Wpis z mikrobloga

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej!

Ale finały to nie tylko zbiórka, to także setki wydarzeń odbywających się w Polsce i na całym świecie. Zobaczcie, co z okazji Finału przygotowały dla Was nasze sztaby - nie tylko w największych miastach Polski, ale również tych mniejszych. Lista jest aktualizowana na bieżąco, więc zapraszamy do częstego zaglądania na naszą stronę.

Wpisz swoje miasto i sprawdź jakie wydarzenia związane z WOŚP będą się w nim odbywały:
https://www.wosp.org.pl/final/27-final/wydarzenia

Do dyspozycji macie też mapę wydarzeń: Mapa.
A gdyby ktoś miał ochotę podbić do nas, to będziemy TU ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

To teraz wpisujecie miasta, te w których będziecie grać z nami, a my biegniemy szykować Finał! Jeszcze sporo pracy przed nami! ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

I pamiętacie: gramy dla dzieci, na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych!

__________________
Jak możecie pomóc?

Wesprzyj nas online
Wyślij SMSa
Wpłać kartą
Weź udział w aukcjach
Wpłać #bitcoin Tu link,
Wpłać #kryptowaluty Tu link
Aplikacja WOŚP

#wosp #wosp2019 #pomagamy #gramydladzieci #pomaganie
Pobierz
źródło: comment_k6oM3coAwZml9T7zQU5YBLjSQViUJY9T.jpg
  • 93
ile wspólnymi siłami udało się zrobić dzięki tej akcji


@duch_biszkopta: Ja #!$%@?ę, o tym właśnie piszę. Akcja WOŚP jest nieistotna dla działania służby zdrowia. KROPKA! To nie działania Owsiaka i jego świty sprawiają, że NFZ, lepiej lub gorzej, ale działa. Przypisywania jakichkolwiek zasług Owsiakowi w tej kwestii jest oznaką kompletnego zaślepienia, ignorancji albo niewiedzy jak działa państwo.
@fundacjawosp: Kiedys spotkałem Owsiaka na pogrzebie jakiejś sławnej osoby. Podochodze do niego i mowie czesc Owsiak ty #!$%@?. A on tylko Elo i odwraca głowe. Sprzedałem mu blache w potylicie i mowie sluchaj mnie bo ci nie dam kasy na wskrzeszenie Hitlera. Jurek cos tupnał, cos mruknał ale mowi dobra słucham ciebie cierpliwie, co masz mi do powiedzenia. Czemu sprzedawales uran czeczenom? @jurek-owsiak powiedział do mnie - ty #!$%@? gnoju i
@duch_biszkopta: Budżet WOŚP to nawet nie budżet jednego szpitala rejonowego. A kupno aparatów to nie wszystko. Ktoś je obsługuje, ktoś konserwuje a WOŚP za to nie płaci. A ja dowiaduję się, że gdyby nie Jerzy Owsiak i WOŚP, to polska służba zdrowia by zdechła. A od zwolenników sekty Jerzego O. dowiaduję się, że nie mam prawa leczyć się w szpitalu, który Jurek obkleił swoimi serduszkami (nawet kible). Bo zapłacił 1 promil.
@adam-nowakowski:

Oj... pozwól ludziom poczuć się lepiej ;)
Tak to działa! Wrzucą do puszki 10zł, nalepią sobie serduszko na czole i będą szczęśliwi w swoim złudnym przeświadczeniu o zbawianiu świata.

No i wreszcie politycy będą mogli się ogrzać! Na TVN będą promowani ci z... lewej strony ,,My jesteśmy dobrzy, my dajemy na dzieci", zaś TVPiS w dniu finału, pokażą wszystkie akcje Caritasu od początku istnienia tej organizacji XD

I Prezydent narty
@adam-nowakowski:
Czyli się nie dogadamy. Ty słysząc WOŚP masz przed oczami wyłącznie Owsiaka, a ja słysząc WOŚP mam przed oczami setki tysięcy ludzi, którzy w konkretnym celu zrzucają się dobrowolnie na zakup sprzętu, który podnosi standardy leczenia w całej Polsce. Kropka.
@tuvix: Ale ten sprzęt JEST i działa i wyraźnie podnosi standardy leczenia. Do reszty się nie odniosę, bo nie jestem fanatykiem Owsiaka i nie rzucam hasłami jakie wymieniłeś.
@duch_biszkopta: KUUUUUUUUUUUUUUUUURWA! Powtórzę się jeszcze raz:

