Wpis z mikrobloga

@RebelSon: zależy jaką masz umowę i gdzie pracujesz
np szpitale pracują przez co laboratoria też w wyniku czego inni pracownicy powiązani z labem też pracują, ale na pewno nikt nie ma narzuconego dnia do odbioru tylko sam sobie wybiera z datą nie późniejsza niż 30.12.2018
  • Odpowiedz
@RebelSon: a już za miesiąc "MIRKI KURŁA JAKI JANUSZEX DZIS WIGILIA A JA SIEDZE W PRACY DO 16" - to jest super sprawa że 12.11 można odrobić taki dzień jak 24.12 skoro i tak 12.11 miał być pracujący
  • Odpowiedz
@RebelSon: Legalnie: NIE może.
Zdroworozsądkowo: i tak 2 tyg temu mieliście normalnie pracować, pisowi o------o, w dużej mierze idzie Wam na ręke, bo 24.12 jest poniedziałek i tym sposobem nie będzie żadnego problemu z przychodzeniem w Wigilię tylko wszyscy będziecie mieć święta już od popołudnia piątek 21.12. Bite pięć dni. Bez konfliktów kto ma pracować w Wigilię, a kto nie. Oczywiście pewnie pojawi się jakiś małpiszon co będzie się pluł,
  • Odpowiedz
  • 4
nie może, u nas w firmie pracownicy tak chcieli zrobić i się pracodawca nie zgodził po konsultacji z prawnikiem, za duże ryzyko inspekcji


@Mithrindil U mnie dobrowolnie można wziąć w ten dzień nadgodziny do odebrania później w formie wolnego, więc wątpię w prawny zakaz.
  • Odpowiedz
@RebelSon: Jak się cieszę że pracuje w małej firmie wykończeniowej a nie światowym korporacji xD Szef zadał dzisiaj proste pytanie, czy chcemy pracować w poniedziałek czy skorzystać z tego wolnego i tyle w temacie, a nie jakieś hur dur ale pan pis dał wolne tego dnia
  • Odpowiedz
Kodeks pracy, dział 6, rozdział 7, art 151-10.


@Igristoje: Art 4 ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych.

Bardzo wątpię aby SN uznał zasadność skrócenia vacatio legis. Ta ustawa to jest policzek wymierzony w przedsiębiorców i mam nadzieje, że będzie więcej tak odważnych osób jak szefowa OPa. Za kilka miesięcy pewnie wybuchnie afera związana z tysiącami spraw w sądach związanych z tym dniem wolnym.
  • Odpowiedz
U nas kartki nie było, trzeba przyjść. Nie przyjscie skutkuje utratą premi. Zrobili święto a elementy muszą być gotowe na wtorek tyle z zaścianek władzy każdy ich olewa. Na szczęście druga zmiana w niedzielę nockę zaczynają #zale #polityka
  • Odpowiedz
@sebool12 dokładnie tak to zrobili u mnie w szpitalu. Myśleliśmy, że może narzucą nam właśnie wigilię wolną, ale dali dzień do wybrania do końca grudnia. Co ciekawe lekarze mają płacone 200% , plebs tylko dzień wolny))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Igristoje: U nas tak jest. 12 do pracy, Wigilia wolna - mamy tylko w pracy rozkmine czy mimo odbioru dnia wolnego nie powinniśmy dostać jakiegoś dodatkowego wynagrodzenia za prace w swieto?
  • Odpowiedz