Wpis z mikrobloga

No dobra, mam dość. Komentarze na temat strajku nauczycieli powodują już u mnie stany lękowe, dlatego pozwalam sobie na odniesienie się do nich. Chamskie wyłączam, bo jak wiadomo cham będzie chamem na wieki wieków amen i nikt mu nic nie wytłumaczy:

1. "Pracują 18 godzin tygodniowo": Nie, nie podam wyświechtanego argumentu, że sprawdzamy przecież po szkole klasówki i kartkówki. Ja zorganizowałam się tak, że w domu nie sprawdzam już nic, po prostu dłużej zostaję w szkole. ALE: te 18 razy 45 minut plus dyżury na przerwach to czas EFEKTYWNEJ PRACY, czyli albo uczę albo rozmawiam z młodzieżą na tematy, na które jakoś chyba Państwo rodziciele z nimi nie rozmawiają (przyszłość, praca, związki, seks). Nie chodzę w tym czasie 15 razy na fajka, do toalety, nie maluje się i nie spędzam dwóch godzin na plotach w socjalnym. Może więc policzycie państwo ile godzin dziennie pracujecie TAK NAPRAWDĘ i może się okazać, że różnica nie jest tak istotna.

2. 2 miesiące wakacji

Ja nie wiem co sobie państwo wyobrażają, chyba ,że leżę w Tajlandii z całą rodziną (2 dzieci) 2 miesiące i się relaksuję. Otóż nie. Nie stać mnie nawet na tydzień na Mazurach, co dopiero na Seszele. Więc proszę, chcecie spędzić dwa miechy w Warszawie zamiast 10 dni na Malediwach?Zamieńmy się.

3. Zaniżone płace

Nie wiem skąd biorą się opinie o bajecznych zarobkach nauczycieli. JA po 7 latach pracy, będąc podwójnym magistrem i mając 3 dyplomy studiów podyplomowych w kieszeni (TAK TAK DOKSZTAŁCAMY SIĘ, za niestety pożyczone pieniądze)będąc nauczycielem kontraktowym pracując na pełen etat dostaję co miesiąc 2400 złotych polskich i to już z tymi mitycznymi dodatkami. Znowu: ZAMIENIMY SIĘ?

4. "Wiadomo ile zarabia nauczyciel, trzeba było iść gdzie indziej do roboty"

Okej, mogę iść gdzie indziej, do korpo mogę iść i zarabiać 10 koła co z moim wykształceniem, również z uczelni zagranicznej i 4 językami nie jest nierealne. A co jeśli zrobimy tak wszyscy? KTO BĘDZIE UCZYŁ PAŃSTWA DZIECI? Jeśli wszyscy dobrze wykształceni ludzie pójdą do korporacji? No kto? Przypominam, ze spędzamy z waszymi pociechami więcej czasu niż wy.Pozostawiam to Państwa wyobraźni.

5. Nie zgadzam się na wyzywanie nas od nierobów. Ja pracuję dużo, robię fakultety do matury całkowicie za darmo bo mi na przyszłości tych dzieciaków zwyczajnie zależy.Bo kocham tę pracę ale uważam,że domaganie się godnego wynagrodzenia za dobrze wykonywane zadania nie jest niczym niezwykłym.

Proszę krytykujących o chwilę refleksji. Czy NAPRAWDĘ nam tak zazdrościcie?Czy NAPRAWDĘ nie zależy wam, żeby wasze dzieci miały kontakt z wykształconymi ludźmi, którzy nie muszą kombinować jak wysłać dziecko na obóz tylko myślą o tym jak ulepszyć swoje zajęcia? Bo robimy to i tak.

Bo nam na WASZYCH dzieciach zależy.

Może czas, żeby komuś zaczęło zależeć na nas.

