Wpis z mikrobloga

Może chodzi o to że na przykład Nie musiałem używać twierdzenia Pitagorasa przy rozmowie o pracę tylko..... na przykład jakiejś innej wiedzy
@a4z4a4: Nie rozumiesz idei szkoły. Pitagoras, równania z dwoma niewiadomymi i funkcja kwadratowa to podstawa ucząca logicznego myślenia. Jeśli ktoś nie jest w stanie opanować tak prostych rzeczy, to jak takiej osobie dać później do wykonania najprostsze zadanie? Nie musisz z tego korzystać na co dzień, ale powinieneś to rozumieć.


A poza tym po co typowemu wykopkowi wiedza o seksie, skoro i tak z niej nie skorzysta? ( ͡° ͜
@gosvami: Celem zarówno tej konkretnej wypowiedzi jak i całej kampanii prowadzonej przez Rubik jest spowodowanie, żeby na temat edukacji seksualnej zaczęło się mówić otwarcie i jak najszerzej i żeby to przestał być temat tabu - uważam, że robi to skutecznie, nie wiem czy słuchałeś jakiegoś dłuższego wywiadu z nią na ten temat, czy wnioskujesz tylko po jednym nagłówku ?

Jak na czasy, w których żyjemy to Polska jest niestety mega zacofana
@Matis666: Nie uważasz, że jednak żeby studiować inżynierię trzeba mieć podstawy matematyki, z czego twierdzenie pitagorasa jest podstawą podstaw? A jednak ludzie ruchają się od zamierzchłych czasów i nie potrzebują do tego nauki?
Nie wiem co tam dokładnie studiujesz, ale równie dobrze ktoś mógłby powiedzieć o jakimś innym twierdzeniu, z którego akurat przyszło ci korzystać, że uczą go w szkołach bez sensu, a o seksie nie.
@gosvami: mogliby zrobić 1 słownie jedną godzinę wykładu o prezerwatywach żeby karyny i sebixy się nie rozmnażały (choć zakładam małą skuteczność) ale #!$%@? dlaczego ta celebrytka szkaluje naukę matmy czyli logicznego myślenia w dużej częsci. Przecież te #!$%@? Karyny i Sebixy będą potrzebowały matmy żeby choćby obliczyć czy mogą przyjąć daną promkę od klienta w McDonaldzie. Najprostsze prace mają coraz większe wymagania intelektualne.