Wpis z mikrobloga

@Deja_VU_000 - ja mam pytanie.
Powtarzane jest tutaj odnośnie gwarancji "- gwarancja 12 miesięcy od momentu uruchomienia".
Znalazłem taki artykuł (link poniżej) który mówi o tym ze: "Gwarancja producenta jest liczona od daty pierwotnej sprzedaży w autoryzowanym kanale sprzedażowym. ", nie tak jak to podajecie w tym temacie od moment "uruchomienia sprzętu".

Możesz się do tego odnieść i wytłumaczyć?

https://www.jablkowy.pl/blog/czytaj_dalej/jak_to_jest_z_ta_gwarancja_czesc_I
@Nestiy: Prawie cały sprzęt Apple jest produkowany w Chinach. Stamtąd poszczególne partie są kierowane w różne rejony świata. Te na rynek europejski mogą się czasami różnić układem klawiatury, ale w ostatnich latach chyba tylko na wyraźne życzenie przy zamawianiu. Także do Europy trafiają partie na rynek niemiecki, belgijski, polski, itp. Z tych partii jest sprzęt. I tyle... Transport pomiędzy Niemcami a Polską to może dodatkowy dzień, raczej nie wpływa na czas
@gezorrr: Nie zwracaj uwagi na to co piszą w tym artykule, nie wiem co mają na celu głosząc takie głupoty. Gwarancja jest ważna rok od uruchomienia urządzenia (w autoryzowanych serwisach Apple), nie ważne czy jest to MacBook, iPad czy iPhone. Jest dokładnie tak jak napisał @sstory999.

Wracając do tematu, również kupiłem sprzęt w styczniu (termin dostaw 30.04), dam znać jak dojdzie :)
@Nestiy Produkcja Chiny , jak wszystko na tym świecie . Sprzęt jest na nasz rynek , gwarancja ważna w Apple , można skorzystać z Apple Car . Ten sam produkt który byś zakupił w każdym elektronicznym sklepie na miejscu .

@gezorrr "- gwarancja 12 miesięcy od momentu uruchomienia". Przykład kupujesz w komputroniku sprzęt , który leży u nich pół roku i co gwarancja leci pół roku ? Nie . W serwisie apple
Postanowiłem dodać tutaj konto oraz dołączyć do wątku z pełną dokumentację z zakupu i jak dotrze również z dostawy. Dzisiaj zakupiłem dwie pozycje: Apple MacBook Pro i9 2,4GHz/64/2TB/R5500M
(9110161859) oraz Apple MacBook Pro i7 2,6GHz/16/512/R5300M
(9110177378). W załączniku kopia za dwie faktury na oba MacBook'i. Potwierdzam, że kontakt ze Sprzedającym jest bardzo dobry.
merk3x - Postanowiłem dodać tutaj konto oraz dołączyć do wątku z pełną dokumentację z...

źródło: comment_1587992783IfdHOITWFw59XUQu9158sB.jpg

Pobierz
Ja tez właśnie przed chwila rozmawiałem z Panem Markiem i do końca tygodnia powinienem komputer dostać z dostawy 31.03 ( + opóźnienie 3 tyg przez koronę ) także wrzucę zdjęcia jak tylko odbiorę paczkę od kuriera.
Witam, również czekam na komputer z dostawy 31.03. Wybrałem odbiór osobisty w Wwie po wcześniejszym kontakcie z Panem Markiem. Podeślę foty jak już odbiorę komputer.
@Wooble-mix: tam jak poczytasz wcześniejsze posty to jedna osoba chciała zamknąć rok i wcześniej im przesłali fakturę także to już pewnie kwestia dogadania z car4vip. Ale teraz maja dostawy, wysyłki to maja trochę na głowie.
@Wooble-mix: Faktury normalne (nie zaliczkowe) były po 1 godzinie na mail'a. Ponieważ kwota w sumie to ponad 22tys to płatność poprzez split payment. Wcześniej zadzwoniłem i wyjaśniłem sobie kwestie split paymentu - darmowa porada Sprzedającego :) Okazało się (czego nie wiedziałem), że split payment dotyczy nie pojedynczej faktury tylko sumy faktur za dany miesiąc przekraczających kwotę 15tys. od jednego sprzedawcy.