Wpis z mikrobloga

Siema mikrokoks here na redukcji, ostatnio zorientowałem się że zbyt duzo wydaje na jedzenie (okolo 800-1000zl / msc), kupuje pepsi i jakies inne gowna ktorych nie powinienem.

Postanowilem uciac koszty, oto dieta na ktorej jestem od 2 tygodni:
2 bulki zytnie: 1.2zl
6 jajek: 3zl
przyprawy(keczup, tabasco itp): 1zl
bialko WPC 80g: 3.55zl
mleko 500ml: 1.5zl
maslo 30g: 0,90zł

razem: 11,15zl

To TYLKO 335 zł na miesiac! Do tego trzeba doliczyc okolo 40-50 zl za witaminy i kreatyne (niestety, w tej diecie mikroelementow nie ma zbyt wiele). Wiem ze to daleko do idealu ktorym jest dieta czokoszoksowa ale nadal to mniej niz 400 zl na miesiac dostarczajac odpowiednia ilosc kalorii i makroelementow.

Pomyslicie 'jak ty #!$%@? mozesz przezyc caly dzien na 2 bulkach i jajkach), otoz jestem na IF, pierwszy posilek jem o 18 skladajacy sie z jajek i buleczek, ostatni o 23 ktory jest szejkiem bialkowym.

Oto BTW powyzszego zestawu:
1 881,5 kcal (niektorzy stwierdza ze to za malo, ale nie jestem ulancem i niewiele zostalo by zredukowac)
132,0 g białka
112,1 g wegli
100,6 g tluszczy

Nie dośc ze zdrowo to jeszcze prawie low carb.

Co myslicie o takiej diecie? Prosze o konstruktywna krytyke a nie komentarze w stylu 'kolejny debil ktory zywi sie samym prochem'. Jezeli uwazacie ze taka dieta moze miec negatywny wplyw na moje zdrowie z powodu braku jakis waznych mikroelementow prosze to zaargumentowac. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #mirkokoksy #dieta #zywienie #czokoszoksy #dietetyka
  • 47
@Kimeey: a to nic Ci się nie stanie przez okres 2/3mc na tagu były już osoby które żywily się samym prochem były badania ludzi na glodowce przez kilka miesięcy, jest nawet w Pl gościu który ciągle robi głodówki i podaje badania(chyba droga zdrowia czy jakoś tak)
Po prostu ciekawi mnie z punktu widzenia zdrowotnego i moze koksiarskiego czy taka dieta jest w miare zdrowa biorac pod uwage przyjmowanie witamin


@Kimeey: nie jest zdrowa, bo żywisz się suplementami diety, które mają uzupełniać niedobory, a nie zastępować posiłki. Poza tym 1800 kcal, jeżeli coś trenujesz, to nie dieta a głodzenie się.

P.S. pozdrów za jakiś czas metabolizm, o ile będziesz jeszcze go w ogóle miał ;)
@biesy: metabolizm na pewno zwolnil, chce dociac jeszcze ze 2kg i przejde na reverse diet, gdy to sie stanie na pewno ta dieta calkowicie wyleci z mojej rutyny (szklanki oleju nie zamierzam pic zeby uzupelnic kalorie XD)

a skad organizm wie czy Ty przyjales suplement diety czy posilek, no wlasnie o to pytam, konkretnie co zlego sie dzieje, bo jezeli na przyklad twierdzisz ze suplementy sie gorzej wchlaniaja niz mikroelementy z
a skad organizm wie czy Ty przyjales suplement diety czy posilek, no wlasnie o to pytam, konkretnie co zlego sie dzieje, bo jezeli twierdzisz ze suplementy sie gorzej wchlaniaja niz mikroelementy z jedzenia to zamiast 1 tabletki magnezu zaczne brac dwie itd.


@Kimeey: dobra, obrazowo: załóżmy, że używasz pieca, żeby ogrzać mieszkanie. Możesz kupić węgiel zajebistej jakości, którego 10 kg zapewni ogrzanie mieszkania na tydzień, możesz kupić węgiel gównianej jakości, gdzie
@Kimeey: Juz ci pisze co zle wlaczyles:
- Jajka, zaden normalny czlowiek nie zje 6 jajek dzien w dzien. Probowalem na 5 jajek i po 3 tygodniach obrzydzilem sie na 2 miesiace.
- 2 bulki zytnie spoko pomysl, ale jak bedziesz jadl je tylko z maslem to szybko ci sie przejedza.
- Przyparwy typu kepucz czy tapasco, wybacz wiem ze niektorzy to lubia, ale sprawdz sklad. W tym dziadostwie typu kepucz
@maupajoke:
- jajek sadzonych moze zjesc nawet 12 i nie raz mi sie to zdarzylo, kocham jajka sadzone
- bulki jem z maslem bo kazdy inny dodatek do nich psuje mi smak jajek (kocham jajka sadzone)
- tabasco nie jest jeszcze takie zle, bazuje glownie na occie, keczup faktycznie posiada duzo cukru ale niestety nie przeskocze tego bo nie zjem jajek bez keczupu
- mleka sporo, faktycznie duzo laktozy ale ciezko
@Kimeey: Odradzam ci jedzenie tylu jajek tylko dlatego zebys nie doswiadczyl tego co ja, tez lubilem jajka, w poduszce albo na twardo i po 3 tygodniach po prostu rzygalem jak poczulem je w ustach.

Nie napisales nic o miesie. To moze -200g wolowiny-indyka 4-5zl -2 jajka to do zlotowki -80g bialka 3,5 jak napisales
i wszystko dopelnic olejem albo oliwa? Np olej rzepakowy, oliwa z oliwek? ok 100g to 1-5zl w
@maupajoke: no ale wlasnie ja nie mam czegos takiego, na prawde moge jesc jajka non stop i nigdy mi sie nie znudza

z tymi wyliczeniami, kwotami to humorystycznie do tego podszedlem, na poczatku mial byc to troche troll post ale w sumie faktycznie ciekawi mnie opinia ludzi na ten temat

jedynym i glownym powodem zastosowania przeze mnie takiej diety jest to ze ostatnio mam dosyc malo czasu, albo jestem zbyt zmeczony
@maupajoke: podobno wolowina ma sporo kreatyny i kiedys koksiarze nie znajac tego suplementu jedli wlasnie tego typu mieso bo najlepiej sie im na nim roslo

niestety nie wiem ile tej kreatyny dokladnie znajduje sie w wolowinie, wydaje mi sie ze trzba bylo by jesc na prawde sporo tego miesa a kreatyna w prochu jest tania, przebadana i na pewno nie szkodzi
@maupajoke: taka juz od dawna przyjeta przez koksow dawka to stala dzienna suplementacja 5 gramami kreatyny, wiec trzeba bylo by jesc kilogram tego miesa dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)