Wpis z mikrobloga

No i mój komentarz usunięty (shadowban), Tak @seba_kot nakręca ludzi na kursy i szkolenia...

https://www.youtube.com/watch?v=C0ktEkIiIvg

Parę słów prawdy i już pozbywamy się komentarza.... A czy mój komentarz był obraźliwy albo chamski? Ocencie sami

"Plan jest BARDZO SŁABY i tylko MIESZA W GŁOWIE początkującym. Plan jest przekombinowany, i osoby go wykonujące po prostu stracą swój czas. Zrobią bardzo marny progres, jeżeli w ogóle go zrobią.

Osoba początkująca 90% tych ćwiczeń wykona po prostu źle. Do tego 4x8, tempo ? Dla początkującego? ŻYCZĘ POWODZENIA.

Nie bez powodu plany dla początkujących opierają się właściwie tylko na podstawowych bojach, i są bardzo proste i przejrzyste. Bo sama nauka techniki siadów, wyciskań, ciągów już jest nie lada wyzwaniem. A dla zdrowego osobnika podstawowe boje + prosta metoda progresji to wszystko czego potrzeba aby uzyskać świetne rezultaty.

Naprawdę nie warto tracić swojego czasu na takie plany jak ten zaprezentowany na filmie."

A ja głupi się dziwiłem czemu same pozytywne opinie, na temat tego naprawdę przekombinowanego planu hehe. NAKRĘCAMY NA KURSY I SZKOLENIA, hajs ma się zgadzać, a nie czas na polemikę...

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf
IntruderXXL - No i mój komentarz usunięty (shadowban), Tak @seba_kot nakręca ludzi na...
  • 71
  • Odpowiedz
Sa podstawowe boje plus asysta, choc trzeba sie skupić na opisie. Nie widze tam zadnych trudnych cwiczen oprocz podstawowych a dodane asysty poprawia stabilizacje w tych bojach.


@bst: To widać że już nie pamiętasz jak to być początkującym, ani z wieloma początkującymi nie miałeś do czynienia ostatnio.

Wiec bez przesady z tym ze program slaby. Bo co mial dac, mial przepisac starting strenght? Jak by dal prosty to byl by hejt
  • Odpowiedz
@Kasahara: Jak dla mnie to na mniejszej ilości powtórzeń osoba początkująca będzie nawet lepiej trzymać technikę, bo raczej nie będzie mu się chciało robić 8+ powtórzeń dokładnie, w dodatku zacznie bardzo lekko i nie będzie musiał kombinować, jak podnieść ciężar poprawnie technicznie, bo będzie jej za łatwo po prostu.
Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. xD
  • Odpowiedz
ten plan ma przygotowac tak naprawde do treningu silowego. Opisalem cel - nauka techniki cwiczen, profilaktyka.


@spaghetti_galopuje-2: @bst:

xD
W USA trenerzy Starting Strength wrzucają na liniową progresję ze sztangą 80-latków i od razu cisną
  • Odpowiedz
W USA trenerzy Starting Strength wrzucają na liniową progresję ze sztangą 80-latków i od razu cisną


@axaha: @bst: To tylko u nas w PL się przyjęło że SS to jest plan dla początkujących trójboistów xD Kiedy sam Rippetoe mówi że to jest plan przeznaczony dla przeciętnych ludzi chcących po prostu zwiększyć swoją SPRAWNOŚĆ i siłę.
  • Odpowiedz
@berti: co sie tak #!$%@? do tej wiekszej ilosci powtorzen? kasahara #!$%@? z 15repsami Ty z 12

Imo taki optymalny przedzial jest od 5-8 repsow. Czasem moze do 10,jednak z czasem warto zejsc do 5-6.


To jest mój cytat.
Jak wiesz doskonale planów jest bardzo wiele. Podobnie jak założeń treningowych oraz metod progresji. Zmiana ilości powtorzen w czesci planow jest rzecza normalna, dzieki ktorej czesto mozemy szybciej progresowac, bo u niektorych
  • Odpowiedz
xD

W USA trenerzy Starting Strength wrzucają na liniową progresję ze sztangą 80-latków i od razu cisną

@axaha:

Ja nie jestem trenerem/instuktorem. Ale po prostu klika klientów od diet uczyłem na siłowni jak i rodzinę. I nawet osoby z otyłością olbrzymią w 2-3 sesje potrafiłęm nauczyć podstawowych bojów aby nie robiły sobie krzywdy (np. Kacpra co tu wrzucałem z 160 kg...). Gdzie na 10000 % nie nauczyłbym ich tych akcesoriów z
  • Odpowiedz
@berti:

