Wpis z mikrobloga

Pracuję w zakładzie, gdzie większość stanowią faceci. Często słyszę od facetów jakieś głupie komentarze w stylu "cześć słoneczko", "dzień dobry miłości moja", "ale ślicznie wyglądasz", "kochanie, podaj mi to i to", a od faceta który ze mną dojeżdża i ich kolegów "na taki widok warto było czekać". I wiele innych tekstów o podobnym wydźwięku. Dziwnie się z tym czuję. Mam chłopaka, wszyscy o tym wiedzą, zwracam im uwagę na takie teksty, bo chcę być fair wobec swojego chłopaka, a oni dalej. Najbardziej się zastanawiam nad tym co ich żony by na to powiedziały. Czasami przecież to jest normalny flirt. Nie wiem jak można być tak nie w porządku wobec partnera. I nie są to jacyś starzy Janusze tylko młodzi faceci 30-40 lat..
Przesadzam i powinnam trochę wyluzować czy serio jest coś nie tak?
#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki
  • 133
@Amestris: Są dwie możliwości. Krótko pracujesz albo szukasz problemu tam gdzie go nie ma. W wielu pracach takie sytuacje są na porządku dziennym. U mnie też. Nikt nie bierze tego poważnie.

Faceci na swój sposób chcą być mili dla ciebie. Wierz mi, żebyś nie chciała być traktowana jak podczłowiek, kiedy współpracownicy odnoszą się do ciebie jak do przedmiotu.

Coś mi się wydaje, że pojęcie "molestowanie" za bardzo wchodzi ludziom do głowy.