Akcja WOŚP jest nieistotna dla działania służby zdrowia. KROPKA! To nie działania Owsiaka i jego świty sprawiają, że NFZ, lepiej lub gorzej, ale działa. Przypisywania jakichkolwiek zasług Owsiakowi w tej kwestii jest oznaką kompletnego zaślepienia, ignorancji albo niewiedzy jak działa państwo i system ubezpieczeń zdrowotnych. Twierdzenie, że powszechną opiekę medyczną zawdzięczamy Jurkowi to plucie w twarz 25 milionom Polek i Polaków dzięki którym działa służba
@duch_biszkopta: WOŚP nie podniósł żadnych standardów. Służbę zdrowia w Polsce utrzymują Polacy (pracownicy, przedsiębiorcy, emeryci itd.), a nie Owsiak. Zbiórki z WOŚP są nieistotne z punktu widzenia budżetu NFZ. Gdyby z dnia na dzień WOŚP przestała istnieć nikt by tego nawet nie zauważył. Twierdzenie, że powszechną opiekę medyczną zawdzięczamy Jurkowi to plucie w twarz 25 milionom Polek i Polaków dzięki którym działa służba zdrowia. Już prościej nie potrafię.
@adam-nowakowski:

Nakręciłeś się jak katarynka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Służbę zdrowia w Polsce utrzymują Polacy (pracownicy, przedsiębiorcy, emeryci itd.)


Zgoda. Ci sami ludzie wpłacają dobrowolnie na wośp. I dlatego to ich wspólne dzieło, a nie dzieło pana Owsiaka.

Gdyby z dnia na dzień WOŚP przestała istnieć nikt by tego nawet nie zauważył


Prof. Jerzy Szczapa
Prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego
Aktualnie nie ma wśród blisko 450 oddziałów noworodkowych
Zgoda. Ci sami ludzie wpłacają dobrowolnie na wośp. I dlatego to ich wspólne dzieło, a nie dzieło pana Owsiaka.


@duch_biszkopta: Nie #!$%@?, nie ci sami. Na WOŚP wpłaca mały ułamek z tych 25 milionów. Poza tym działanie NFZ nie opiera się na jednorazowych, dobrowolnych wpłatach. Jeszcze raz:

Zbiórki z WOŚP są nieistotne z punktu widzenia budżetu NFZ (nie są nawet w nim uwzględnianie co jest oczywiste). Gdyby z dnia na dzień
@fundacjawosp: Jeśli chcecie prowadzić tu konto to proponuję jedno z dwóch rozwiązań dla spokojniejsze egzystencji:
1. Łatwiejsze - ignorować zaczepne teksty w stylu "ani grosza dla owsika!"
2. Ciekawsze - wczuć się w klimat Wypoku i nauczyć się śmieszkować.

Tak czy siak, możecie wołać jak już wskrzesicie austriackiego akwarelistę! :)
@duch_biszkopta: #!$%@?ć liczby, ważniejsze są opinie trzech anonów.

W zeszłym roku WOŚP zebrała ok. 126 milionów złotych(*), to mniej więcej tyle ile potrzeba aby służba zdrowia w skali całego kraju mogła funkcjonować przez... pół dnia. PÓŁ #!$%@? DNIA!


Co z tego wynika?

A jedynymi, prawdziwymi beneficjentami całej tej akcji są Owsiak, jego rodzina i najbliżsi współpracownicy, ale #!$%@? lemingi są święcie przekonane o tym, że służba zdrowia w Polsce funkcjonuje głównie
@fundacjawosp: kupowanie sprzętu dla szpitali, które nie mają miejsca, personelu a co najpopularniejsze KONTRAKTU Z NFZ to żadna pomoc. Także koszty serwisu i utrzymania spadają na placówkę, WOŚP nie jest tym zainteresowany. Ważne, że przekazał i MUSI być oklejony naklejkami darczyńcy.
To nie działania Owsiaka i jego świty sprawiają, że NFZ, lepiej lub gorzej, ale działa.


@adam-nowakowski: WOŚP nie ma na celu zastąpienie służby zdrowia czy też konkurowania z NFZ o wyniki. Naszym celem jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Wspieramy, nie konkurujemy. Zachęcamy