Wpis z mikrobloga

No i mój komentarz usunięty (shadowban), Tak @seba_kot nakręca ludzi na kursy i szkolenia...

https://www.youtube.com/watch?v=C0ktEkIiIvg

Parę słów prawdy i już pozbywamy się komentarza.... A czy mój komentarz był obraźliwy albo chamski? Ocencie sami

"Plan jest BARDZO SŁABY i tylko MIESZA W GŁOWIE początkującym. Plan jest przekombinowany, i osoby go wykonujące po prostu stracą swój czas. Zrobią bardzo marny progres, jeżeli w ogóle go zrobią.

Osoba początkująca 90% tych ćwiczeń wykona po prostu źle. Do tego 4x8, tempo ? Dla początkującego? ŻYCZĘ POWODZENIA.

Nie bez powodu plany dla początkujących opierają się właściwie tylko na podstawowych bojach, i są bardzo proste i przejrzyste. Bo sama nauka techniki siadów, wyciskań, ciągów już jest nie lada wyzwaniem. A dla zdrowego osobnika podstawowe boje + prosta metoda progresji to wszystko czego potrzeba aby uzyskać świetne rezultaty.

Naprawdę nie warto tracić swojego czasu na takie plany jak ten zaprezentowany na filmie."

A ja głupi się dziwiłem czemu same pozytywne opinie, na temat tego naprawdę przekombinowanego planu hehe. NAKRĘCAMY NA KURSY I SZKOLENIA, hajs ma się zgadzać, a nie czas na polemikę...

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf
IntruderXXL - No i mój komentarz usunięty (shadowban), Tak @seba_kot nakręca ludzi na...
  • 71
  • Odpowiedz
raczej zalezy od czlowieka, ja to jestem taki, ze jak na sesji treningowej nie mam progresu, albo co gorsze gorzej mi idzie mimo dobrej regeneracji i diety, to sie wkurzam i drastycznie spada mi motywacja do treningu. Czy masz jakiegos proipa na takie sytuacje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@alegoraco: Mam :) Po pierwsze właściwy plan, trudno dokładnie powiedzieć jaki bo to zależy od stopnia zaawansowania itd. Ale
  • Odpowiedz
@Kasahara: @ChoNoTu: @IntruderXXL: "przekombinowanym planie będzie naprawdę marny niż u kogoś kto jedzie jakimś podstawowym 5x5" Jaki sens ma mieć 5x5 dla osoby początkującej? To nie jest zakres powtórzeń na której osoba powinna się uczyć wzorców ruchowych, bo dorzucenie sporego ciężaru żeby chociaż się zmęczyć będzie bezsensowne bez opanowania wzorca. Fakt są to fajne plany, sam na nich dużo progresowałem, ale nie jako pierwszy kontakt z siłownią. Plan jest
  • Odpowiedz
Jaki sens ma mieć 5x5 dla osoby początkującej?


@krzysiek944: przeciez sa tam serie wstepne. Poza tym zaczynasz od samego gryfu, wiec ciezaru praktycznie nie czujesz. Wiec nauke techniki masz przez dosc spory okres
  • Odpowiedz
@Kasahara: tylko tez nie ma co popadac w skrajnosc. Niektorzy moze ogarna i zakres 12 powtorzen, inni nie. Imo taki optymalny przedzial jest od 5-8 repsow. Czasem moze do 10,jednak z czasem warto zejsc do 5-6.
Swoja droga kazdy ma inne podejscie i kazde podejscie/zalozenie w sumie moze w jakis tam sposob sie sprawdzic. W kazdym razie poki co nie ma jednego najlepszego sposobu
  • Odpowiedz
@Kasahara: Innego ciężaru użyjesz przy 5 powtórzeniach a innego przy 8 10 czy nawet 15. Mówię ze swojej perspektywy, że dużo łatwiej było mi na początku dobrać ciężar do 8 czy 10 powtórzeń trzymając technikę niż do 5. Przy niższych zakresach na samym początku albo gubiłem technikę przez ciężar albo był on zbyt mały, żeby odczuć trening. Do dzisiaj tak mam, że łatwiej mi opanować technikę czegoś nowego najpierw na większym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@axaha: Andrzeja przede wszystkim warto słuchać, bo nie #!$%@? głupot. Jak jesteś #!$%@?ą to bez owijanie w bawełnę Ci powie "a Ty #!$%@? jesteś, czy facet?".
  • Odpowiedz
@krzysiek944: @ChoNoTu:

Z ręką na sercu

Zrobicie lepiej 5x50 kg czy 15x50 kg? No proszę Was...

