Wpis z mikrobloga

@bananowy_szejk: Przyglądałem się ostatnio API Platform i uznałem, że nie da się tam za bardzo oddzielić logiki biznesowej od systemu. Z tym, że ja raczej jestem trochę dalej niż #naukaprogramowania i lubię się czepiać ;) na pewno bardzo łatwo wszystko skonfigurować, bo to taki typowy CRUD zamknięty w API. Na początek na pewno ciekawa opcja, bo pomoże Ci zapoznać się z dobrymi praktykami w REST API.
  • Odpowiedz
@bananowy_szejk: Nie użyłem w moim api żadnej gotowej biblioteki i moje api działa szybko i prawidłowo. Nie bardzo widzę sens używania tych bibliotek. Jeżeli chcesz coś zrobić niestandarowego to zaczynają się problemy. Może w prostych projektach się przydają te biblioteki.
  • Odpowiedz
@bananowy_szejk @#!$%@?: Akurat REST API samo w sobie jest dość ustandaryzowane, więc nie rozumiem, gdzie jakaś biblioteka Cię ogranicza. Zresztą pewnie tworząc swoje API, wydzieliłeś powtarzającą się logikę (walidacja, wyszukiwanie, listowanie, serializacja) do osobnych komponentów, tworząc w ten sposób własną "bibliotekę".
Ja używałem FOSRestBundle zarówno w prostych API, jak i dość rozbudowanych i niczego nie zabrakło. Zresztą, jeżeli nawet byłaby sytuacja, w której potrzebujesz czegoś naprawdę customowego, to po prostu puszczasz request
  • Odpowiedz