Wpis z mikrobloga

Wiecie jaka jest prawda? Nie ma życia po śmierci. Umrzecie i zgnijecie jak każde żywe stworzenie we wszechświecie. Wasza świadomość zniknie i będzie tak jak podczas spania bez snów, lub jak przed waszymi narodzinami. Wiem to bo nie ma żadnych wiarygodnych przesłanek, że jest inaczej.

Szukacie nadziei przed uniknięciem tego losu w kłamstwach, których jedynym celem było i jest utrzymywanie waszego dobrego samopoczucia. Dlatego wolicie uwierzyć w największe dyrdymały by tylko się pocieszyć. Może nawet nie robicie tego całkiem świadomie, tylko wasz mózg próbuje odganiać tak natrętną i bolesną prawdę byś mógł normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Nie jestem może szczęśliwszy od was, może nawet nie mądrzejszy, ale jestem ze sobą chociaż szczery.

Nie czujecie w głębi siebie tej prawdy? Nie uciekacie od tych myśli przed snem włączając muzykę? Może zdobądźcie się na odwagę i posłuchajcie prawdy w sobie, życie jest jedno i za krótkie by spędzić je w kłamstwie - nawet najpiękniejszym.

#bekazkatoli #oswiadczenie #takaprawda
  • 176
@nektar_cebulowy: Nie chodzi już o jakąkolwiek religię, a wartości człowieka. Wg ciebie obrażanie kogoś, sranie gównem na czyjeś np zdjęcie rodziny to jest dobre, bo to jest "wolność słowa i wypowiedzi"? Nie wycierajcie sobie gęby wolnością wypowiedzi, aby wyrzygiwać wasze chore przemyślenia i jechać innych psychicznie
Jakby ktoś np w twarz mi mówił, że moja matka to #!$%@? #!$%@?, że dobrze że zachorowała itp to atak na taką osobę jest uzasadniony
@lakukaracza_: ale chyba zle mnie zrozumiałeś, bo ja nie twierdze i nie wmawiam ci, ze na pewno istnieje życie po życiu. Mam tylko nadzieje, że to nie jest tak, że ciało umiera a świadomość, czyli twoje mentalne „jestestwo” jest uwięzione w martwym ciele. Dlaczego miałoby tak być? Choćby dlatego, że jesteśmy jedynym gatunkiem na ziemi, który jest świadomy swojego istnienia czyli oprócz świadomości ma tez samoświadomość. Pozostałe gatunki, mimo tych samych
że jesteśmy jedynym gatunkiem na ziemi, który jest świadomy swojego istnienia


@dobrzecisiewydaje: imo tak nie jest, ale mamy to najbardziej rozwinięte. A nawet jeżeli, to czy posiadanie cechy ewolucyjnej innej niż reszta zwierząt jest dowodem na życie po śmierci? Samoświadomość dała nam przewagę ewolucyjną (cywilizacja, nauka, technika itd) i tyle co do jej pochodzenia u ludzi, gdyby taką sama przewagę dawała strzelająca trucizna z dupy to zamiast samoświadomi byśmy chodzili z
@nektar_cebulowy:

Co?


Dałem przykład bezczeszczenia jakichkolwiek wartości które są ważne w życiu jakiekogokolwiek człowieka

Naprawdę przez zwykłe memy ucierpiałeś na zdrowiu psychicznym?


Jakie memy człowieku? Jakie ucierpiałeś?
Ja nie mówię o internecie, bo są ludzie którzy w prawdziwym życiu potrafią bezpodstawnie primitywnie obrażać ważne rzeczy w życiu jakiegoś człowieka.
Było mnóstwo przypadków, jak ktoś np palił koran albo biblię lub kładł na nie gówno.To jest wg ciebie normalne, wolność wypowiedzi i
@lakukaracza_ wiesz, ludzie kiedyś twierdzili, że rozród odbywa się w ten sposób, że w siusiaku i jajkach siedzą takie małe czlowieczki, które chłop wszczykuje babie do kuśki i one tam wtedy rosno i proszę ecce homo. Dopiero sporo lat pozniej okazało sie, że jest inaczej.

Także sory, ale wszelkie definitywne stwierdzenia racz panie odrzucić, prawdę bowiem głoszą słowa "nigdy nie mów nigdy". To co dziś nieznane i niezrozumiane może jutro okazać się
@lakukaracza_: dziś mnie jeden katol z pracy uświadamiał, że powinienem wychowywać dziecko po katolicku, bo jak babcia umrze to dziecko przeżyje mniejszą traume gdy usłyszy, że babuszka jest w niebie i spotkają się jeszcze gdy nadejdzie sąd ostateczny. Zapomniałem tylko spytać czy mam mówić dziecku, że babuszka mogła np. masturbować się i przez to pójdzie do piekła gdzie będzie płonąć, a szatany będą poddawać ją wymyślnym torturom przez całą wieczność.
@lakukaracza_ jedyną nagrodą jaką można uzyskać jest spełnienie swoich pragnień za życia. Odrzuć abstynencję, nie rezygnuj z uciech, które nie krzywdzą innych, bo ktoś wypalił ludziom w podświadomości, że to grzech. Nie pozwól, żeby Twoje słabości sprawiły, że staniesz się niegodziwcem, walcz z nimi, bądź dumny, nie marnuj swojej dobroci i miłości na niewdzięczników, nagradzaj nią tych, którzy postępują godnie. Nie nadstawiaj drugiego policzka. Pokaż niegodziwcom, że postępując złośliwie działają na własną