Wpis z mikrobloga

  • 215
Pracuję w zakładzie, gdzie większość stanowią faceci. Często słyszę od facetów jakieś głupie komentarze w stylu "cześć słoneczko", "dzień dobry miłości moja", "ale ślicznie wyglądasz", "kochanie, podaj mi to i to", a od faceta który ze mną dojeżdża i ich kolegów "na taki widok warto było czekać". I wiele innych tekstów o podobnym wydźwięku. Dziwnie się z tym czuję. Mam chłopaka, wszyscy o tym wiedzą, zwracam im uwagę na takie teksty, bo chcę być fair wobec swojego chłopaka, a oni dalej. Najbardziej się zastanawiam nad tym co ich żony by na to powiedziały. Czasami przecież to jest normalny flirt. Nie wiem jak można być tak nie w porządku wobec partnera. I nie są to jacyś starzy Janusze tylko młodzi faceci 30-40 lat..
Przesadzam i powinnam trochę wyluzować czy serio jest coś nie tak?
#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki
  • 133
  • Odpowiedz
@Amestris

@SpalonyHeretyk
@AndyMendy to jest brak szacunku do niej, ponieważ nie jest traktowana na równi z resztą pracowników. Komu powierzysz ważne zadanie? Tomkowi czy tej Asi z drugiego działu, co codziennie jej mówisz "cześć słoneczko, cześć maleńka"? Traktowanie kobiet jak słodkich niuń w miejscu pracy jest tragicznie nieprofesjonalne.
  • Odpowiedz
@whiteglove: zadanie powierzę tej osobie która się do tego lepiej nadaje. Mówienie do dziewczyny "słoneczko" jest dla mnie tak samo normalne jak mówienie do kolegi z pracy "ziomek" czy "gościu". Tu też można się #!$%@?ć, że ziomkowi się odpowiedzialnego zadania nie powierzy. Nie ma sensu szukać problemu tam gdzie go nie ma

A jak mirabelce to nie pasuje to niech powie wprost w pracy, że sobie tego nie życzy
  • Odpowiedz
@Fafnucek chciałbyś mieć takie heheszki codziennie? "Cześć Maciuś, co tam kochanie? O, Tomek, dobrze że cię widzę, musimy pogadać o projekcie, miłego dnia Maciuś!"
@Mathas współpracownice służą do tego, żeby umilać sobie czas w pracy gdy mężczyźni znudzą się swoimi żonami?

@MiQ27 to nie jest szarmanckie.
  • Odpowiedz
nie jest traktowana na równi z resztą pracowników


@whiteglove: nie, jest obecnie stawiana wyżej i współpracownicy jej słodzą. Jak by była na równi to by usłyszała tylko zdawkowe "dzień dobry" albo i tego nie.
  • Odpowiedz
@MiQ27 nie jest. Po pierwsze, ona źle się z tym czuje. Po drugie, w ten sposób kreuje się pewien obraz: ona jest miła, słodka, śliczna, kochana. Małe dzieci są miłe, słodkie, śliczne i kochane, szczeniaczki też. Potraktujesz je jako poważnych współpracowników?

Jaki jest szef dużej korporacji? O, jaki jest Elon Musk? Pewny siebie, przedsiębiorczy, stawiający sobie nowe wyzwania? Czy miły, słodki, śliczny i kochany?
  • Odpowiedz
@whiteglove: no u mnie w firmito taki standard w obie strony i skandalu nie ma. Nie powiem do pani dyrektor "Słoneczko, co tam z moją podwyżką?" i vice versa,, ale z resztą pracownic i pracowników nie ma problemu. Mamy dość luźne podejście do takich spraw i w sumie w każdej robocie, w której robiłem tak było.
  • Odpowiedz
@whiteglove: po pierwsze nie jest szefem.
A źle się czuje bo źle to interpretuje. Koledzy jej nie podrywają ani nie molestują, tylko starają się być mili.
Jeśli wyluzuje, przestanie się spinać i zacznie z nimi żartować w ten sam deseń, to załatwi tam w zakładzie wszystko i wszędzie. Ludzie nie lubią sztywniaków i ponuraków płci obojga, a donosicieli wcale.
  • Odpowiedz
@MiQ27 mówię ci "hej MiQ27, ale masz sexy dupcię mmmrrr bralabym". Nie podrywam cię ani nie molestuję, tylko staram się być miła ( ͡° ͜ʖ ͡°) może wyluzuj, przestać się spinać i sam zacznij tak żartować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
"cześć słoneczko", "dzień dobry miłości moja", "ale ślicznie wyglądasz", "kochanie, podaj mi to i to",

ale masz sexy dupcię mmmrrr bralabym


@whiteglove: czytać umiesz? Ze zrozumieniem treści? To jakby nie ten sam poziom na skali.
  • Odpowiedz
@rybsonk: niestety ale nie jest i to jest Wasz główny problem, że brakuje wam wyczucia. W związku z czym wszystko jest "hurr durr molestowanie", nawet zwykłe komplementy.
  • Odpowiedz
niestety ale nie jest i to jest Wasz główny problem, że brakuje wam wyczucia


@MiQ27: czekaj czy ty właśnie zarzuciłeś komuś brak wyczucia? xD no jprdl ośmiesz się jeszcze trochę bambo, potrzebuję poprawić sobie humor
  • Odpowiedz