Nie, no na wiekszych repach się buduje technikę? To niech ludzie zrobią 15-20 clean and jerków albo rwania i się uczą techniki. Ja obecnie uczę kolejną osobę - żonę i robię z nią co trening 1-3 reps w serii, bo jak juz widzę 4 powtórzenie to drę mordę, że odkładamy bo wszystko posypane ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: w wielu rzeczach się z tobą nie zgadzam, ale jak oglądałem ten film i zobaczyłem rozpiskę tempa do ćwiczenia którego nazwy nie znam i nawet nie umiem sobie przetłumaczyć to od razu wyłączyłem xD
  • Odpowiedz
w wielu rzeczach się z tobą nie zgadzam, ale jak oglądałem ten film i zobaczyłem rozpiskę tempa do ćwiczenia którego nazwy nie znam i nawet nie umiem sobie przetłumaczyć to od razu wyłączyłem xD


@brtk122: Dokładnie tak, a teraz pójdź nawet krok dalej, i wyobraź sobie że jak byłeś początkującym ktoś by Ci kazał tak ćwiczyć... Ja bym to w #!$%@? rzucił po chwili. To jest tak przekombinowane i bezsensu.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: do dziś różne takie pierdoły robią świeżaki na treningach personalnych. Ostatnio widziałem przysiady na piłce bosu chyba z kettlem. Kretyńskie, niebezpieczne, niewykonalne. Szkoda gadać
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Kot nie powinien usuwać komentarza, nie mniej nie zgadzam się z uwagami.

Na początek trzeba zaznaczyć, że to po 1. jest plan dla początkującego, a po 2. jest to plan na tylko 6-8 tygodni, a nie taki stronglifts, którym się tyra aż się dojdzie do ściany. Tutaj mamy pracę w różnych płaszczyznach, dbanie o stabilizację, antyrotację, przywodziciele, odwodziciele, a nie #!$%@? #!$%@? high bar/klasyk/ława. To co tutaj mamy, to akumulacja,
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: mialem podobne spostrzezenia, ale wiesz gdzie jest problem? Ukladajac plan dla kazdego uklada sie plan zwykle dla nikogo. Dochodzi do tego przekonanie, ze "o, to sie powinno robic" mimo, ze jest to czesto niewykonalne nawet dla ukladajacego. Takie wykroki boczne - no niby fajnie, ale jak ostatnio zrobilem siady 4x10 to przywodziciele palily jak sam #!$%@?... przez kilka nastepnych dni. To po co mi jeszcze wykroki boczne?
W tym planie
  • Odpowiedz
Panie Czolgu, uloz pan trening dla poczatkujacych


@SmaletzWyborny: Dziękuję, ale zacytuje co wyżej napisałem

_Ale po co wymyślać koło na nowo? Masz mnóstwo SPRAWDZONYCH i DZIAŁAJĄCYCH planów, SS, różne 5x5, mój ulubiony to Greyskull LP (który też ma pewne wady ale dobrze wykonany daje niesamowite rezultaty) @Kasahara Robi o > tym materiał, który niedługo wrzuci :)


Ale sam widzisz nie trzeba być ekspertem, wystarczy troszeczkę doświadczenia i zdrowego rozsądku żeby
  • Odpowiedz
Osoba początkująca nie wykona niemal żadnego ćwiczenia poprawnie. W tych ćwiczeniach nie ma rzeczy, które wymagają do nauki czegoś więcej, niż taki "zwykły" siad, ciąg, wyciskanie, czy ohp.


@Gwynblade: Takie "zwykłe" boje wymagają MIESIĘCY pracy, a i tak technika będzie pozostawiała wiele do życzenia.

Tempo jest podstawowym parametrem treningowym

Tak podstawowym że NIGDY go nie używałem i nie zwracałem na niego uwagi.

Celem tego planu nie jest wyżyłowanie wyników w jak
  • Odpowiedz
Takie "zwykłe" boje wymagają MIESIĘCY pracy, a i tak technika będzie pozostawiała wiele do życzenia.


@IntruderXXL: Oczywiście. Co to ma do rzekomej nadzwyczajnej trudności ćwiczeń w planie Kota?

Tak podstawowym że NIGDY go nie używałem i nie zwracałem na niego uwagi.


Gratuluję. To nie jest argument.

Ja jednak uważam że Mark Rippetoe wie o wiele więcej niż Kot


Czyli nie masz żadnych argumentów, tylko "nie, bo ja tego nigdy nie używałem",
  • Odpowiedz