Wpis z mikrobloga

@LowcaG: No dobra skiepściłem. Tak na serio to:

1. stworzyć bazę w sqlite 3 (tylko nie wiem jak to ogarnąć w settingsach)
2. zmienic ustawienie postgresa (nie wiem za bardzo jak bo każde rozwiązanie pokazuje na lokalnym serwerze)
3. #!$%@?ć kompa przez okno i skoczyć za nim popełniając samobójstwo.
  • Odpowiedz
odpowiedź jest jak byk:
"permission denied to create database"

to błąd zwrócony przez Postgres. Możesz mieć dostęp do istniejącej bazy ze wszystkimi prawami ale dany użytkownik nie ma praw w tworzeniu baz.
  • Odpowiedz
@IsambardKingdomBrunel: testy powinno sie raczej uruchamiac na takiej samej bazie danych jaka bedzie w przyszlosci obslugiwala program, wiec lepiej nie uzywac sqlite. rozwiazanie jest takie, zeby dac uzytkownikowi zdefiniowanemu w sekcji DATABASES uprawnienia do tworzenia baz danych
  • Odpowiedz
@benedek: Już znalazłem opis krok po kroku jak to zrobić, ale dla lokalnej bazy. Mam sobie postawioną bazę w elephantSQL i używam zewnętrznej bazy i nigdzie nie widzę jak to ogarnąć. Nie chcę stawiać sobie bazy lokalnej (co pewnie rozwiązałoby szybko problem) tylko chciałem to zrobić prawilnie na bazie jaką już mam.
  • Odpowiedz
@IsambardKingdomBrunel:
Jakie masz prawa na zdalnym serwerze? możesz się podpiąć przez psql jako administrator? (zazwyczaj użytkownik "postgres") lub ktoś z uprawnieniami do tworzenia, modyfikowania praw użytkowników? Zdalny serwer to Twój serwer, czy zewnętrzny, jeśli Twój to nie ma najmniejszego problemu.
  • Odpowiedz