Wpis z mikrobloga

Już prawie 24h jestem na SORze w Szpitalu Praskim #warszawa. W niedzielę wieczorem coś ukuło mnie w boku tak, że ledwo się ruszałem. Pogotowie zawiozło mnie z objawami kolki nerkowej.

Niestety USG wykazało zmiany na wątrobie i w nadnerczu. Czekam na przyjęcie na oddział bo miejsc nie ma, w celu dalszej diagnostyki pod kątem #rak #nowotwory


Mirki i Mirabelki - badajcie się regularnie i nie odkładajcie wizyty u lekarza. Może gdybym co pół roku robił morfologię i szybciej poszedł z pierwszymi objawami do internisty, to może byłbym 2-3 miesiące do przodu.

Post trochę atencyjny, ale chciałem się wygadać. Kto chce niech zostawili plusa, kto nie niech nie hejtuje.

sarmatawkapciach - Już prawie 24h jestem na SORze w Szpitalu Praskim #warszawa. W nie...

źródło: comment_YxvG8KLRa1xoHchCQV3nhSSiILc3UVFM.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iEarth no właśnie jest taki kupisz, że nie mam jak się dowiedzieć - dzisiaj było już kilka reanimacji i nie mały tłum, więc ciężko o chwilę rozmowy :/

Mam nadzieję że szybko to coś kopnę w dupę i w nagrodę pójdę sobie pierwszy tatuaż aż w życiu do lokalu na raki
  • Odpowiedz
@sarmatawkapciach: życzę ci dużo, dużo, dużo zdrowia. Natomiast co do badań, to trzeba miec dużo siły, żeby móc się zbadać. Ja od 3 lat chodziłam po lekarzach z bólem brzucha, czasem tak ostrym, że mdlałam. Słyszałam już, że to zapalenie pęcherza, jelito drażliwe, uczulenie na gluten lub mleko lub cytrusy, może nerki, a może nerwica, rakiem też straszyli - po ponad dwóch latach i zaliczeniu kilkunastu gabinetów lekarskich dostałam skierowanie
  • Odpowiedz
@sarmatawkapciach: Tylko bez niepotrzebnego stresu i walczenia w głowie z czymś, czego może nie być i raczej nie ma. A jak będzie to się wyleczy. Ja z mirko spadam, bo aż strach, ale ty nie uciekaj, bo kto jak nie oni ci pomogą w razie czegoś ;) Teraz masz być jak Tommy Lee Jones w Ściganym :)
  • Odpowiedz
K---a za dużo czasu na wykopie i może rzeczywiście raka dostałem

Niestety w moim przypadku tak właśnie było ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Mirki i Mirabelki - badajcie się regularnie i nie odkładajcie wizyty u lekarza.

Na większość nowotworów nie ma badań przesiewowych. Póki coś się nie dzieje, to małe szanse, że cokolwiek znajdą, bp nie będą każdym kątem na
  • Odpowiedz
@sarmatawkapciach: też miałem nagłe kłucie w prawym boku. Trafiłem z podejrzeniem kolki żółciowej albo nerkowej-nic nie wykazało na rtg/usg/badaniu krwi moczu itd. Żadnej kolki nie było, nic mi teoretycznie nie jest a od 1.5 roku czuje bez przerwy ból w prawej części brzucha
  • Odpowiedz
@sarmatawkapciach: ale Co ty byś chciał zobaczyć w morfologii? Badania krwi dla mężczyzn odnośnie raka to kpina. W Polsce coś takiego jak profilaktyka nie istnieje. Niestety.

  • Odpowiedz