Wpis z mikrobloga

@Holiday: No ale to co podesłałes jest przeciez dokladnie tym samym co ja powiedziałem?
Powinnismy byc kulturalnymi ludzmi, traktowac osoby niezaleznie od plci z szacunkiem, zwracac sie do nich w sposob jaki sie przedstawiaja. Tego moim zdaniem wymaga podstawowa kultura.

Nie zmienia to jednak faktu, ze z punktu widzenia biologicznego kobieta po operacjach nie jest facetem.

Natomiast nadal nie rozwiazuje to problemu wchodzenia do toalety. O ile Buck Angel wchodzacy do
  • Odpowiedz
@Holiday: po lekturze w 100% zmieniłem swoje zdanie o osobach trans, sam pomyślę nawet nad zmianą płci w przyszłości.

Mam tylko nadzieję że za parę lat światowa organizacja zdrowia znowu nie zmieni zdania (co już raz uczyniła) i nie zacznie pewnych rzeczy traktować jako ciężkich schorzeń psychicznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Holiday czyli nie "zaburzenie" a "unikalne doświadczenie"- wszystko można ładnie ubrać w słowa. Nic mi do ich ciał, tylko niech mnie nie krzywdzą i nie zabraniają mi być dumnym białym mężczyzną (nie ukrywajmy, że głównie słyszy się o takich co działają w ten sposób)
  • Odpowiedz
@Holiday: To, że ktoś dał się pokroić chirurgom i całe dorosłe życie przyjmuje hormony, by mieć męską sylwetkę, wcale nie znaczy, że jest mężczyną. O tym decydują głównie obecność (lub brak) chromosomu Y wewnątrz komórek oraz obecność cech płciowych powstałych w sposób naturalny od okresu prenatalnego do okresu dojrzewania.
  • Odpowiedz
O tym decydują głównie obecność (lub brak) chromosomu Y wewnątrz komórek oraz obecność cech płciowych powstałych w sposób naturalny od okresu prenatalnego do okresu dojrzewani


@plackojad: prawacki i ograniczony chromosom #pdk
  • Odpowiedz
@Holiday: Tysiące lat nauki, długoletnie badania, dyskusje uznanych ekspertów w danej dziedzinie, ciągłe odkrywanie nowych zakamarków ludzkiej psychiki przez wykształconych i doświadczonych psychologów, a przyjdzie ci taki prawak i powie, że na jego chłopski rozum coś jest złe, bo jest złe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Holiday
Nie rozumiem jaka to różnica w jakim kiblu kto sra i szcza. Jak dla mnie to mógłby być jeden kibel dla wszystkich. XD #!$%@? mnie to.
  • Odpowiedz
Zgodnie z przekonaniami #4konserwy jest to 100% kobieta i


@Holiday: Randomowy #4konserwy here - ciezko orzec bez poznania, ale z duza doza prawdopodobienstwa mozna go uznac za faceta.

Ale jako neuropek powinnes sie wstydzic dawac argument, w ktorym zakladasz, ze ktos wygladajacy jak facet powinnien byc zakwalifikowany jako facet :P
  • Odpowiedz
  • 0
osoby trans nie popełniają samobójstw

@TurtleHerd: za to czesto umieraja na raka spowodowanego terapia hormonalna, o czym lekarze z pewnoscia wspominaja pacjentom, ale nie jest to jednak oczywiste dla szerszej publiki, co przydaloby sie zmienic poki medycyna nie odkryje bezpieczniejszej formy korekcji plci
  • Odpowiedz