Wpis z mikrobloga

@gzres: Tak bardzo to, zwłaszcza, jak w środowisku biznesowym zupełnie nikt nie daje je*ania o to jak gramatycznie mówisz, jeśli potrafisz wyrazić się i być zrozumianym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Uczysz się jakiś zbędnych zasad gramatycznych czy czasów, których i tak w praktyce nie użyjesz


@gzres: to jest akurat bzdura, bo używa się praktycznie wszystkiego, czego się uczy do poziomu C2, jeśli tylko chcesz porozmawiać na trochę wyższym poziomie niż 'ya cheers mate'.
To, że uczy się tego w zły sposób, to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@epic_25 @noother: blokada wynikająca z małej ilości praktyki w "speakingu" w czasie nauki. Po pierwsze w szkołach nie kładą na to nacisku, po drugie w szkole masz efekt presji rówieśników, gdzie dzieciaki lepiej mówiące śmieją się z tych, którzy mówią gorzej. Wiadomo że poziom nie jest równy (niektóre dzieciaki chodzą na dodatkowe zajęcia) i wiadomo też jakie są dzieci - jak znajdą czyjąś słabość to potrafią z niej skorzystać,
  • Odpowiedz
@epic_25: A ja mam straszny problem z rozumieniem ze słuchu. Pisanie, mówienie - no problemo. Do rozumienia ze słuchu muszę się maksymalnie mocno skupiać, a i tak np. oglądanie filmów bez angielskich napisów jest dla mnie ciężkie.
  • Odpowiedz