Zepniecie się idealnie na x3 powtórzeń? Będziecie w stanie utrzymać tak samo napięcie podczas x3 czasu pod napięciem? A tym bardziej osoba nowa na siłowni. Która zapomina o wszystkim podczas 2 powtórzenia. Na serio niech lepiej zrobi 10 serii po 3 powtórzenia aniżeli 2x15 machając bezwładnie te przysiady. Właśnie aby nauczyć się zarówno wzorca
  • Odpowiedz
@Kasahara: Ale ja mówię o całkowicie pierwszym kontakcie z siłownią. Na początku u mnie progres był na tyle duży i początkowy ciężar pewnie trochę zaniżone, że na 8-10 był progres z treningu na trening. A po pewnym dość krótkim czasie gdzie opanowałem technikę faktycznie się przerzuciłem na 5x5 z tego co pamiętam, ale to też inna bajka bo mój każdy trening był z kolegą trenerem który pilnował mojej techniki, więc nie
  • Odpowiedz
@Kasahara: Ale przecież na 5 powtórzeń nie użyjesz tego samego ciężaru co na 15 to przecież oczywiste... Plus nigdzie nie mówiłem o 15 dla osoby początkującej, 8-10 uważam za optymalne, albo nawet 6-8. No dobra tylko, żeby zrobić te 3 powtórzenia i żeby to miało sens trzeba użyć sporo większego ciężaru niż np na 8.
  • Odpowiedz
Imo ten plan jest spoko dla osoby ćwiczącej rekreacyjnie, nie nastawionej bezpośrednio na trójbój, szczególnie fajne w nim jest to, że w porównaniu do tych wszystkich SS/SL

@spaghetti_galopuje-2:
@krzysiek944:

Plany typu Starting Strength/Stronglifts 5x5 mają na celu zwiększenie siły i nie są planami ukierunkowanymi pod trójbój, poprawne trzymanie się zasad tj. regularne dokładanie ciężaru i ćwiczenie wzorca ruchowego pozwala na najszybszy progres w jak najkrótszym okresie czasu i po prostu
  • Odpowiedz
@Kasahara: @axaha: Ja tylko przedstawiłem własne odczucia, może nie mam racji, no ale nikogo nie mam zamiaru trenować nigdy komercyjnie, więc nikt na tym nie ucierpi. Niech każdy trenuje tak jak mu to sprawia przyjemność, no bo o to w tym wszystkim chodzi. Niech Wam sztanga lekką będzie i kontuzje omijają z daleka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: plan jest przekombinowany i osoba zaczynająca trenować bez żadnego trenera itp. będzie robiła to źle.
Ale trochę go usprawiedliwie bo tempo dał pewnie dlatego, że analizując "plan sakera" zwrócił uwagę, że nie ma tempa, więc głupio by było, aby on też nie dał. A progres to początkujący nawet zrobią mając do dyspozycji hantelki ważące 20kg. Do tego ćwiczenia z większą ilością powtórzeń według mnie są lepsze, niż w małym zakresie
  • Odpowiedz
@IntruderXXL oglądałem ten film wczoraj i jak szanuje Kota to po obejrzeniu miałem mieszane uczucia. Tak skomplikowanego planu dla początkujących nie widziałem, nie czytałem. Tak jak piszesz, że podstawowe ćwiczenia, PRAWIDŁOWA technika bez oszukiwania da świetne wystarczające wyniki (oczywiście o odpowiednim żywieniu nie wspominam nawet). Pauzy, tempa. Ten plan jest dla początkujących nawet za bardzo nie czytelny.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL stagnacja nie istnieje,ale nie da sie ciagle zwiekszac kilogramow w tempie -moze czyste nudne dzwiganie jak powerlifting/ strongman to ok -ale w olimpijskim gdzie wymaga sie dynamiki i mocy -nie ma #!$%@? ;)
  • Odpowiedz
  • 2
Plan jest typowy dla osob bardzo mocno skupiajacych sie na ogolnym wzmocnieniu i stabilizacji. Kot ma na tym punkcie fiola to i to widac. Sa podstawowe boje plus asysta, choc trzeba sie skupić na opisie. Nie widze tam zadnych trudnych cwiczen oprocz podstawowych a dodane asysty poprawia stabilizacje w tych bojach.
A ze jest inny niz typowe 5x5. Jak ktos popatrzy na treningi jakie dawal Wodyn to tez tam były jakies dziwne
  • Odpowiedz
Zrobicie lepiej 5x50 kg czy 15x50 kg? No proszę Was...


@Kasahara: skrajne i bezsensowe porownanie. poza tym nie mialem na mysli 15 repsow, tylko jak napisalem: do 8
powinienes np porownac 5x50kg do 8x45kg i 12x40kg. a tutaj juz w sumie ciezko stwierdzic, ktora droga jest najlepsza, a ktora najgorsza
  • Odpowiedz