Wpis z mikrobloga

@clsnm: nic mi nie przypomni zapomnianych ciasteczek eskamo ktorych juz nie produkuja... (nawet nie mam pewnosci ze tak sie nazywaly, nieduze ciasteczka kruche polane czekolada pyszne)
@clsnm: co ciekawe do dzisiaj nie wiadomo jak to do końca działa że zapach tak szybko i mocno do nas trafia (czasami wspomnienie zapachowe uderza w nas jak kijem bejsbolowym, nieważne czy działo się ono 5 czy 20 lat temu). Wytłumaczenie dlaczego tak się dzieje jest tłumaczone tym że ewolucyjnie miało to ogromny sens - zanim coś zobaczymy i usłyszymy, możemy to wyczuć i dlatego warto to gdzieś sobie zapisać (co
Gdzieś czytałam, że zapach jest dla naszego mózgu kluczem wspomnień. W sensie, że przywołuje wspomnienia, których nie umielibyśmy sami sobie przypomnieć. Ale kurde nie mogę znaleźć artykułu
ewolucyjnie miało to ogromny sens - zanim coś zobaczymy i usłyszymy, możemy to wyczuć i dlatego warto to gdzieś sobie zapisać


@to_jest_chyba_kurcze_zart: hmm, a możemy też zobaczyć zanim wyczujemy i usłyszymy albo usłyszeć zanim zobaczymy i wyczujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomyśl, jak często, za wyjątkiem może oparów z kuchni i zakładów przemysłowych czy kanalizacji (czyli nowoczesnych wynalazków) zdarza Ci się coś wyczuć po zapachu zanim to