Wpis z mikrobloga

1/100

#programista15k #programowanie #java #devops Witam wszystkich kolegów z branży !

Jestem osobą po 30 które postanowiła przebranżowić się i zostać Java Developerem.
Od dziś rozpoczynam 100 dniowy blog z informacjami o postępach w mojej nauce, o problemach, wyzwaniach oraz poszukiwaniu przyszłej pracy.

Uczył się będę samodzielnie oraz za pomocą kursu, który wykupie od kodezilli po uprzednim dofinansowaniu które chcę załatwić z jakiegoś urzędu bądź wezmę kurs po prostu na raty.

Obecnie jestem już bezrobotny, ale mam środki na 7-8 miesięcy życia na jedznie, opłaty bez fajek i alko.
Mam nadzieje że znajdę prace w max 5 miesięcy od dziś włącznie.

Plany na najbliższy tydzień ?
1. Instalacja wszystkich programów potrzebnych do pracy.
2. Podstawy programowania czyli muszę poczytać o jakiś pętlach, instrukcjach warunkowych, klasach itd
3. Pierwszy program, który wyświetli w konsoli napis Hello World
4. Framework Spring oraz Hibernate
5. Podstawy algebry boola czyli te wszystkie rzeczy zero-jedynkowe

Założę sobie też konto na github - jak się dowiedziałem to taki internetowy portal gdzie można wrzucać swoje programy, zeby przetrwały gdy np. padnie dysk twardy w kompie i wszystko się skasuje - cwane :D

Jeśli chodzi o graficzną stronę projektu to będzie chciał nauczyć się programowania w języku html oraz javascript. Podobno popularny i dość prosty jest framework Vue.js którego również obadam.

Mam nadzieje że będziecie ze mną i razem dojdziemy do końca. Będę starał się wrzucać screeny, rezultaty pracy i inne ciekawostki.

Zastrzegam tylko, że pierwsze posty mogą być opóźnione o 1-2 dni bo nie wiem czego się jeszcze spodziewać po pierwszych dniach w kodezilli.
Pobierz
źródło: comment_sw5vMrIvKm9Rv7BUhblsSpr7jA2tLJ9e.jpg
  • 52