Wpis z mikrobloga

  • 215
Pracuję w zakładzie, gdzie większość stanowią faceci. Często słyszę od facetów jakieś głupie komentarze w stylu "cześć słoneczko", "dzień dobry miłości moja", "ale ślicznie wyglądasz", "kochanie, podaj mi to i to", a od faceta który ze mną dojeżdża i ich kolegów "na taki widok warto było czekać". I wiele innych tekstów o podobnym wydźwięku. Dziwnie się z tym czuję. Mam chłopaka, wszyscy o tym wiedzą, zwracam im uwagę na takie teksty, bo chcę być fair wobec swojego chłopaka, a oni dalej. Najbardziej się zastanawiam nad tym co ich żony by na to powiedziały. Czasami przecież to jest normalny flirt. Nie wiem jak można być tak nie w porządku wobec partnera. I nie są to jacyś starzy Janusze tylko młodzi faceci 30-40 lat..
Przesadzam i powinnam trochę wyluzować czy serio jest coś nie tak?
#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki
  • 133
  • Odpowiedz
@Amestris dla mnie sa dwie opcje. Albo masz bardzo niskie poczucie wlasnej wartosci i nie potrafisz przyjac tego, ze ktos moze Cie traktowac z życzliwością. Po prostu usmiechnij sie i powiedz czesc:). Jezeli nie jestes w stanie tego mimo wszystko zaakceptowac, to popros takiego delikwenta na stronę i mu powiedz o swoich uczuciach: "Wiesz co, to bardzo miłe z Twojej strony, ze tak sie do mnie zwracasz, jednak czuje się bardzo niezręcznie,
  • Odpowiedz
@Amestris: póki Cię któryś nie złapie za tyłek to traktuj to po prostu traktuj to na luźno. Sam kiedyś pracowałem w firmie, gdzie na 4 facetów przypadało 16 kobiet XDDD I jeden się z drugim ścigał w waleniu takich "komplementów" to też był rak, ale kobietki traktowały to luźno i tyle.
  • Odpowiedz
@Amestris: Wg mnie też nie przesadzasz. Zawsze współczułem różowym, kiedy słuchałem takich tekstów bo to naprawdę może #!$%@?ć. Rozumiem, że są kobiety(myślę, że również może dotyczyć facetów) potrzebują atencji itd. Jednak często te teksty są naprawdę żenua. Zawsze jak coś takiego słyszę to w głowie widzę podpitego 15 rok Zbyszka pod jedynym sklepem na wsi i mówi takie gentelmenskie teksty na podryw, jakby #!$%@? sobą coś reprezentował XD To jest coś
  • Odpowiedz
bo chcę być fair wobec swojego chłopaka


@Amestris: nie jesteś nie fair, nie wiem skąd taka myśl. Chyba, że coś przemilczałaś w poście.
  • Odpowiedz
@whiteglove: wiele jeszcze wody uplynie zanim ten seksizm zniknie.

dosc dlugo musialam tlumaczyc ludziom, dlaczego tekst 'witam nowych studentow, o ile pieknych dziewczyn mamy na sali' na dzien dobry od wykladowcy jest nie na miejscu, a i tak wiekszosc nie rozumie o co mi chodzi.
  • Odpowiedz
  • 1
@Flypho jesteś w stanie sobie wyobrazić sytuację w której np szef przy innych współpracownikach mówi do Ciebie "słoneczko" albo "kochanie"? Według Ciebie byłbyś traktowany poważnie?
  • Odpowiedz
@triada:
To nie jest tak, że on cię nie traktuje poważnie, bo nazywa cię słoneczkiem. On cię nazywa słoneczkiem, bo cię nie traktuje poważnie. To proste. Jest jeden sposób, żeby facet traktował cię poważnie - musisz wejść z nim w rywalizację w której możesz zwyciężyć. Inaczej zawsze będziesz słoneczkiem.
  • Odpowiedz