Wpis z mikrobloga

Jak ja gardzę ruchem drogowym w Polsce... Ostatnio jeżdżę sobie w ten sposób, że na krajówkach ustawiam sobie tempomat na jakieś 95 km/h, GPS pokazuje mi wówczas około 91-92 km/h i tak sobie jadę. Co prawda wielu kierowców jedzie ładnie za mną, propsy, ale niestety bardzo wielu musi mnie koniecznie wyprzedzić i to nierzadko z narażeniem życia, na centymetry #!$%@?. Wczoraj jakiś koleś w kabriolecie tak wyprzedzał, że musiałem przyhamować, bo by się nie zmieścił przede mnie, bo TIR z naprzeciwka był już blisko. Inna Karyna biednej hondzie jazz z Brajankiem na pokładzie, kilka kilometrów jechała mi dosłownie na zderzaku, jakieś 3 metry odstępu i polowała na sposobność wyprzedzenia, zrobiła to na zakazie, by po chwili skręcić na rozwidleniu w inną stronę, ma sa kra.

Bez kitu, tutaj dobrze chyba nigdy nie będzie, bo ludzie traktują drogę jak jakąś #!$%@?ą arenę walk.

Przydałaby się u nas funkcja społecznego #!$%@? z certyfikowaną kamerką, który zgłaszałby wszystkich, którzy wyprzedzają go wówczas, gdy jedzie z maksymalną dopuszczalną, nawet bym im hajs z mandatów dawał.

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #prawojazdy #kierowcy #polskiedrogi
pogop - Jak ja gardzę ruchem drogowym w Polsce... Ostatnio jeżdżę sobie w ten sposób,...

źródło: comment_BANyI1J1WI3PhE7jwuKJdkr78oHFZyZW.jpg

Pobierz
  • 158
@pogop: A co ci przeszkadzają wyprzedzający cię? Żyłka ci w dupie pęka? Pajac wyprzedzający na 3-go nie musi wcale szybko jechać by kogoś zabić. Debil zawsze znajdzie sposób. Ja mam 170 konne bmw. Na ekspresówkach które znam jadę 160km/h a na zwykłych drogach, mimo zapasu mocy, wyprzedzam z dużym marginesem bezpieczeństwa. Wynika to też z tego że głównie jeżdżę po wielopasmowych drogach.

Co taki ktoś jak ja ci przeszkadza? Nie siądę
A co ci przeszkadzają wyprzedzający cię?


@pogop: @cwlmod: Ano to że w PL brak płynności ruchu i wyprzedzać też nie potrafią. Jedziesz równo zachowując dystans za innym samochodem, jeb czai się już taki na zderzaku i wbija na drugi pas z tą samą prędkością byle dopiero zacząć rozpędzać gruza albo służbowe 1.2-1.6 xD Wjeżdża przed ciebie i jeb hamulec.

na krajówkach ustawiam sobie tempomat


Najbardziej jednak mnie rozwala gdy jadę
@pogop: To spróbuj jechać GPSowe 50-55 km/h w zabudowanym, po 5 rano. Imbecyle nawet się nie p(...)ą i wyprzedzają jak chcą, na wysepkach, na ciągłych liniach, na przejściach.

Takich powinno się łapać i zamiast mandatu wymierzać kary cielesne, bo kasa + punkty karne nie docierają do postępującego tak bydła.

@JudzinStouner: Takie oporządzenie nosiłeś ty czy ktoś z twojej rodziny?
@JudzinStouner: ok, nie twierdzę że wszędzie zakazy są ok. Ale przykładowo jak masz zabudowany z prostą drogą z podwyższonym ograniczeniem do 70 ze względu na bliskość zabudowań i możliwość wtargnięcia dzieci na jezdnie to będziesz jechał 140 ?