Agnieszka Woroniecka - Aga Baloge
nauczyciel języka francuskiego
44 LO im. Stefana Banacha
Warszawa #strajknauczycieli
  • 105
  • Odpowiedz
Dodam jeszcze, że tyle się mówiło, o pomniejszeniu klas, mama w klasach 1-3 ma około 25 uczniów (a pamiętam o tym jak mówiono, że w początkowym powinno być około 15). Dzięki zmianach wprowadzonych przez PO dostała dwóch trudnych uczniów, z po prostu problemami psychicznymi, którzy dezorganizują pracę klasy, są agresywni i bezczelnie wręcz durni. Jej koleżanka ma uczennicę z zespołem Aspergera, chyba nie trzeba mówić co sie dzieje z klasą gdy tamtej
  • Odpowiedz
Jeżeli chcesz, by dalej była gówniana sytuacja w edukacji, luz, obetnijmy najlepiej jeszcze wynagrodzenia o połowę, niech wszyscy co lepsi nauczyciele poodchodzą z zawodu, bo im nerwy puszczą, a w zamian zatrudnijmy janków spod sklepów i jadzie sprzątaczki. Na pewno utworzą inteligentne społeczeństwo, a nie rownych sobie.


@cienki137: Nie ma potrzeby nic obcinać. Są podwyżki 15%. Jeśli chcą więcej to ciąć rozbuchane przywileje, zwiększać pensum przy tablicy i za zaoszczędzone
  • Odpowiedz
@ediz4: jak chcesz usunać przywilej wakacyjny, że od lipca do połowy sierpnia maja wolne, bo dzieci maja po prostu wakacje? O ile chcesz zwiększyć pensum i jaki to będzie miało wpływ na zatrudnienie, poziom edukacji itd? Czy nie wywalą wtedy tych młodszych a zostawią beton by dotrwał do emerytury?

No widzisz a liczba nauczycieli rośnie.


@ediz4: mówisz tak na podstawie informacji jakie podała zalewska, ktora tak cicho teraz
  • Odpowiedz
jak chcesz usunać przywilej wakacyjny, że od lipca do połowy sierpnia maja wolne, bo dzieci maja po prostu wakacje?


@cienki137: Ale zdajesz sobie sprawę że w miesiącach letnich jest praca dla nauczycieli np. jako wychowawca na koloniach? I gdzie mówiłem o wakacjach?

O ile chcesz zwiększyć pensum i jaki to będzie miało wpływ na zatrudnienie, poziom edukacji itd?....

Czyli jak zwiększę pensum to spadnie poziom edukacji? Jeśli tak to powinniśmy być najlepsi. A jest odwrotnie - najlepsze wyniki mają kraje gdzie to pensum jest wyższe. A zatrudnienie mnie nie interesuje bo nie ono jest chyba
  • Odpowiedz
@ediz4: twierdzę że ten rząd w wielu rzeczach manipuluje i są podejrzenia że badania które wykonali zostały specjalnie wykonane nierzetelnie by pasowały pod ich tezę. Tak samo jak badania opinii publicznej robione przez CBOS sa podporządkowane władzy. Wolałbym dostać w ręce badania niezależnych instytucji.

Wiesz że nie tylko pensum wpływa na poziom edukacji a także masa innych czynników, jak system edukacji, wyposażenie szkół itd. czy wykształcenie kadry nauczycielskiej (które uwaga
  • Odpowiedz
twierdzę że ten rząd w wielu rzeczach manipuluje i są podejrzenia że badania które wykonali zostały specjalnie wykonane nierzetelnie by pasowały pod ich tezę. Tak samo jak badania opinii publicznej robione przez CBOS sa podporządkowane władzy. Wolałbym dostać w ręce badania niezależnych instytucji.


@cienki137: Ja mówię o danych nt. etatów a nie badaniach opinii publicznej. GUS kłamie?

Wiesz że nie tylko pensum wpływa na poziom edukacji a także masa innych czynników, jak system edukacji, wyposażenie szkół itd. czy wykształcenie kadry nauczycielskiej (które uwaga uwaga, zaczyna się już nawet w przedszkolu!) ....

