Wpis z mikrobloga

Wiecie jaka jest prawda? Nie ma życia po śmierci. Umrzecie i zgnijecie jak każde żywe stworzenie we wszechświecie. Wasza świadomość zniknie i będzie tak jak podczas spania bez snów, lub jak przed waszymi narodzinami. Wiem to bo nie ma żadnych wiarygodnych przesłanek, że jest inaczej.

Szukacie nadziei przed uniknięciem tego losu w kłamstwach, których jedynym celem było i jest utrzymywanie waszego dobrego samopoczucia. Dlatego wolicie uwierzyć w największe dyrdymały by tylko się pocieszyć. Może nawet nie robicie tego całkiem świadomie, tylko wasz mózg próbuje odganiać tak natrętną i bolesną prawdę byś mógł normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Nie jestem może szczęśliwszy od was, może nawet nie mądrzejszy, ale jestem ze sobą chociaż szczery.

Nie czujecie w głębi siebie tej prawdy? Nie uciekacie od tych myśli przed snem włączając muzykę? Może zdobądźcie się na odwagę i posłuchajcie prawdy w sobie, życie jest jedno i za krótkie by spędzić je w kłamstwie - nawet najpiękniejszym.

#bekazkatoli #oswiadczenie #takaprawda
  • 176
  • Odpowiedz
zakład Pascala zakłada że jednak warto w tym "kłamstwie" spędzić życie


@Trzcina88198819: istnienie religii, która ludzi wierzących w "złego" boga karze "piekłem", a ateistów "czyśćcem", lub "niebem" - sprawia, że zakład Pascala przestaje się opłacać.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: w gruncie rzeczy nie umrzemy, bo się nigdy nie narodziliśmy. A to wszystko ponieważ, w sumie nie ma czegoś takiego jak my. To tylko wszechświat bawi się sam ze sobą, w sobie tylko znanym celu. Nie jesteśmy naszymi ciałami, umysłami. Jesteśmy jednym wszechświatem, ulegającym iluzji podziału na potrzeby nierozbieralne umysłem.
Oczywiście ciało które teraz stuka w klawiaturę zgnije. Oczywiście udawanie, że jest się wszechświatem to religia. Również jednak pisanie
  • Odpowiedz
@bartdziur: Gdyby on jeszcze jakoś merytorycznie zabierał się za tę krytykę, to on woli robić jakieś podś#!$%@?, #!$%@? zdjęcia z biblią itp.Jak ktoś w taki sposób wjeżdża na najwyższe wartości w życiu jakiegoś człowieka to nie ma co się dziwić, że taki ktoś później spotyka się kosą pod żebrami.XXI wiek XXI wiekiem, wolność słowa wolnością słowa ale są granice dobrego smaku.Jeśli się takową przekroczy to powinno się liczyć z konsekwencjami,
  • Odpowiedz
ja tylko mam nadzieje, ze to nie jest tak, ze ciało umiera, a świadomość żyje wiecznie pod ziemią. Bo w sumie nie ma dowodów na to, że tak nie jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@dobrzecisiewydaje: A ta świadomość jak niby podtrzymuje siebie samą bez energii? Jest jakaś tajemnicza energia która ją utrzymuje? Ciało przestaje funkcjonować, mózg umiera i schładza się do temperatury otoczenia bo nie zachodzą
  • Odpowiedz