci bo nie ma do tego uprawnień?
#!$%@? mać, typie, 2700
@manualnyautomat: po 1. nie każdemu było dane iść na studia i kombinuje jak może
po 2. Kto komu kazał iść na studia ?. Wolny rynek równie dobrze mogli iść do pracy. Czasy się zmieniają.
po3. Co wiesz o profesji lakiernika , mechanika , kierowcy , dostawcy , informatyka itd?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kryku: kurde i czlowiek się zastanawia jak nawet inzyniera nie obronił a zarabia ok, kto tu jest głupi. Ja tam ideą się nie karmię, bo się nie najadam
@kryku: 1. Wow 18x45 czyli niecałe 14h EFEKTYWNEJ pracy. To się narobią...
2. Yyy, ale wakacji Ci nikt nie odbiera ? Wykorzystaj ten czas na dorobienie lub przekwalifikowanie jak źle Ci w obecnym zawodzie.
4. Wolny rynek zweryfikuje, jak by brakowało nauczycieli to państwo musiałoby zwiększyć znacząco pensje. Problem w tym, że jest was za dużo przy obecnym stopniu dzietności w Polsce.
5. To jest państwówka i płaci się za etat
Ja wam nie zazdroszcze Ale po tylu latach współpracy jako uczeń z nauczycielami po prostu stwierdzam, że większości się #!$%@? nie należy
A ja się zastanawiam, czemu tyle ludzi na tym portalu ma ból tylka o to, że nauczyciele chcą podwyżki. Wy nie chcielibyście zarabiać więcej? :P A skoro strajk to jedyna forma , by je wyegzekwować, to czemu nie? Niech sobie strajkują. Dla mnie lepiej dac nauczycielom, niż na krowę czy świnie.
@nalia91: bo większość ludzi na tym portalu to idioci. Nie ważne jaki jest temat, samochody, sprzęt audio, gospodarka, myślą że są najmądrzejsi i maja monopol na prawdę. Nikt tak ciężko nie pracuje jak oni, policjantom, wojskowym, górnikom, nauczycielom, nikomu się nie należy nic, tylko im się należy xD młode janusze. Chyba usune konto bo już zaczynam się brzydzić tym odpadem społecznym tutaj.
Państwo rodziciele z nimi nie rozmawiają (przyszłość, praca...


@kryku: Myślę że nie tylko z nimi nie rozmawiają, prawda OP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo nam na WASZYCH dzieciach zależy.


Części zależy, a części nie. Dlatego tylko Ci zaangażowani powinni dostać podwyżki.