Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego 'eksperymenty' janusz_pola i ogolny mizogonizm maja tutaj takie branie?

Bo faceci sa juz po prostu wku#wieni.

Nie, nie chodzi o zadne wystawianie dziewczyn, czy pieprzenie jak to one zdradzaja itd - po prostu my, chlopy mamy juz dosyc tej uprzywilejowanej kasty jaka zrobily sie w Polsce kobiety, a akcje powyzej to po prostu upust frustracji.
Po kolei:
- pracujecie krocej (szybciej idziecie na emeryture)
- pracujecie lzej (prawnie mozecie dzwigac mniej)
- macie fory przy sprawach rozwodowych i rodzinnych (https://www.wykop.pl/link/4333307/ojcowie-bez-szans-przed-sadami/)
- dostajecie alimenty (i to nie tylko na dziecko, ale nawet kiedy 'pogorszy wam sie status zycia' (!?!?))
- mozecie nawet dostawac alimenty jak facet nie jest biologicznym ojcem (!) (https://www.wykop.pl/link/4424081/od-lat-musi-placic-alimenty-mimo-ze-ma-badania-dna-wykluczajace-jego-ojcostwo/)
- macie szereg udogodniej zwiazanych z ciaza (roczne urlopy, wchodzenie bez kolejki, socjale)
- zarabiacie mniej a pobieracie wiecej kasy (np. https://www.wykop.pl/link/4737941/kobiety-wiecej-biora-niz-wplacaja/)
- statystycznie zyjecie w mniejszym stresie i popelniacie mniej samobojstw
- spolecznie zyjecie jak w bajce - zawsze kazdy pomoze, obroni, nadstawi karku, pocieszy - do tego macie 'spoleczne prawo' plakac, wyrazac emocje, byc delikatne, chodzic do psychologa (dla faceta to oznacza ostracyzm i zaszufladkowanie jako 'p---a')
- matrymonialnie zyjecie jak w bajce - tysiace pisza, wy sobie tylko wybieracie jak w delikatesach
- macie fory w wielu innych kwestiach (np. darmowe wchodzenie do klubow, wakaty tylko dla kobiet, itd itd)

I do tego drogie rodaczki jeszcze bezczelnie wyewoluowalyscie w rozkapryszone, ksiezniczkowane stworzenia, ktore przestaly sie zupelnie starac, dbac i angazowac - bo w koncu jak ten nie bedzie pajacowal, to zaraz wskoczy 10 kolejnych ;)
I jeszcze macie tupet wymagac kolejnych bonusow i walczyc o 'rownouprawnienie' - nie kolezanki, wy walczycie o przywileje, a nie o rownouprawnienie.

Ktos to musial powiedziec, pozdrawiam.
#takaprawda #rozowepaski #niebieskiepaski #oswiadczenie #przegryw #tinder
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@andriankowalski13: porównywanie braku profilaktyki zdrowotnej mężczyzn w państwie będącym od 15 lat w Unii Europejskiej do czasów niewolnictwa w Afryce powinno zakończyć dyskusję, bo śmierdzi trollingiem albo ignorancją na kilometr, ale mimo wszystko Ci odpowiem.

Jeżeli uważasz, że polscy mężczyźni mają tak przewalone jak czarnoskórzy niewolnicy, to wyjątkowo źle świadczy o tych pierwszych. Bo z tego co mi wiadomo, to ci drudzy nie mieli dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej, poradni zdrowia psychicznego, kampanii edukacyjnych dotyczących szkodliwości używek czy badań przesiewowych.

Opierasz się na pewnym - niewielkim - odsetku męskiej populacji i pragniesz z tego zrobić regułę. Naprawdę, nawet bez wędrówki w statystyki, a tylko w oparciu o własne otoczenie można o kant rzyci rozbić Twoją wizję świata. Bo nawet harujący na dwie zmiany biały niewolnik może po 50 roku życia za darmo zbadać sobie jelito grube - drugi pod względem śmiertelności nowotwór w Polsce. Nie wierzę, że nie znajdzie na to czasu, bo już wiele widziałem takich, co czasu mieć po prostu nie chciało. O prześwietleniu klatki piersiowej nawet nie wspominam, a rak płuc zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce. Choroby układu krążenia też nie są w dzisiejszych czasach wyrokiem śmierci, to nie lata 50. czy 60. gdzie np. zawał serca miał się "odbyć", dzisiaj robi się wszystko by do tego zawału nie dopuścić. I tak, jak kiedyś po dwóch przebytych zawałach serce było jedną, wielką blizną, a wraz z trzecim przychodziła zazwyczaj kostucha, to dzisiaj ludzie po 4 czy 5 zawałach uprawiają sporty. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni. No ale wielu z "samców-alfa" musiałoby wtedy zrezygnować z pewnych nawyków żywieniowych czy ruchowych, a to niejednokrotnie ujma gorsza niż pobudka w kałuży moczu po zakrapianej
  • Odpowiedz
@marcooo80: Nie przecze, masz racje w większości z tych podpunktów, ale to nie zmienia faktu, żę janusz_pol zachowuje się jak zwykły oszust i buc, budując swoją popularność na wykopie poprzez wprowadzanie w błąd przypadkowych ludzi z internetu. Jednym słowem, jest złośliwy wobec osób, których nawet nie poznał. Co trzeba mieć w głowie by pomyśleć " A wejdę na internety i spieprzę przypadkowej dziewczynie wieczór, niech idzie na rynek, myśli że
  • Odpowiedz
@andriankowalski13: Chodzi mi o to, że z mojej perspektywy jako mężczyzny lepiej jest dostać wyższą emeryturę krócej niż dłużej wegetować dostając pieniądze ledwo wystarczające na przeżycie.

