Wpis z mikrobloga

Jak ja gardzę ruchem drogowym w Polsce... Ostatnio jeżdżę sobie w ten sposób, że na krajówkach ustawiam sobie tempomat na jakieś 95 km/h, GPS pokazuje mi wówczas około 91-92 km/h i tak sobie jadę. Co prawda wielu kierowców jedzie ładnie za mną, propsy, ale niestety bardzo wielu musi mnie koniecznie wyprzedzić i to nierzadko z narażeniem życia, na centymetry #!$%@?. Wczoraj jakiś koleś w kabriolecie tak wyprzedzał, że musiałem przyhamować, bo by się nie zmieścił przede mnie, bo TIR z naprzeciwka był już blisko. Inna Karyna biednej hondzie jazz z Brajankiem na pokładzie, kilka kilometrów jechała mi dosłownie na zderzaku, jakieś 3 metry odstępu i polowała na sposobność wyprzedzenia, zrobiła to na zakazie, by po chwili skręcić na rozwidleniu w inną stronę, ma sa kra.

Bez kitu, tutaj dobrze chyba nigdy nie będzie, bo ludzie traktują drogę jak jakąś #!$%@?ą arenę walk.

Przydałaby się u nas funkcja społecznego #!$%@? z certyfikowaną kamerką, który zgłaszałby wszystkich, którzy wyprzedzają go wówczas, gdy jedzie z maksymalną dopuszczalną, nawet bym im hajs z mandatów dawał.

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #prawojazdy #kierowcy #polskiedrogi
Pobierz pogop - Jak ja gardzę ruchem drogowym w Polsce... Ostatnio jeżdżę sobie w ten sposób,...
źródło: comment_BANyI1J1WI3PhE7jwuKJdkr78oHFZyZW.jpg
  • 158
@cwlmod: dobrze. W gęstym ruchu się nie da. 150-180 to maks co możesz uzyskać, zanim i tak ktoś zmusi cię do hamowania.
Aaaa... i jeszcze zagadka dla tutejszych szeryfów. Wczoraj jechałem sobie autostradą z prędkościami 200-240, a przede mną przez około 30km dwie nieoznakowane policyjne insignie na gwizdkach w tym samym tempie. Kto ryzykował śmiercią przez szaleńcze tempo? Ja, oni, a może nikt i wasze poglądy są do dupy? Jeszcze w
@stillhet: Jaki problem? Problem przekraczania prędkości , który jest urojeniem pewnej grupy ludzi? Problemem jest nieodpowiedzialność i zajeżdżanie drogi a nie różnica prędkości przy wyprzedzaniu. Ludzie rozbijają sie po są głupi by jechać z odpowiednią prędkością do warunków i lub nie utrzymują auta w idealnym stanie mechanicznym. W słoneczny dzień na pustej autostradzie można jechać ile fabryka dałą i na ile zakręty i nawierzchnia pozwala.
@cwlmod: Jak będą mandaty typu 1kzł za przekroczenie prędkości o 20km/h to ludzie będą znacznie jeździć wolniej i uważniej. Raz przekroczysz prędkość, drugi raz, a potem to już jeździsz w miarę przepisowo. Jak ktoś jedzie przed Tobą 90kmh/h na krajowj drodze gdzie własnie 90km/h to max prędkość, to nie dasz rady go wyprzedzić nie przekraczając prędkości o 20km/h więc problem niebezpiecznego wyprzedzania też się ukróci.
@JudzinStouner: A jakie teraz masz wysokie kary? Dlaczego polaczki nagle w DE autostradą aż tak prędkości nie przekraczają? Dlaczego w Szwajcarii, Holandii jeżdżą bardziej przepisowo? Kwestia kar. Przecież teraz jeździsz jak głupi po krajowej i ani jednego mandatu praktycznie nie wyłapiesz za prędkość, natomiast w innych krajach się nie szczypią i polaczki uważają
@stillhet: Zapytam sie wprost: po co karać ludzi za przekroczenie 90km/h? Bo takie są przepisy? Dlaczego są takie przepisy? Bo Polskie sebixy się e36 #!$%@?ą na zakrętach w lasach bo jadą 140km/h na zakręcie gdzie 90km/h to fizyczny max? Dlaczego na całym świecie te limity są podobne od dziesięcioleci mimo lepszych dróg i aut?
@JudzinStouner: PONAWIAM XD wczoraj miedzy godzina 16 a 22 na trasach a1 i a4 nie dalo sie jechac szybciej niz 160 bo natezenie ruchu bylo tak wielke, auta jechaly jedno za drugim w sznurze bez przerwy xD

Jak chcesz w tych warunkach bez #!$%@? slalomu z wymuszeniami na 3 jechac 200km/h? XD
@cwlmod: w DE masz niższe limity, w NO też masz niższe limity na autostradach niż są w Polsce. Dodatkowo masz znacznie wyższe kary za przekroczenie prędkości. Ale widzę, że ejsteś z tych co lubią #!$%@?ć XD Niech ten kraj upadnie, dobrze że stąd wym\emigruje na stałe.