Wpis z mikrobloga

@jutjub: samochód do 90-100k pln, 5drzwiowy, najlepiej sedan ale moze byc cos uterenowionego. Z niezamałym bagażnikiem. Samochód, w którym zmieści się rodzina i którym głowa rodziny będzie mógł samotnie , okazjonalnie #!$%@?ć. 250 km było by git. Rocznik jak najlepszy, przebieg jak najmniejszy, w eksploatacji jak najtańszy i najlepiej z waleriańskiej stali ;). Wytrzymały #!$%@?. Bajery mogą być, nie muszą. Ważne żeby był wygodny. Proszę o propozycje w co byście drogie mirki zainwestowali z takim kapitałem i widmem lizingu na lat pare :) #samochody #kupujzwykopem #auto #bmw #subaru #mazda #lexus #autokomis #samochod #cokupic #mitsubishi #volvo
  • 24
@jutjub ja bym kupił 535i czyli silnik N55 i zrobił mu mały tuning na 400KM :)
Jeszcze możesz kupić starsze, ciasniejsze rozwiązanie czyli 650i V8TT :) ma 450KM fajnie chodzi.
@kipowrot:

w eksploatacji jak najtańszy


x35i to świetne auta do #!$%@?. 6er to też wspaniałe auto.

Tylko to nie ma nic wspólnego z tanią, albo nawet przeciętnie tanią eksploatacją
@kipowrot: 250 koni to mają współczesne diesle i dupowozy. Tyle mają takie potwory Golf czy Skoda Superb. Nie potrzeba do tego v8, a codzienne wożenie rodziny 6er v8tt to tak średnio. 100k to wcale nie miliony.

Sam mając 100k kupilbym albo salonówkę (nawet fajny mocny hb) albo coś co ma maks 3 lata. Niekoniecznie niemiecka trójka jak ma dla nas znaczenie eksploatacja.
@kipowrot: zakładam, że gdzieś trzeba pójść na kompromis jednak nie chcę fury która co chwilę będzie u mechanika a części będą w takich cenach że będę wolał garażować i zainwestować w bilet miesięczny ;p
@Atreyu no wiem, ale może OP jednak ma kasę i troche rozumu i godności człowieka, żeby nie jeździć gównem z salonu albo hatchbakiem xD

@jutjub to rzuć moneta i kup Superba 280KM albo coś innego ))¯_(ツ)_/¯
żeby nie jeździć gównem z salonu albo hatchbakiem


@kipowrot: teraz jeżdżę autem które ma 250 koni, a raczej bez wahania bym zamienił je na Astrę 1.6 Turbo z salonu i z gwarancją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Utrzymanie takiego bmw to raczej naście tysięcy rocznie, zależy co wyskoczy. To nie e39. Nie widzę problemu kupić takie jak się nie patrzy na wydatki, ale na daily + okazjonalne przyciśnięcie
@Atreyu no Kia Optima jeszcze ujdzie fakt, chociaż może bym wolał Superba.
Astra bez jaj. Za rok sam stanę przed zmiana auta i nie ma bata żeby taki nowy szajs wskoczył :/ przecież czy Astra 2018 czy 2010 jeden #!$%@? i tak do dupy i tak.
czy Astra 2018 czy 2010 jeden #!$%@? i tak do dupy i tak.


@kipowrot: zapytam przewrotnie - a jeździłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Używki Astry bym nie brał za żadne skarby. Ale miałem swego czasu na tydzień nową K z 1.4T. Było cicho, wygodnie, przy normalnej jeździe mocy ze względu na duży Nm nie brakowało. Miejsce z przodu też spoko. Trochę później jeździłem dwuletnim Mondeo i poza
@Atreyu ta, Aurisem, Astra K, nowsza, Focusem, Mondeo się jeszcze jakoś broni, ale to są auta bez polotu, takie wozidla, ani to ładne, ani nic.
Mustang zajebisty, Grand Cherokee zajebisty, Beemki szybkie fajne, nawet bym wolał mieć 520d F10, przynajmniej wygląda, jest duże, niż jakieś nawet mocniejsze Mondeo czy Superba.
Wiadomo, że takie zwykłe auta tańsze będą, ale sądzę, że można coś lepszego wybrać, a te pascie zostawić ludziom, ktorzy nie widzą
@kipowrot: co kto lubi. Sam wolę bardziej jak auto jedzie niż wygląda, więc 520d nie byłby dla mnie alternatywną. To przecież normalne auto, szczególnie z tym silnikiem. Może trochę lepiej wykonane od Mondeo z którego schodzi farba z plastików w środku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam miałem do wyboru w swoim budżecie Type R, czy 350Z a do jeżdżenia po bułki i do pracy kupiłem sobie kombi