Wpis z mikrobloga

#kosmos #nasa #mars #insight #polandcanintospace #mechanika

Parę osób prosiło mnie bym opowiedział coś więcej o mechanizmie, o którym ostatnio jest całkiem głośno. Jestem pracownikiem firmy Astronika i miałem przyjemność uczestniczyć w integracji elementu sondy HP3 w misji InSight. Więcej informacji znajdziecie tu:

https://www.kosmicznapropaganda.pl/udzial-polski-w-misji-insight-na-marsa/

Zatem wołam zainteresowanych i wrzucam artykuł o naszym urządzeniu - jest tu dokładny opisany sposób działania naszego kreta ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak zawołałem kogoś niepotrzebnie to przepraszam najmocniej. Sam artykuł(a raczej publikacja) dostępny jest tu:

https://pl.scribd.com/document/394270158/Hammering-Mechanism-for-HP3-Experiment

@BionicA @no_one @gl0wa @Spring_is_coming

miud - #kosmos #nasa #mars #insight #polandcanintospace #mechanika

Parę osób prosi...

źródło: comment_cRgVZAOO9nHokrkI8iPjsaAOpAuKWrUy.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miud: Pamiętam że kilka lat temu ktoś kto namiętnie różne pasty wklejał pisał o sobie że dostał spadek i założył taką firmę i co piątek n------y wypisywał głupoty różne.
  • Odpowiedz
@Morit:
To oczywiście że tak, bez naszego urządzenia nie byłoby możliwe wkopanie się tak głęboko w tak krótkim czasie (albo wkopanie się w ogóle). Wykonanie tak małego, sprawnego i mocnego urządzenia jest ciężkim zadaniem, i gdyby DLR potrafiło wykonać takie urządzenie w zadanym czasie to nie zwrócili by się do Jurka Grygorczuka (znanego już z misji Rosetta, zaprojektował on urządzenie wbijające na kometę). Dodam, że Kret pobiera średnio około 0.6W
  • Odpowiedz
@miud: Dobra, kajam się, dopiero teraz wyczytałem, że cały kompletny system jest przez was zrobiony..

Gadałem pare tygodni temu z niemcem z DLR i mówił mi, że Wy tylko jakiś system sprężyn zrobiliście, a oni całość zaprojektowali.
  • Odpowiedz
@Morit:
Nic się nie stało :) Kłamstwem byłoby mówienie, że urządzenie HP3 jest nasze, my zrobiliśmy "tylko" wbijak do tego urządzenia. Jednak ten wbijak jest w 100% nasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@miud: Stało się bo mnie szwab okłamał i się kilka ostatnich miesięcy wkurzałem słuchając "polski kret" w prasie i myśląc, że Polacy tylko mały fragment zrobili, a się przechwalają.. (°°
  • Odpowiedz
@Morit:
w takim razie następnym razem jak będziesz miał wątpliwości to podbijaj do mnie, będę w stanie sprawdzić prawdziwość informacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz