Wpis z mikrobloga

@Aberworthy: może lepiej w starszym budownictwie kupić? Ceny są niższe i mam wrażenie, ze choćby te 15 lat temu nie budowało się aż tak nieustawnych klitek, żeby wcisnąć wszystko byle jak. 59 metrów można naprawdę dobrze zagospodarować, ale to tutaj to jakiś żart. W takim małym mieszkaniu to nie dzieliłabym jeszcze ścianami już i tak małych pomieszczeń.
@Logan00: @rkore: przecież nie chodzi w życiu o to żeby być ascetą i mieć tylko same najpotrzebniejsze rzeczy. Nie rozumiem zdziwienia, ze ktoś się nie mieści w dwie osoby na 80m. Fajnie mieć sypialnię, oddzielnie jakieś biuro, salon i jadalnię. Oczywiście zapewne można się wcisnąć w pięć osób na 25 metrów, ale raczej nie będzie to komfortowe. Ludzie, trochę ambicji.
@Aberworthy: mam 20 lat, mieszkam z bratem w jednym pokoju co tez ma z 8m2, rodzice maja pokój 12m2, który jest jednocześnie salonem. Mała kuchnia i łazienka. Żyje tak juz 20 lat i się da ale teraz tylko czekam na moment żeby się wyprowadzić bo jest ciężko. Jeśli macie kase to kupcie większe albo chociaż 3 sypialnie żeby były. Na 10 lat to mieszkanie jeszcze bedzie spoko ale jak wam dzieci
@eoeoeo: ja wychowywalem sie z bratem w pokoju 9m i uwazam to za klitke totalna, pakowanie tam dwojki dzieci powinno byc zakazane

Ogolnie 95% dzisiejszych projektow w nowym budownictwie jest kompletnie do luftu, jakies 11m korytarze, podwojne lazienki w malutkich mieszkaniach, aneksy na cala dlugosc salonu, MASAKRA

Liczylem teraz faktyczna uzyteczna powierzchnie mieszkalna w niektorych mieszkaniach 48-50m (po oddzieleniu aneksu scianka) i wychodzilo naprawde niewiele wiecej niz w starym mieszkaniu 37m