Wpis z mikrobloga

Wiecie jaka jest prawda? Nie ma życia po śmierci. Umrzecie i zgnijecie jak każde żywe stworzenie we wszechświecie. Wasza świadomość zniknie i będzie tak jak podczas spania bez snów, lub jak przed waszymi narodzinami. Wiem to bo nie ma żadnych wiarygodnych przesłanek, że jest inaczej.

Szukacie nadziei przed uniknięciem tego losu w kłamstwach, których jedynym celem było i jest utrzymywanie waszego dobrego samopoczucia. Dlatego wolicie uwierzyć w największe dyrdymały by tylko się pocieszyć. Może nawet nie robicie tego całkiem świadomie, tylko wasz mózg próbuje odganiać tak natrętną i bolesną prawdę byś mógł normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Nie jestem może szczęśliwszy od was, może nawet nie mądrzejszy, ale jestem ze sobą chociaż szczery.

Nie czujecie w głębi siebie tej prawdy? Nie uciekacie od tych myśli przed snem włączając muzykę? Może zdobądźcie się na odwagę i posłuchajcie prawdy w sobie, życie jest jedno i za krótkie by spędzić je w kłamstwie - nawet najpiękniejszym.

#bekazkatoli #oswiadczenie #takaprawda
  • 176
zakład Pascala zakłada że jednak warto w tym "kłamstwie" spędzić życie


@Trzcina88198819: Zakład Pascala jest idiotyczny, bo wiara to nie jest kwestia wyboru. Wiara to przeczucie, emocja, przekonanie. Na inną wiarę nie nawracasz się rozsądkiem, logiką i argumentami, tylko zanurzeniem się w euforii i wyłączeniem myślenia. Samo klepnięcie formułki wyznania wiary w żaden sposób nie implikuje faktycznego stanu wiary danej osoby.
zakład Pascala zakłada że jednak warto w tym "kłamstwie" spędzić życie


@Trzcina88198819: Zakłąd pascala jest logicznie błędny, bo rozpatruje tylko przypadek jednego boga który nagradza tych co w niego wierzyli. A są jeszcze inne przypadki:
- nie trafiasz we właściwego boga i zostajesz ukarany za to
- trafiasz we właściwego, ale on wcale nie wynagradza za wiare w niego bo ma to w dupie
- trafiasz we właściwego, ale on nagradza
@lakukaracza_
Przecież wiara w to, że nic nie ma po śmierci jest tak samo wiarą jak to, że coś jest. Oba podejścia są wiara bo nie są wiedzą.
Jak na to, że polowe swojego dnia poswiecasz na spamowanie wykopu, to twoje wysrywy są zaskakująco płytkie i ograniczone.
Atencji ci żonka nie daje, że się tak wierzgasz na portalu ze śmiesznym obrazkami? Może to jest swego rodzaju wołanie o pomoc?
Dlaczego miałoby tak być? Choćby dlatego, że jesteśmy jedynym gatunkiem na ziemi, który jest świadomy swojego istnienia czyli oprócz świadomości ma tez samoświadomość


@dobrzecisiewydaje: To nie jest prawda. niektóre z małp również mają świadomość swojego istnienia. Niektóre nawet zostały nauczone języka migowego w którym ową samoświadomość kilka razy zaprezentowały w "rozmowie" z ludźmi. Troszkę czar pryska jeśli chodzi o naszą wyjątkowość, wiem, ale warto się z tym pogodzić, że jako gatunek,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lakukaracza_: polecam poczytać o śmierci klinicznej a w szczególności książkę "wieczna świadomość". Jaką masz podstawę by twierdzić, ze nic nie ma? Negujesz przeżycia innych ludzi dlatego, że ty nic takiego nie doświadczyłes?
polecam poczytać o śmierci klinicznej a w szczególności książkę "wieczna świadomość". Jaką masz podstawę by twierdzić, ze nic nie ma? Negujesz przeżycia innych ludzi dlatego, że ty nic takiego nie doświadczyłes?


@provotor: Nawet jeżeli pewnych fenomenów nie umiemy wyjaśnić to tłumaczenie tego Bogiem jest śmieszne i przypomina mi tłumaczenie Zeusem piorunów w starożytnej Grecji. Nikt po roku w grobie nagle nie wstał więc spadówa.
Raczej tak jest jak pisze lakukaracza_
Jednak to że nie ma życia po śmierci wcale nie musi być takie straszne i napawać beznadzieją a szczególnie rozczarowaniem po tym jak religie naobiecywały wieczne rozkosze a tu dupa.

Cały sens istnienia wykracza poza nasze możliwości rozumowania. Nikt nie wie czym naprawdę jest wszechświat i o co chodzi w tym całym #!$%@?. Raczej nie ma świadomości po śmierci bo świadomość jest wynikiem działania naszego ciała
@lakukaracza_ Ale wcale nie trzeba wierzyć w jakiegoś konkretnego boga/bogów by nie być pewnym pośmiertnej anihilacji.
Ja jestem na takim etapie, że nie jestem ateistą, ale trzymam się z daleka od zorganizowanych religii. Uważam po prostu, że coś musiało popchnąć pierwszą kostkę domina, coś innego mogło ustawić twór, który to zrobił itd. Postać, jakiś dziwny twór, energia, nie wiem. Wiem tylko, że to koncepty znacznie przerastające mnie i nas ogólnie jako gatunek.
@lakukaracza_: ja miałem sytuację która utwierdzila mnie w przekonaniu że jednak życie po śmierci istnieje. Byłem u kuzyna, wtedy jego syn miał jakieś 4 lata, kuzyna mama zmarła w latach 90. Siedzimy 2 kuchni pijemy kawę i nagle przychodzi i mówi że była u niego babcia, my tacy zdziwieni, on mówi że powiedziała że jest jego babcią i żeby się jej nie bał i mówi że miała coś dziwnego na głowie.
@lakukaracza_ panie szanowny, rozumiem i akceptuję walkę z wplatanym w każde możliwe miejsce katolicyzmem, ale zachowajże zdrowy rozsądek, bo wkraczasz w arkana autaośmieszenia. Z walką ograniczania wolności ludzkiej przechodzisz w kreowanie innych ograniczeń. Każdy podmiot chlubiący się posiadaniem prawdy z założenia odrzucam; moja skromna rada - waż słowa, by osiągnąć zamierzony cel w sposób mniej uciążliwy. Żyj i daj żyć innym.
Chyba że po prostu chcesz mieć łatkę trola, to nic nie
Wasza świadomość zniknie i będzie tak jak podczas spania bez snów, lub jak przed waszymi narodzinami.


@lakukaracza_: podziwiam twój optymizm. Nie będzie żadnego spania tylko inne życie-bo co wydarzyło się raz wydarzy się ponownie tylko w innej konfiguracji. Nie mówię tu o jakiejś reinkarnacji tylko urodzinach na nowo w organizmie zdolnym do podtrzymania choćby śladowej samoświadomości.
@Giganum: Mam podobną opinię. Sam fakt powstania wszechświata i sposób w jaki to się stało jest niesamowity. Powstanie rozumnego życia też nie mieści mi się w głowie, bo nawet przy tak długim czasie powstawania ciężko mi pojąć w jaki sposób zbitek pierwiastków uzyskał samoświadomość. Do tego dochodzi geneza modelu standardowego i źródło tych sił. Sporo już wiemy o świecie ale nadal nikt nie ma zielonego pojęcia skąd się to wszystko wzięło