Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
1. Czy ktos z was nie wierzy w teorie ewolucji ?
2. Czy waszym zdaniem #teoriaewolucji nie jest w sprzecznosci z religia i istnieniem duszy ? Jesli pochodzimy od malpy czyli zwierzecia to czy obecne szympansy tez maja dusze...
3. Chce wierzyc w zycie po smierci, wiec interesuja mnie tez argumenty optymistyczne
( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Nie jestem wyznawca okresleslonej regilii. Chce poznac rozne poglady, bez wysmiewania :)

#religia #katolicyzm #chrzescijanstwo #hinduizm #islam #buddyzm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
1. Czy ktos z was nie wierzy w teor...

źródło: comment_IvGcD6EQYAGnAL1bpxfBFaokYqVaaABV.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: stoi w sprzeczności z religiami, zwłaszcza monoteistycznymi, więc rozpatrywanie czy nasi ewolucyjni przodkowie też mają duszę to złączenie dwóch wykluczających się teorii i moim zdaniem nie ma sensu
ja też chcę wierzyć w życie po śmierci, ale nie wierzę i nie uwierzę:)
  • Odpowiedz
Prędzej uwierzę w teorię rewolucji niż to że jestem potomkiem Adama i Ewy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Religia została wymyślona przez kogoś bardzo mądrego żeby ludzie mieli się czego bać, jak nie za życia to przynajmniej tego co będzie po śmierci. Bo dla prostego człowieka żadne kodeksy i prawa kiedyś nie miały żadnego znaczenia..
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Spirytyści uważają że zwierzęta i rośliny mają duszę, i twierdzą że potrafią się z nimi porozumiewać jako że posiadają energię. A do tych Twoich rozważań, dodałbym jeszcze ingerencję istot inteligentniejszych od ludzi w nasz rozwój ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Epos_o_Laskotkameszu:

Rozumiem, że pan Hołowina przedstawia zawartą w artykule przedstawia tezę, że zwierzęta maja duszę nieśmiertelną, po śmierci będą podlegać pod sąd Boga i w konsekwencji będą mogły osiągnąć życie wieczne z Chrystusem?

Przyjmujemy, że taki los spotka według Pisma Świętego tylko
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: teoria ewolucji nie jest sprzeczna Biblii, a nawet jest jej uzupełnieniem. Bóg mógł stworzyć zwierzęta, a na którymś etapie one wyewoluowały w ludzi z duszami, no bo czemu nie? A stworzenie Adam i Ewy jest przecież przenośnią jak dużo rzeczy w Biblii.
  • Odpowiedz
  • 0
Zwierzęta (poza kilkoma wyjątkami) nie rozpoznają się w lustrze, a jeśli nawet reagują to nie można odwodnić, że rozpoznają właśnie siebie. Ich reagowanie na bodźce bazuje na ich zwierzęcym instynkcie.


@Akwinata Dzieci do zdaje się 2 czy 4 (nie pamiętam już) roku życia też się nie rozpoznają w lustrze. Rozumiem, że dusza w nie wstępuje później?

@AnonimoweMirkoWyznania Ludzie nie pochodzą od małpy (to jest wiedza na poziomie liceum)! Ludzie z
  • Odpowiedz
@Epos_o_Laskotkameszu:

XD

Trudno, że nie rozumiesz tej dystynkcji. Aby było to prawda Magisterium musi być chociażby w katechizmie albo konstytucji dogmatycznej. W cywilizacji łacińskiej dawno temu dokonano rozróżnienia człowieka od
  • Odpowiedz
nie rozumiesz tej dystynkcji


@Akwinata: Słaby pocisk, jak sam zauważyłeś takie rozróżnienie w naszej kulturze istnieje od lat, więc trudno żebym jako jej członek miał problem z ogarnięciem tak podstawowej rzeczy. Śmieję się z tonu Twojej wypowiedzi, a teraz tylko rozśmieszyłeś mnie jeszcze bardziej, więc dziękuję za zrobienie dnia, elo XD
  • Odpowiedz