jedyne co mogę zrobić, to zagłosować na ludzi, którzy obiecają zrównanie wieku emerytalnego. I to zrobię, mimo że płacę na swoją emeryturę i dostaną ją w innym kraju niż polska.
  • Odpowiedz
@andriankowalski13: argumentum ad personam, kalkulowanie ilorazu inteligencji adwersarza i szufladkowanie go do skrzynki z cebulą na podstawie dwóch wypowiedzi... ach, zapomniałem, przecież to wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zabawne w tym jest też to, że skupiłem się tylko na jednym argumencie tej dyskusji, zbieżnemu z mymi zainteresowaniami (przykładowo, również jestem za zrównaniem, a nawet podniesieniem wieku emerytalnego). Ty natomiast zarzucasz mi zwalanie całego zła na polskich,
  • Odpowiedz
Bo faceci sa juz po prostu wku#wieni.


@marcooo80: Bo wykopki to sfrustrowane przegrywy, bez pomysłu na siebie. Typki, chcący mieć najpiękniejszą, najszczuplejszą, najmądrzejszą itd., samemu wyglądając jak g---o.
  • Odpowiedz
@marcooo80:

nikt wam nie każe dźwigać, szybsza emerytura rzeczywiście jest przywilejem, alimenty na męża też płacić trzeba więc argument średni, ale jak bierzecie bezrobotne czy niezdolne do dobrej pracy baby na żony no to nic dziwnego, że potem trzeba na nie łożyć, doczepianie się do przywilejów w ciąży jest dość chore, chyba, że wymyślisz hodowle ludzi w labolatoriach, taka polityka względem nie swoich dzieci rzeczywiście jest chora, faceci zarabiają więcej
  • Odpowiedz
@maniakDVD to co piszesz to już jest choroba umysłowa XD odbierać ludziom innej płci prawa wyborcze XD
idąc twoją logiką może za X lat odbierze się je mężczyznom, skoro kobietom tak cudownie żyje się na tej planecie?
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że jeżeli w okresie małżeństwa kobieta zarabiała więcej, to wtedy ona jest winna facetowi alimenty (wspomniany obniżony status życia)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sarahcozmo: przepraszam a o raku prostaty to dziales sie bo miales okazje studiowac medycyne czy jak to sie stalo?
To, ze kobiety sa lepiej poinformowane jest wynikiem tego, ze sobie pomagamy. A za tymi wszystkimi akcjami uswiadamiajacymi nie stoi nikt inny jak kobiety. Jezeli boli Cie to, ze o raku prostaty sie tyle nie mowi to rozwiazanie jest proste- zostan twarza profilaktyki raka prostaty a nie licz na innych, ze
  • Odpowiedz
@marcooo80: Z częścią Twoich argumentów trudno się nie zgodzić, np. z nierównym traktowaniem kobiet i mężczyzn w sądach. Też jestem przeciwna temu zjawisku. Ale generalnie, bardzo mylnie postrzegasz życie kobiet. Bo przeciętna kobieta to nie ta z instagrama wypinająca tyłek w bikini i martwiąca się o kierunek następnej podróży w egzotyczne kraje albo którego chłopca do zabawy wybrać w nadchodzącym tygodniu. Oczywiście że są takie, ale błędem jest kreowanie wizerunku kobiety na ich podstawie.

- statystycznie zyjecie w mniejszym stresie i popelniacie mniej samobojstw


A no nie do końca panie kolego OPie
  • Odpowiedz
@ruok: a tego nie wiem, pisałem, że to wybieganie w daleką przyszłość.
Jeśli liczba 'przegrywow' nadal będzie rosnąć, to kto wie. Może ktoś zdecyduje się utworzyć partię, wiedząc, że dzięki takim postulatom zdobędzie głosy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pisanie o odbieraniu praw jest radykalne jak cholera. Ale jakby nie patrzeć, jeszcze kilka lat temu negatywne posty na temat kobiet w internecie były odbierane jako co najmniej niesmaczne, a teraz chociażby na wykopie jest to już norma. Projekt Klaudiusz, posty o "p0lkach witaminkach" spod tagu #przegryw zawitały na pierwsze strony gorących mikroblogu i nie zapowiada się, żeby ten trend się zmienił. Także wydaje mi sie, że będzie się coraz bardziej nasilał i w pewnym momencie wyjdzie poza 'anonimowe' (przynajmniej tak się niektórym wydaje) ramy internetu.

A pomyśleć, że jeszcze rok/dwa lata temu filmik "women ruin nations" (chyba już usunięty, a był bardzo popularny na yt) burzę,
m.....D - @ruok: a tego nie wiem, pisałem, że to wybieganie w daleką przyszłość. 
Je...
  • Odpowiedz