Wpis z mikrobloga

Hej, jutro rusza Advent of Code 2018!
Super okazja do nauki nowego języka programowania lub podszlifowania aktualnych umiejętności. W poprzednium roku udało mi się wykonać mniej niż połowę zadań, zobaczymy czy w ciągu tego roku faktycznie się czegoś nauczyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozwoliłem sobie założyć nowy leaderboard na ten rok, jeśli chcesz dołączyć:
wejdź na stronę Private Leaderboard
wpisz kod 191365-a1224c1a
wciśnij [Join].

Pierwsze zadanie powinno pojawić się dzisiaj o północy,
Więcej informacji na Reddicie: https://www.reddit.com/r/adventofcode/

#adventofcode #programowanie #programista15k #python #java #javascript #php #csharp
  • 22
  • Odpowiedz
To play, please identify yourself via one of these services:

[GitHub] [Google] [Twitter] [Reddit]


Serio, fejkkonto mam zakładać?
  • Odpowiedz
@yggdrasil: jeśli pytasz o odpowiedzi to z tego co rozumiem mogą być różne, każdy użytkownik dostaje inny input do przetworzenia

@Mark9wi: Według mnie to jest liczba punktów - zależy od tego ile wykonałeś zadań plus jeśli wykonujesz zadania szybciej niż inni dostajesz bonusowe punkty.
  • Odpowiedz
@zethaer: Tak z ciekawości, czym są gwiazdki w leaderboardzie ? Dziś był pierwszy dzień , więc powinno być 20 pkt, a niektórzy mają 40 lub wartości typu 23. Coś mnie ominęło :) ?
  • Odpowiedz
@bladykiel:
Szara gwiazdka - zadanie niewykonane
srebrna gwiazdka - zadanie podstawowe wykonane
złota gwiazdka - wykonane obie części zadania

nie znalazłem tego w faq, ale wydaje mi się że otrzymujemy po 10pkt. za każde wykonane zadanie, a pierwsze 10 osób które wykonało je najszybciej dostaje dodatkowy bonus. tj. pierwsza osoba otrzymuje 10+10pkt. druga otrzymuje 10+9pkt. i tak dalej.
  • Odpowiedz
@zethaer: coś jest nie tak, bo gdy chciałem kolejny raz rozwiązać zadanie to wyskakuje mi, że mój wynik jest zbyt mały ( ͡° ͜ʖ ͡°) za pierwszym razem oczywiście było dobrze, a zestaw danych jest bez zmian.
  • Odpowiedz