Wpis z mikrobloga

Jak ja gardzę ruchem drogowym w Polsce... Ostatnio jeżdżę sobie w ten sposób, że na krajówkach ustawiam sobie tempomat na jakieś 95 km/h, GPS pokazuje mi wówczas około 91-92 km/h i tak sobie jadę. Co prawda wielu kierowców jedzie ładnie za mną, propsy, ale niestety bardzo wielu musi mnie koniecznie wyprzedzić i to nierzadko z narażeniem życia, na centymetry #!$%@?. Wczoraj jakiś koleś w kabriolecie tak wyprzedzał, że musiałem przyhamować, bo by się nie zmieścił przede mnie, bo TIR z naprzeciwka był już blisko. Inna Karyna biednej hondzie jazz z Brajankiem na pokładzie, kilka kilometrów jechała mi dosłownie na zderzaku, jakieś 3 metry odstępu i polowała na sposobność wyprzedzenia, zrobiła to na zakazie, by po chwili skręcić na rozwidleniu w inną stronę, ma sa kra.

Bez kitu, tutaj dobrze chyba nigdy nie będzie, bo ludzie traktują drogę jak jakąś #!$%@?ą arenę walk.

Przydałaby się u nas funkcja społecznego #!$%@? z certyfikowaną kamerką, który zgłaszałby wszystkich, którzy wyprzedzają go wówczas, gdy jedzie z maksymalną dopuszczalną, nawet bym im hajs z mandatów dawał.

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #prawojazdy #kierowcy #polskiedrogi
Pobierz pogop - Jak ja gardzę ruchem drogowym w Polsce... Ostatnio jeżdżę sobie w ten sposób,...
źródło: comment_BANyI1J1WI3PhE7jwuKJdkr78oHFZyZW.jpg
  • 158
@Mikka: Ja? Ja tylko nazywam głupich ludzi debilami. Ty natomiast masz kompleksy, bo jak widzisz kogoś kto jedzie szybciej od ciebie to wściekłość się w tobie budzi. Lepiej idź do lekarza od nóg, bo na głowę już za późno.

BTW Oczywiście merytorycznego argumentu brak - typowa odpowiedź plebsu.
Przydałaby się u nas funkcja społecznego #!$%@? z certyfikowaną kamerką, który zgłaszałby wszystkich, którzy wyprzedzają go wówczas, gdy jedzie z maksymalną dopuszczalną, nawet bym im hajs z mandatów dawał.


@pogop: nooo, polak nie przepusci zadnej okazji zeby dop*&%^#^%lić sąsiadowi, w tym celu moze nawet raz na jakis czas przestrzegac prawa! oczywiscie najlepiej w przypadku zbrodni bez ofiary.
to jest dopiero januszeria. ciekawe czy tez bylbys taki cwany jakby ktos na ciebie
@awariaaa: To typowy przejaw choroby psychicznej polegającej na lęku byciu wyprzedzonym. Jak tagiego janusza debil seba zepchnie na pobocze to krzyknie "co za debil". Jak go ktoś normalnie wyprzedza 10km/h to na policje będzie dzwonił
@awariaaa: Tego to nie wiedziałem. Jak ktoś jedzie poniżej limitu to omijam z daleka, bo coś z nim musi być nie tak. Albo kierowca czerstwy albo auto. Jak miałem małą stłuczkę i miałem wgnieciony błotnik to też jechałem baardzo pokornie :) Jak już na spokojnie obejrzałem uszkodzenia to tylko blacha i nadkole było lekko uszkodzone, więc można było jechać
@cwlmod: Ty dalej myślisz, że my komuś zazdrościmy prędkości. Mali ludzie zawsze starają się trywializować dyskusje. Chciałbyś sprowadzić to do poziomu takich pierwotnych uczuć, bo możesz sobie wmawiać jaki to zajebisty jesteś że ci zazdrościmy :D. Godny pożałowania jesteś.
@pogop: mam to samo, lubię taczką, która ma ~130 koni wyjechać i toczyć się po prostu 90-100km/h niż ryzykować i szarpać się jak jakiś wariat próbując ugrać jakieś pieprzone 10 min (i to pewnie za wiele powiedziane), ale jak jadę tak to często jestem ofiarą kozaków siedzących na zderzaku, którzy po prostu nie mając mocy pod maską próbują w ten sposób ugrać czas na minięciu mnie niż jechać z bezpiecznym odstępem.
którzy po prostu nie mając mocy pod maską próbują w ten sposób ugrać czas na minięciu mnie


@j_a_k_u_b: a daj spokój. Dzisiaj natomiast jechałem znów tak samo drogą wojewódzką, 95 na tempomacie i mnie koleś #!$%@? seicento wyprzedził na zakręcie, pod górkę i na zakazie XD do pobliskiego miasteczka docelowego doejachaliśmy mniej więcej jednocześnie...
@j_a_k_u_b: Jak droga ma jeden pas i gość tak jedzie to mi się nóż w kieszeni otwiera. Natomiast gdy są dwa pasy to czasami taki popędzać się przydaje bo spycha na prawy pas januszów jak @Mikka jadących mniej niż auta na prawym pasie lub wyprzedzających z różnicą 10km/h. Jak taki przetka lewy pas to zazwyczaj tylko 1/3 aut wraca na lewy co pokazuje jak dużo beztalenci i bezmózgowców jeździ.

@pejczi:
@pejczi: Chyba coś ci się pomyliło. Zapas mocy oznacza, że masz więcej mocy niż potrzebujesz. Do wyprzedzania aut przy 100km/h więcej nie trzeba, a na autostradzie i tak masz osobny pas więc nie ma to już takiego znaczenia. 300 koni to możesz na mały tor wziąć i powiedzieć że jest zapas, bo nie idzie się rozpędzić.
Pamiętajcie kierowcy ze drogą NALEŻY SIĘ DZIELIĆ czyli jak widzimy jakiegoś debila na zderzaku to w miarę możliwości puszczamy go...w każdym razie puszczamy a nie zajezdzamy drogę bi tu nie można wyprzedzać itp. ..to jedna z zasad safe drivingu. ..
@pogop: Mam dosyć mocne auto, nie mocarne, ale jedzie, prawie 300 koni. Zauważyłem pewną zależność. Im mocniejsze auto tym mniej #!$%@? jak debil. Nie musisz nikomu nic udowadniać, bo wiesz że raczej żadne sebki szas nie mają :)
@pogop: dlatego jak widzę zbliżające się auto z tylu na takiej drodze nigdy nie zjeżdżam. Niech czeka na możliwość, a ja nie mam zamiaru ryzykować kapcia, kto wie co na poboczu leży