Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jestem na wypowiedzeniu (do końca roku) i dostałem wczoraj takiego maila od prezesa. Podobno to dlatego, że jedna z osób w zarządzie stwierdziła, że my tu pewnie nic nie robimy i się obijamy. Nikt prócz nas, testerów, nie musi raportować swojej pracy. Teraz pytanie czy mogę to spokojnie olać, nie narażając się na dyscyplinarkę? I czy nie jest to swego rodzaju mobbing, skoro tylko dla nas są takie wymagania? Dział testów tutaj tak naprawdę leży, nie dostajemy żadnych wymagań, 90% rzeczy musimy zrobić sami i to zazwyczaj na dzień przed deadline'm (co z tego, że my musimy czekać na sprzęt i soft do testów i dostajemy go na ostatnią chwilę), a potem nie mamy czasu dobrze czegokolwiek sprawdzić i oczywiście potem jest nasza wina, bo nie przetestowane.
Co w takiej sytuacji robić? Olać? Próbować gdzieś zgłaszać? Czy może grać w ich grę dla świętego spokoju?
#testowanieoprogramowania #testerzy #tester #pracbaza #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, jestem na wypowiedzeniu (do ...

źródło: comment_OjdEpOgUhh8GG51xX9puOWxHpBqkRtBL.jpg

Pobierz
  • 28
OP: @Vielokont: @Fafnucek: zgłaszane problemy były wielokrotnie podczas mojej pracy. Niestety nawet zgłoszone błędy w systemie bug trackingu były często olewane, nawet jeśli spowalniały system, ale nie sprawiały, że urządzenia nie działają. Błąd opisany pół roku temu, wtedy przypominany przez dwa tygodnie - nadal występuje. Teraz nie ma sensu narzekać na to co jest źle, skoro odchodzę.
@microbot: jest patologia. Nie żałuję, że tu pracowałem (doświadczenie), ale nie
Niestety nawet zgłoszone błędy w systemie bug trackingu były często olewane, nawet jeśli spowalniały system, ale nie sprawiały, że urządzenia nie działają. Błąd opisany pół roku temu, wtedy przypominany przez dwa tygodnie - nadal występuje.


@AnonimoweMirkoWyznania: To akurat standard w pracy testera. Nie od nas zależy przecież to, kiedy (i czy w ogóle) błąd zostanie naprawiony. Tester ma to tylko zgłosić do systemu. Dalej martwi się ten, który musi przydzielić do