No dopiero gościu wyżej mnie przekonywał że nauczyciele tyyylee lat się uczą i są u nas
  • Odpowiedz
@ediz4: gdzie masz dokładne informacje na temat wzrostu zatrudnienia, inne niż podane przez minister edukacji lub zlecone przez minister edukacji? Masz takie czy opierasz wypowiedź jedynie na podstawie jej słów. Słów osoby która teraz chowa głowę w piasek i czeka na wybory europarlamentarnej by uciec do Brukseli? Natomiast jest wypowiedź na internecie, zdaje się członka ZNP, w którym poddaje informacje podane przez Zalewska pod wątpliwość, mają podejrzenia że specjalnie liczyli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ediz4: chodzi o reakcję społeczeństwa, a nie o to czy strajk jest legalny.
W ogóle system opieki zdrowotnej i edukacji są co raz bardziej gówniane. Strajki to jedynie symptom. Społeczeństwo zaś skacze do oczu strajkującym zamiast iść rozliczyć winnych sytuacji, czyli rządzących.
To jest polactwo, że się ludzie dają szczuć na siebie nawzajem podczas gdy ci co społeczeństwu zabrali pieniądze i mogliby użyć je na poprawę sytuacji, to #!$%@?ą na
  • Odpowiedz
@kryku: Ha, na wykopie piszesz "wasze dzieci" :D:D to zabawne ale fajnie ze jest strajk, ale polactwo woli się na siebie szczuć, niż się zjednoczyć nauczyciel here :)
  • Odpowiedz
KTO BĘDZIE UCZYŁ PAŃSTWA DZIECI? Jeśli wszyscy dobrze wykształceni ludzie pójdą do korporacji?


@kryku: To nie powinno Ciebie kompletnie interesować, kto będzie uczyć wasze dzieci. I przestań udawać dobrego samarytanina.

I jeżeli tak na serio zrobisz sobie rachunek sumienia, do doskonale wiesz, że jakby ktoś zaproponował Ci te 10k to byś
  • Odpowiedz
chodzi o reakcję społeczeństwa, a nie o to czy strajk jest legalny.


@szpongiel: I jaka jest ta reakcja. Skąd przekonanie że Niemcy by poparli taki protest?

raczej społeczeństwo nie sra na protestujących....

Mówimy o konkretnym strajku nauczycieli we Francji a nie obecnych protestach. I skąd przekonanie że społeczeństwo nie ma dosyć uprzywilejowanych? czytasz tam komentarze?
  • Odpowiedz
gdzie masz dokładne informacje na temat wzrostu zatrudnienia, inne niż podane przez minister edukacji lub zlecone przez minister edukacji? Masz takie czy opierasz wypowiedź jedynie na podstawie jej słów. Słów osoby która teraz chowa głowę w piasek i czeka na wybory europarlamentarnej by uciec do Brukseli? Natomiast jest wypowiedź na internecie, zdaje się członka ZNP, w którym poddaje informacje podane przez Zalewska pod wątpliwość, mają podejrzenia że specjalnie liczyli niektórych nauczycieli kilkukrotnie, tych którzy nauczają w więcej niż jednej placówce. PiS niejednokrotnie dopuszczal się manipulacji (o np. damy 500 plus na krowy)


@cienki137: Dla mnie mogło się nawet zmniejszyć zatrudnienie. System oświaty nie polega na tym aby dawać etaty nauczycielom ale żeby uczyć i powinien dążyć aby spędzali przy tablicy więcej a mniej przy papierologi. To dąży do zmniejszenia etatów. Tym bardziej że mamy raczej niż demograficzny a liczba placówek się zmniejszyła.

Weź też pod uwagę to, że ministerstwo podając wynagrodzenia nauczycieli też manipuluje, bo podaje je bardzo często z uwzględnieniem wszystkich maksymalnych dodatków do pensji, co jest oczywisice niemożliwe, zwykłe kłamstwo...

Jeśli tak jest to robią tak samo jak nauczyciele pokazując paski. Oczywiście trzynastki tam nie ma ( ͡
  • Odpowiedz
@szpongiel:

ludzie, którzy powinni współpracować nad rozwojem dzieci skaczą se do oczu (nauczyciele i rodzice) podczas gdy ludzie odpowiedzialni za #!$%@? system edukacji szczują ich na siebie nawzajem i #!$%@?ą ich pieniądze, które mogłyby tę sytuację poprawić, na jakieś populistyczne gówna....

O to chodzi tak? Przecież to fałszywe bic picture. Za obraz górnictwa w dużej mierze odpowiadają górnicy. Za obraz służby zdrowia - lekarze a za obraz edukacji - nauczyciele.
  • Odpowiedz