Wpis z mikrobloga

@jackie_16: fajne pomysły tylko, że część jest niezgodna z warunkami technicznymi:

§ 93.
[Oświetlenie światłem dziennym i wentylacja]
1. Pomieszczenie mieszkalne, kuchnia oraz aneks kuchenny powinny mieć bezpośrednie oświetlenie światłem dziennym.

2. W mieszkaniu jednopokojowym dopuszcza się stosowanie kuchni bez okien lub aneksu kuchennego połączonego z przedpokojem pod warunkiem zastosowania co najmniej wentylacji:
1) grawitacyjnej – w przypadku kuchni elektrycznej;
2) mechanicznej wywiewnej – w przypadku kuchni gazowej.

3. W mieszkaniu
@Aberworthy: nie przejmował bym się komentarzami że ciasno - skoro taki metraż rozważasz, to na taki Cie stać. Kiedyś standard to było 40 metrów, 2 pokoje dla 4-osobowej rodziny.

Co do mieszkania to jest nieźle rozplanowane, nie ma dużej straty powierzchni na komunikację, wejście po środku. Problemem będzie brak doświetlenia, aneks mega ciemny.
@Aberworthy: nie wydzielaj nic w kuchni bo i tak jest wydzielona tą wnęką, bedzie wieksza przestrzeń, ktoś przyjdzie zeby przejsc nawet. Z tej toalety mniejszej to zrezygnuj i tam zróbcie w tym pomieszczeniu garderobe, ściankę pociągnij pod drzwi wejsciowe i zrób wejście na przeciwko wejscia do sypialni. Teraz to miejsce gdzie są drzwi od tego wc ( w sensie przed nimi ) i tak bedzie nie wykorzystane to juz lepiej niech
@Aberworthy: Cholera a ja myślałem że mieszkanie 57m2 z jedną sypialnią, łazienką, salonem z aneksem jest ciasne... Po co dwa kible na takim małym metrażu? Strata metrów. Rozplanowanie tego metrażu jest spartolone na maksa i chyba zrobione pod załogę czołgu... Nie wyobrażam sobie życia z 4 osobową rodziną w takiej klitce osobiście...